смрт

Пронајдени се 126 резултати на тема „смрт“
Радио Милева

Горан Алачки реагираше: „Од загубата на мојата мајка Натка не правете циркусијада од изјави на мои бивши членови на фамилијата Алачки, кои лажно го носат тоа презиме“

Познатиот македонски музичар, ценетиот хармоникаш Горан Алачки, пред неколку дена на својот профил на социјалните мрежи, објави дека...
Радио Милева

Ракавицата ја крие вистината: Доктор открива која е можната причина за смртта на кралицата Елизабета (фото)

Кралицата Елизабета Втора (96) почина вчера,08. Сптември во Балморал, Шкотска. – Кралицата Елизабета почина во замокот Баломорал. Сопругата...
Радио Милева

Николина Пишек проговори за масерката која била со нејзиниот сопруг во моментот кога починал и призна дека не знае што понатаму (фото)

Водителката Николина Пишек пред неколку дена го загуби сопругот Видоје Ристовиќ, кој ненадејно почина на 44-годишна возраст. Пишек сега...
Радио Милева

Сестрата на Роналдо полна со тага по загубата на починатото бебе – „Бог нека го зајакне вашиот пат!“ (фото)

Откако Кристијано Роналдо објави дека починал еден од неговите близнаци кои ги очекуваше со девојката Џорџина Родригез, на оваа тажна...
Радио Милева

„Мислев дека ќе пати по смртта на Мрка“: Ана Бекута ја прашаа како може да се весели откако и почина саканиот, а таа не остана имуна за одговор

Политичарот Милутин Мркоњиќ Мрка почина во ноември, а неговата долгогодишна партнерка Ана Бекута беше осудена на социјалните мрежи...
Радио Милева

Јелена Карлеуша со емотивна порака на тригодишнината од смртта на нејзината мајка: „Додека моето срце чука, таа е жива“

Некогашната радиоводителка, Дивна Карлеуша, почина на 3 март 2019 година. Денес се полнат три години од смртта од мајката на Јелена Карлеуша. Токму...
Радио Милева

Ќерката на Џеј Рамадановски првпат се појави во емисија по смртта на пејачот: „Дури сега сфаќам дека го нема, дека нема да се врати“

Ќерката на Џеј Рамадановски првпат се појави во емисија по смртта на пејачот: „Дури сега сфаќам дека го нема, дека нема да се врати“ Марија...
Радио Милева

„Имаше болки, доби сепса и почина“: Ќерката на Мјерима Његомир два месеци од нејзината смрт ја откри вистината

Пејачката Мјерима Његомир почина во ноември претходната година, а сега нејзината ќерка Љубица Његомир откри низ што поминувала нејзината...
Радио Милева

Тага во домот на ѕвездата на „Гранд“ и бившо момче на Прија: „Не мораше да заминеш токму на својот роденден“ (ФОТО)

Фолк пејачот и ѕвезда на „Гранд“ Љуба Перуќица, инаку бившо момче на Александра Пријовиќ со која беше во врска пред таа да се омажи...