смрт

Пронајдени се 70 резултати на тема „смрт“
Радио Милева

Силвестер Сталоне проговори за смртта на неговиот син: „Ниедна болка не е посилна од онаа кога родител губи дете!“

Херојот на култните филмови тивко ја преживеа смртта на неговиот син, но кога проговори од неговите зборови плачеа милиони. За повеќето...
Радио Милева

Зад насмевката на Снеки Бабиќ се крие голема тага: Пејачката во една година остана без две драги личности!

Фолк пејачката Снежана Бабиќ – Снеки не сака да зборува за својот приватен живот во јавноста. Сепак, пред неколку години, таа ја отвори...
Радио Милева

Проклетството на куќата на „Големиот брат“: Некои од учесниците загинаа, некои се убиени, самите станаа убијци или самоубијци…!

Со години постоеше теорија дека куќата во која е снимено телевизиското шоу „Големиот брат“ е проколната и дека во секоја сезона некој...
Радио Милева

Славната актерка го краде животот од смртта:„Плачам од болки, не знам уште колку време ми останува!“(видео)

Ракот кај актерката е во четвртиот стадиум, а овој пат се врати пожестоко од било кога. Оливија Њутн Џон (71) за време на гостувањето во...
Радио Милева

Возачот на автомобилот во кој била принцезата Дијана кога се случила несреќата тврди: „Ми кажаа да молчам“

На почетокот на овој месец беа одбележени 22 години од смртта на една од најсаканите принцези на светот, принцезата Дијана која почина...
Радио Милева

„Ги сочував работите на тато, сакам да ги носам“: Илда Шаулиќ неколку месеци по смртта на Шабан откри кои спомени ги чува

Илда Шаулиќ беше гостинка во емисијата „Амиѓи шоу“ каде што зборуваше за својата нова песна „Солза“, за нејзиниот татко и на многу...
Радио Милева

Контроверзната пејачка пред некој ден се обиде да се самоубие, а сега ја снајде друга трагедија – почина нејзиниот татко

Дуња Илиќ излезе од болница откако се обиде да се самоубие, a на социјалните мрежи објави видео  на кое зборува за самоубиството и на...
Радио Милева

Исповед на Сања Кужет по смртта на нејзиниот татко: „Никој не те прашува како си, стиснеш заби и работиш“

По долгата борба со болеста, пред некој ден почина таткото на Сања Кужет, а таа откри дека се труди да работи и да не покаже колку и е тешко. „Секој...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ откри како се чувствува Јелена Карлеуша по смртта на нејзината мајка: „Се гледа тага на целото нејзино тело“

На почетокот на март, почина мајката на Јелена Карлеуша, Дивна Карлеуша. Оваа вест ја потресе и пејачката Драгана Мирковиќ која е пријателка...
Радио Милева

„Ја нема повеќе мојата насмевка“: На 40 дена од смртта на Шабан Шаулиќ, неговото семејство го посети гробот на пејачот

Денес се полнат 40 дена од смртта на легендата на народната музика, Шабан Шаулиќ кој почина во сообраќајна несреќа во Германија. Прва...
Радио Милева

Карлеуша со часови лежела покрај починатата мајка: Ја бакнувала, гушкала, плачела, а потоа ја избањала и нашминкала

Јелена Карлеуша едвај имала сила да се одвои од мртвата мајка Дивна Карлеуша. Како што пишува српски Курир, пејачката лежела до мртвото...