Лице в Лице

Оние што ја познаваат, знаат дека Сани оддамна е „соло“, а сега пејачката и јавно проговори за разводот од вториот сопруг: Кариерата никогаш поблескава, во бракот никако да и тргне! (ВИДЕО)

Сања Сани Гроздановска навистина има чудна ѕвезда, необична харизма, ореол над главата кога е музиката во прашање. Атрактивната кумановка ...
Лице в Лице

Тијана Дапчевиќ ја прокоментира ситуацијата со Украина: „Тешко ми е што невини луѓе се колетерална штета“

Тијана Дапчевиќ периодов има полна агенда со професионални обврски. Имено, таа со песната „Љуби, љуби, довека“ ќе учествува на Беовизија...
Лице в Лице

Кристијан Рахимовски: „Многу го сакам татко ми, од него пееше македонското срце кое чука и во мене“ (ВИДЕО)

Кристијан Рахимовски, синот на неодамна починатиот пејач Аки Рахимовски,  само неколку дена по последното испраќање на својот татко,...
Лице в Лице

Тијана Дапчевиќ ќе учествува на Беовизија и е потенцијален учесник да ја претставува Србија на Евровизија 2022: „Очекувам добра забава и да слушнеме многу добри песни“

Македонската пејачка со српска адреса на живеење, Тијана Дапчевиќ оваа година ќе учествува на „Беовизија“ односно ќе биде еден од...
Лице в Лице

Дуке Бојаџиев: „Никогаш немав идол, големите имиња со кои работев, ги гледам професионално!“ (ВИДЕО)

Дуке Бојаџиев е човек кој се што прави, прави со повод и причина. Нема сила која може да го сопре Македонецот со светско реноме, во идејата...
Лице в Лице

Аки Рахимовски последното интервју за македонски медиум го даде за „Бекстејџ“, па се потсети на Тоше: „Секогаш кога ќе го слушнам на радио, душата ми плаче“

Пејачот на култната група Аки Рахимовски ненајдено почина на 67 години. Ненајдената смрт на Аки го потресе регионот, неговите колеги,...
Лице в Лице

Докторот од филмот „Тома“, актерот Петар Бенчина: Ова не е филм за таму некој пејач, туку филм за човечката душа, за тоа кои сме едни на други (ВИДЕО)

„Тома“ филмот за кафеанската  пејачка легенда Тоама Здравковиќ кој ги урива сите балкански рекорди на гледаност предизвика огромен...
Лице в Лице

Елена Велевска се расплака во интервју за „Бекстејџ“: „Во 2021 година изгубив сė, но не ми е проблем да почнам од нула“

Пејачката Елена Велевска стави крај на бракот со нејзиниот сопруг Марјан, а тој го доби старалеството над нивните три деца. Елена во...
Лице в Лице

Voyage: Ние сме трагична генерација која мора да го живее она што е оставено од предходните генерации (ВИДЕО)

Музичарот  Војаж е еден од младите изведувачи чија популарност расте со вртоглава брзина. Додека неговите песни имаат милионски прегледи...
Лице в Лице

Александра Пријовиќ проговори за проширување на семејството: „Засега не сакам близнаци, сакам девојче“

Александра Пријовиќ располжена се појавила на прес конференцијата по повод настапот за Нова Година. Се плашиш ли  оваа година настапите...
Лице в Лице

Га*ето на Теодора Џехверовиќ го протресе Скопје: „Не сакам да ме ставаат во ист кош со поедини ријалити ликови“ (ВИДЕО)

Неодамна таа го доби епитетот „кралица на бакшишот“ со оглед на тоа што за само неколку минути заработи огромна сума на пари. Но, пејачката...
Лице в Лице

Стојне Николова се огласи за наводната врска со нејзиниот менаџер Бобан Мојсовски-Мојсо: „Бобан и неговата сопруга се мојата втора фамилија“ (ВИДЕО)

Фолк пејачката Стојне Николова важи за скромна девојка, која сака исклучиво да ја познаваат по нејзините настапи и песните. За приватниот...
Лице в Лице

Марјана Станојковска: „Да не беше „Бекстејџ“ јас можеби немаше да се занимавам со водителство“ (видео)

Maрјана Станојковска важи за една од најпознатите и најатрактивни македонски водители. Марјана со години важи за заштитно лице на „Лото“....
Лице в Лице

Драган Бјелогрлиќ: „Луѓето ме сметаат за бренд, а тоа не ми се допаѓа, повеќе сакам да бидам легенда“ (видео)

Драган Бјелогрлиќ првпат пред камера застана на свои 14 години, а најголемата популарност ја доживеа со улогата на Боба во телевизиската...
Лице в Лице

Познатата манекенка и мисица Ана Брзанова открива: На 21-на година го победив канцерот, два пати бев на работ да се откажам (ВИДЕО)

Ана Брзанова е само уште една во низата убавици кои ја продолжуваат традицијата, дома да се враќаат со лента, дијадема и титула. Ана ...