Радио Милева

Оперирана водителката на „Парови“: Фотографија три минути по операцијата на главата, на која и отстраниле седум ткива (ФОТО)

Јована Јеремиќ, водителката на утринската програма и реалното шоу „Парови“ на Хепи ТВ, се огласи веднаш по операцијата, која ја имаше. Познатата...
Радио Милева

Снашката на популарната српска фолкерка е „нејзина копија“: Види ја свекрвата, ја знеаш и снаата? (ФОТО)

Популарна српска фолк пејачка, Индира Радиќ, ретко зборува за нејзиниот приватен живот. Во една прилика таа се пофали на Инстаграм како...
Радио Милева

Миљана и Зола во жешка акција за рехабилитација: Столче – троножец под камерата, за да не се види намерата (ВИДЕО)

Миљана и Зола во реалното шоу „Задруга 4“ вчеравечер беа сместени во собата за рехабилитација, каде имаа жешка акција. Тие се вовлекоа...
Радио Милева

Протече фотографија на која страсно се бакнуваат: Дара Бубамара објави интимна фотка со 20 години помладото момче (фото)

Пејачката Дара Бубамара ужива во љубовната врска со 20 години помладото момче Тони. По одморот на Малдивите, Дара и Тони заминаа на одмор...
Радио Милева

Кристијан ја молел Станија да го промени исказот и да не го тужи, а тој јавно да и се извини: Пресврт или само голема лага и претстава за народ? (ФОТО)

Како што јавуваат српските медиуми, Кристијан Голубовиќ, преку посредник, и предложил на Станија Добројевиќ да ја повлече изјавата...
Радио Милева

Освен Стефан, сега и помалиот син на Лепа Брена покажа музички талент, а девојка му го нарече маерсто (фото)

Синот на Лепа Брена, Стефан Живојиновиќ, се обиде во музиката и иако покажа дека може да пее убаво, а многумина му предвидуваа кариера...
Радио Милева

„Тој е само татко на моите деца“: Eмина Јаховиќ на турските новинирати жестко им одговори на прашањето за Мустафа

Емина Јаховиќ во Турција одржа промоција на својот козметички бренд, а овој настан го проследија и турските медиуми. Турските новинари...
Радио Милева

Познатите заводнци и убавиците кои можат да им бидат ќерки: Партнерките се помлади од нив 30 години, а и покрај скандалите нивните врски успеаја (фото)

Многу врски и бракови преживеале и покрај разликата од 20, па дури и 30 години или повеќе, а еден таков пример се неизбежните Кетрин Зета...
Радио Милева

Дарко Лазиќ во емисија во живо изјави дека својата ќерка не ја видел една година, а Ана Севиќ веднаш објави докази дека пејачот лаже

Дарко Лазиќ и Ана Севиќ иако веќе  долго време се разведени и не се брак, се интересни за јавноста и не престанува да се пишува за нив. Овој...
Радио Милева

Анастасија Ражнатовиќ и Александра Пријовиќ се оддалечија една од друга: Зошто ќерката на Цеца и снашката на Брена „не се мирисаат“?

Анастасија Ражнатовиќ и Александра Пријовиќ порано беа блиски, но преку ноќ се оддалечија една од друга. Стана едвидентно дека ќерката...