Живот и Стил

Цел живот ушите ги чистиме на погрешен начин: Доктор открива како најбезболно да го отстраниме ушниот восок

Повеќето луѓе, според експертите, неправилно ги чистат ушите. Освен стапчиња, некои луѓе користат и други, често опасни методи, кои не...
Живот и Стил

Суптилно дебелеат и ја уништуваат цревната флора: Сите ги јадеме затоа што мислиме дека се здрави, а ова се трите најлоши млечни производи

Доколку уживате во овошни јогурти и павлака, оваа вест нема да ве израдува. Ова се најлошите млечни производи за здравјето Многу лекари...
Живот и Стил

Идеја за ручек: Пробајте вака печена риба во рерна – никогаш повеќе нема да ја подготвувате на друг начин

Можеби печењето риба на скара е највкусно, но овој начин на печење секогаш можете да го користите во вашата кујна. Рибите како што се...
Живот и Стил

„Ќе застанам на нозе после секој неуспех“ – овие реченици многу ќе ви помогнат кога ви е тешко во животот

Животот понекогаш е навистина тежок и често налетуваме на многу препреки и проблеми кои ги тестираат нашите нерви и во тие моменти мораме...
Живот и Стил

Ослободете се од митисерите без одење на козметичар: Ова можете да го направите самите, потребна ви е само една состојка

Црните точки кои не дозволуваат лицето да сјае, така наречените митесери, се досадна и неизбежна појава за секого. Најчесто ги има во...
Живот и Стил

Колкава количина на лубеница е препорачливо да се изеде? Иако е многу здрава, може да предизвика разни здравствени проблеми

Летото е во полн ек, а со тоа и сезоната на вкусни, слатки и сочни лубеници. Таа е една од најпопуларните летни намирници поради аромата,...
Живот и Стил

Стресот и нервозата не се решаваат со само една прошетка: Овие природни лекови ќе ви помогнат да ги смирите нервите

Ако се чувствувате нервозни, користете екстракти од овие растенија. Во тоа можат да ви помогнат природните средства за смирување, кои...