Радио Милева

Ако досега беше „македонската Северина“, отсега Марија Луиса Тодоровска е македонската Карлеуша (ФОТО)

Битолската фолкерка Марија Луиса Тодоровска станува се попозната и попопуларна иако нема речиси ниту една своја песна , ниту еден хит...
Радио Милева

Ова се најпопуларните песни кои ги пееја натпреварувачите во „Ѕвездите на Гранд“: Еве на кое место се најде „Црно и бело“ на Калиопи

За време на 14-те сезони на шоуто „Ѕвездите на Гранд“, слушавме неколку илјади песни од различни музички жанрови, кои  на свој начин...
Радио Милева

Милан Мариќ – актерот што го играше Тома е на мака: Позната твитерџика што се претставува како „волшебна жаба“ уште оваа зима сака да го има… за маж! (ФОТО)

Во морето обожаватели на популарниот актер Милан Мариќ се најде и една „волшебна жаба“ која привлече големо внимание на Твитер.  Влијателната...
Радио Милева

Ќерката на Ѓоле Ѓогани и Слаѓа, природно надарена со телесна граѓа: Силвија е бујно „товарена“ како речна лаѓа (ФОТО)

Пејачката Силвија Ѓогани направи хаос на социјалните мрежи со своите бујни облини. Имено, ќерката на Слаѓа Делибашиќ и Ѓоле Ѓогани на...
Радио Милева

Македонскиот јутјубер Лазаров главна тема во „Задруга“: Раперот Ша му дошол на роденден, а Стефан тогаш наводно му ја „смувал“ девојката, старлетата Тара Симов? (ВИДЕО)

Вистински хаос се случи откако српскиот рапер Ша се врати во реалното шоу „Задруга“ и ја обвини неговата поранешна девојка Тара Симов...
Радио Милева

Бугарската пејачка Андреа нуди толку возбудлива глетка, од која и среде зима низ уши ќе ви „чури пареа“! (ФОТО)

И покрај паниката и пандемијата од коронавирусот, русокосата Бугарка, музичката ѕвезда Андреа продолжува да си го тера животот… Онака,...
Радио Милева

Гордана Шаулиќ разочарана од пресудата за убиецот на Шабан Шаулиќ: „Тажни сме, во тој човек не видовме дека се кае“

Семејството Шаулиќ е разочарано од пресудата за Турчинот Алсин Левент, кој е обвинет за сообраќајната несреќа во која почина Шабан...
Радио Милева

Синот на Цеца и Аркан, Вељко Ражнатовиќ за прв пат проговори за одмазда: „Не можам да им простам на убијците на мојот татко“ (ФОТО)

На 15 јануари беше одбележана 22-годишнината од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан, а неутешното семејство се собра на Новите гробишта да...
Радио Милева

Антониа Гиговска наполни 21 година: Грст роденденски честитки од конкуренцијата млади пејачки, кои покажаа дека всушност и се најдобри другарки (ФОТО)

Македонската поп пејачкаод помладата гарда, Антониа Гиговска на 21 јануари слави роденден… На дамите велат не им се бројата годините,...
Радио Милева

Не престануваат скандалите за Душко Тошиќ: Сопругот на Карлеуша во тајна врска со ќерката на Жељко Шашиќ, Софија Шашиќ?

Душко Тошиќ неодамна се најде во центарот на вниманието кога неговата сопруга Јелена Карлеуша на Божиќ го пријави за семејно насилство...
Радио Милева

Дарко – Влогс тргна да им ги „отвори очите“ на нашите маркетинг менаџери или себе си вратите, па жестоко удри по познатите: Лила, Маријанчето, Зоки-Фаци… и останатите познати „Инстаграм профитери“ се „фејк инфлуенсери“!? (ФОТО)

Стана познат како „чикашкиот камионџија“ кој од кабината зад воланот имаше што да каже.  Дарко Јефремов, или попознат како Дарко –...
Радио Милева

Актерот Жарко Димоски сведок на сообраќајната несреќа која ја потресе Македонија: „Слушнав кpици кои нема да ги заборавам цел живот”

Во сообраќајната несреќа која вчеравечер (20.01.2022) се случи на бул. Партизански одреди кај  трговскиот центар „Сити Мол“ во Скопје, во...
Радио Милева

Македонската кандидатка Валери Димовска ги напушти „Ѕвездите на Гранд“, а еве која е причината – „Жал ми е што заврши на ваков начин“

Македонската кандидатка Валери Димовска (24) ги напушти „Ѕвездите на Гранд“. Имено, на својот „Инстаграм“ таа истакна дека се тестирала...
Радио Милева

Српско – македонски брак: Елена Миленковска го учеше сопругот да зборува на македонски – „За мене најважен јазик е јазикот на љубовта“ (видео)

Младата пејачка Елена Миленковска публиката ја памети по нејзиното учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Имено,...
Радио Милева

Нивес Целзиус покажа колку е широкограда и патриотски настроена: Коцкесто мини бикини во боите на „хрватската шаховница“ ги красеша градите на бујната убавица (ФОТО)

Хрватската старлета Нивес Целзиус студените јануарски денови ги поминува  далеку од дома, на топлиот и сончев Тајланд, каде го привршува...
Радио Милева

Теодора Џехверовиќ со разголена секси фотосесија одново предизвика „земјотрес“: „Јас сум Моника Белучи од Али експрес“ (ФОТО)

Теодора Џехверовиќ важи за една од најсексапилните и најпровокативните од плејадата млади, згодни, расни убавици на естрадата. Особено...