Лице в Лице

Антониа Гиговска со прво медиумско обраќање по породувањето ексклузивно за Вистина.мк: „Кога го видов тоа носе се заљубив на прв поглед“

14-ти јули, денот кога пред два месеци  за пејачката Антониа Гиговска и за нејзиниот сопруг, музичарот Роберт Спасенцоски се промени...
Лице в Лице

Љупчо Соколовски – уметнички директор на фолк вечерта на „Охрид фест 2023“: Јубилеј во знак на големи ѕвезди, а ревијалниот дел резервиран за Сузана Спасовска

Големиот јубилеј, 30 години „Охрид фест“ го дочекувате како и минатата година, на позиција – уметнички директор на Фолк вечер. Претпоставувам,...
Лице в Лице

Васил Гарванлиев: Сцената на Долни Сарај ми предизвикува турбуленција 1000 пати поголема од онаа на „Евросонг“

Пејачот Васил Гарванлиев во интервију откри што  има посебно во фестивалите, но и што го поврзува со песната „Јовано“. Македонскиот...
Лице в Лице

Теа Таировиќ емотивно се разголи: „Сакам да бидам сама, се изгорев од мажи, ме изневеруваа на секој начин“

Популарната српска пејачка Теа Таитовиќ во интервју за Информер.рс откри зошто преферира долги врски, дали и се додворуваат мажите...
Лице в Лице

 Гоца Тржан и Стефан Здравковиќ – Принц на „Охрид фест 2023“: „Очекуваме ‘Мирно’ да ја разбранува публиката“ (ФОТО)

„Мирно“, песната потпишана од Душан Бачиќ и Дејан Николиќ, што ја прати синергијата на Гоца Тржан и Стефан Здравковиќ- познат како Принц...
Лице в Лице

Стефан Лазаров: „Живееме во време кога мажите сакаат да бидат жени, жените мажи, но јас сум традиционалист, семејството ми е се“ (ВИДЕО)

Познатиот јутјубер Стефан Лазаров неодамна се ожени со својата долгогодишна девојка Марта. Имаше голема свадба со многу обичаи, македонска...
Лице в Лице

Интервју со македонската фудфлористка Андријана Облешевска: Крајниот “Wow” ефект е оној кој привлекува кога ќе ја доловам приказната која е замислена од клиентот (фото)

Андријана Облешевска во креативниот свет е  многу оддамна,  таа е музичарка по душа но,  по занает фудфлористка. Во шарениот свет наречен...
Лице в Лице

По триумфот на нашата Славица во „Ѕвездите на Гранд“ Саша Поповиќ и Ѓорѓе Давид во ексклузивно интервју за Џингл ТВ (ВИДЕО)

И овој пат „Ексклузив“ го задржа епитетот „емисија со екслузивитет“ токму со најновото актуелно издание посветено на најпопуларното...
Лице в Лице

Ферчо Мустафов: „Ферус ги направи она што се денес, а тие не го испочитуваа и не го ни испратија на вечното почивалиште“ (ВИДЕО)

Најпознатиот македонски кларинетист, саксофонист и крал на ромската музика, Ферус Мустафов, почина на 72-годишна возраст. Роден на 20...
Лице в Лице

Теа Таировиќ и прати бакнежи на првата симпатија од Куманово: „Тогаш бевме деца, сега е прекрасно момче го поздравувам и бакнувам“ (ВИДЕО) 

Младата и атрактивна фолк пејачка Теа Таировиќ минатата година  беше една од најбараните, а и сега  работи со полна пареа и сака да остане...
Лице в Лице

Оливер Пап: „Дечињата ќе празнуваат, доаѓаат „Поточиња“ – искрената детска емоција е најголемата сатисфакција“

Претстојниот викенд на 13-ти и 14-ти Мај во Македонската филхармонија ќе се одржи 20-тото јубилејно издание на фестивалот на детска песна...
Лице в Лице

Калиопи: „Јас сум многу блиска со сегашната сопруга на Ромео Грил, па не само што се дружиме, туку таа има клуч од мојот стан“ (ВИДЕО)

Македонската поп дива Калиопи Букле и  српскиот пејач Жељко Самарџиќ по белградската, во Скопје ја имаа и македонската промоција на...
Лице в Лице

Петар Младеновски – Пеце од „Суперхикс“: „Брат ми почина од тумор на мозок, а го лекуваа од друга дијагноза, едвај се соочив со загубата“ (ВИДЕО)

Пеце – Суперхикс  веќе 30 години со бендот се на музичката сцена. Несуден професор по руски јазик и книжевност, скопјанец од Капиштец,...
Лице в Лице

Александра Радовиќ: „Мојата кариера е утешна награда иако во сите песни кои ги имам испеано, ме има целосно мене“ (ВИДЕО)

И покрај тоа што одбива да зборува за медиумите посебно за  таблоидниот печат, а во разговорите со медиумите генерално е „затворена“,...
Лице в Лице

Игор Џамбазов за разделбата со Илина: „Ова мораше да се случи, виновник е животот, а нејзината слика уште ми стои на ѕидот“ (ВИДЕО)

Илина Арсова и Игор Џамбазов важеа за еден од најпопуларните парови кај нас. Постојано споделуваа дел од заедничките мигови на социјалните...