Љубов и Секс

20 правила за среќна и долга врска! Редовни интимни односи: Еве што уште е важно – првото место ќе ве изненади

Една неодамнешна студија откри 20 златни правила за успешна и среќна врска! Дали се согласувате? Едно истражување на некои им ги „отвори...
Љубов и Секс

Не сте слушнале за „А“ точката? Голема грешка! Благодарение на неа, кулминацијата трае и до 20 секунди подолго!

Кога станува збор за врските, постојат многу начини на кои може да се доведете до кулминација. Идеално е кога има силна хемија помеѓу...
Љубов и Секс

Срцето навистина може да се скрши: 3 медицински објаснувања за состојбата по раскинување на емоционална врска

Се развиваат многу емоции, се чувствувате безволно, немирно, а присутно е и гадење. Тоа е знак дека вашето срце е скршено, а оваа состојба...
Љубов и Секс

Три совети за парови кои започнуваат заеднички живот: Практикувајте интимност, но одвојте и време за себе

Домот е најинтимниот простор што го имаме, а делењето со нашиот партнер може да биде страшно или убаво искуство. Повеќето парови, сепак,...
Љубов и Секс

Што се случува во телото ако немате интимни односи подолго време? Постојат многу заблуди за целибатот, а всушност вака делува на здравјето

Сигурно сте слушнале дека реткото уживање под чаршафите лошо влијае на вашето физичко и психичко здравје, но колку има вистина во тоа? Редовниот...