Мегафон

Ова беше неговиот дом: На доделувањето на Греми наградите со едноминутно молчење се збогуваа од Коби Брајант (видео)

Најпознатиот кошаркар на светот, Коби Брајант, го изгуби животот во стравична несреќа при пад на хеликоптер. Со него беше и неговата...
Мегафон

Мајкл Џордан во шок: „Зборовите не можат да ја опишат болката што ја чувствувам, го сакав Коби како помал брат“

Легендарниот Мајкл  Џордан се огласи по смртта на Коби и неговата ќеркичка, со зборовите: „Јас сум во шок поради трагичната вест за...
Мегафон

НБА кошаркарските ѕвезди со проштални пораки се збогуваат со легендата: „Хероите доаѓаат и си заминуваат, но легендите живеат вечно“ (ФОТО)

Жалната вест која го шокираше светот, за жал е потврдена. Американската кошаркарска легенда Коби Брајант го загуби животот на 41 годишна...