Радио Милева

Сузана Гавазова сподели домашно „миксер“ селфи видео: Фолкерката распена по дома, боса „меша“ бетер од Карлеуша (ВИДЕО)

Откако се појавија камерите на мобилните телефони, самосликањето стана најпрвин тренд, па потоа мода за на крајот селфито да стане стл...
Радио Милева

Елена Велевска раскошна и бујна снимаше спот без градник: Брадавиците на пејачката ќе ја „пробијат“ маичката (ФОТО)

Македонската фолк пејачката Елена Велевска кон крајот на летото својата публика ја почести со нова песна и видеспот. И тоа необична,...
Радио Милева

Очи в очи со Адријана Кеш: Додека „очите зборуваат“, хормоните и адреналинот, заеднички „збудалуваат“! (ФОТО)

Фолк пејачката Адријана Ацевска  попозната како Адријана Кеш не е од оние јавни личности кои постојано бомбардираат со објави на социјалните...
Радио Милева

Ако на Емилија Розман не и оди во љубовта и оди во разголувањето: Македонската мисица со нова доза провокативни фотографии – „Доста е за денес?“

Македонската мисица, манекенка и модел Емилија Розман откако се вери со момче кое го познаваше само 24 часа, па по нецели две недели наместо...
Радио Милева

„Македонската Северина“ одново се соблече: Битолската фолкерка Марија Луиса ќе ве стаписа, „пиштол гола“ само по кошула (ФОТО)

Марија Тодоровска, која во светот на естрадата е позната под уметничкото име Марија Луиса, е името на атрактивната битолска  фолк пејачка...
Радио Милева

На Драгана Катиќ – водителката на музичкото шоу „Никогаш не е доцна“, овој некогаш познат пејач и бил голема љубов (ФОТО)

Пејачот на  некогаш мегапопуларната група „Дивљи кестен“, која жареше и палеше во 90-тите години, Игор Старовиќ отсекогаш, а особено...
Радио Милева

Маринко Роквиќ во тешка здравствена состојба: Организмот на пејачот го нападнала бактерија, која никако не може да ја искорени (ФОТО)

Пејачот Маринко Роквиќ веќе некое време се бори со бактеријата која го нападна неговиот организам. Роквиќ наводно е лошo, едвај зборува,...
Радио Милева

Еве што прави момчето на Цеца Ражнатовиќ додека пејачката е на снимање на „Ѕвездите на Гранд“ (видео)

Момчето на Цеца Ражнатовиќ, Богдан Срејовиќ  изгледа се вселил во домот на пејачката. Имено, екипата на „Папарацо лов“ ја следеше неколку...
Радио Милева

Некогашната учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ тврди: „Мојот сопруг ме снимаше додека снимав романтични сцени со друг маж“ (фото)

Поранешната учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, Слаѓана Зубчевиќ откри еден детаљ од приватниот живот. Неодамна, таа ја издаде својата...
Радио Милева

Oва е сон на секоја девојка: Ќерката на Харис Џиновиќ ги отвори вратите од својот гардеробер (фото)

Џина Џиновиќ (17) ќерката на пејачот Харис Џиновиќ постојано е активна на социјалните мрежи, па овој пат  откри уште еден детаљ од нивниот...
Радио Милева

Водителот Драган Маринковиќ Маца е далеку од убавец, ама затоа неговата сопруга е повеќе од тоа: Неодоливо убава и бескрајно вљубена… во него! (ФОТО)

Познатиот шоумен Драган Маринковиќ Маца е во среќен брак со неговата сопруга Јована, која е 20 години помлада од него. Ова е втор брак...
Радио Милева

Фолкерката беше на фризер, педикир, и маникир, а можеби требаше… и на шнајдер: Ирена Спасовска има дупче на незгодно место… одзади? (ФОТО)

Дамите, барем оние вистинските секогаш мора да бидат уредни, дотерани, стокмени, средени… Секако во зависност од приликата, но сепак....
Радио Милева

Тијана Дапчевиќ никогаш поженствена и посекси: Македонската пејачка позираше во црвен фустан во кој и ѕирнаа градите (фото)

Македонската пејачка со белградска адреса на живеење, Тијана Дапчевиќ од почетокот на својата кариера важи за некој кој секогаш има...
Радио Милева

Игор Џамбазов „прави разлика“ како може да се има само една жена, ама неговата разлика отвора нова дилема? (ФОТО)

Игор Џамбазов и Илина Арсова, во љубов како од бајките, од соништата, од приказните… Иако секоја љубовна идила не е токму „онаа вистинската“...
Радио Милева

Трагедија на снимање филм: Актерот Алек Болдвин на сет ја убил директорката на фотографија и го ранил режисерот

Во инцидент на снимање филм во Њу Мексико убиена е директорката на фотографија Халина Хачинс (42), а повреден е режисерот Џоел Соуза (48)....