Љубов и Секс

Експертите советуваат: Спиењето во одделни кревети, па дури и простории, доведува до подобра врска со партнерот

Иако се смета дека паровите кои спијат одделно се разделуваат, науката го докажа спротивното. Благодарение на бројните студии, научниците...
Љубов и Секс

Секој пациент кој имал ковид не треба да има секс две до три недели – одморот е клучен при оздравувањето

Урологот и сексолог д-р Александар Милошевиќ, зборувајќи за теориите дека некои лекови кои се користат како терапија против ковид-19...
Љубов и Секс

Eве што мажите подразбираат под терминот „добра љубовница“! Жената мора да ги исполнува овие девет критериуми!

Лошиот интимен живот и тоа како може да доведе до проблеми во бракот или врската. Да бидеме искрени, секој маж сака да има партнерка покрај...
Љубов и Секс

Тие најмногу сакаат да ‘ѕирнат’ во приватноста на партнерот: Три хороскопски знаци кои се главни во шпионирање

Еден магазин во 2020-та година со експерти од „Psychic World“ спровел анкета во која 2.112 лица одговориле на прашањето дали некогаш ги отвориле...