Радио Милева

Лила за своите животни искуства: „Jас и понатаму ќе верувам во љубовта, ќе го гледам само доброто кај луѓето и ќе ширам позитива“

Лила Филиповска важи за една од најпопуларните и најомилените водителки во македонската јавност, а веќе со години го води и квизот по...
Радио Милева

Перо – „Камиказа“ има вистинско семејно богатство: Три генерации на едно место, повеќе од причина за славје и еден тон радост (ФОТО)

Петар Георгиевски – Камиказа, жива легенда… во секој поглед. Од урбана скопска фаца, актерски лик, дел од македонската музичка...
Радио Милева

Јелена Карлеуша беше три месеци во брак со Бојан Кариќ, а вака изгледа неговата сегашна сопруга Маша (фото)

Бојан Кариќ е српски бизнисмен, еден од наследниците на богатата династија Кариќ, а сите го паметат по бракот со пејачката Јелена Карлеуша. Тој...
Радио Милева

Поранешниот сопруг на Ана Кокиќ призна: „Се уште сум заљубен во неа, засекогаш ќе има посебно место во моето срце“

Српската пејачка Ана Кокиќ претходната година се разведе по 10 години брак од нејзиниот сопруг Никола Раѓан. Екс сопругот на „Блиц полиграф“...
Радио Милева

Ново еротско продолжение од Адријана Кеш – овој пат во кујната е поврела и од рерната на шпоретот (фото)

Фолк пејачката Адријана Кеш не е од оние јавни личности кои постојано бомбардираат со објави на социјалните мрежи, но кога го прави...
Радио Милева

Ѕвездите на „Гранд“ – Милан и Динча си ги замениле девојките, од кои едната сега му е сопруга на еден од нив (ФОТО)

Фолк пејачот и некогашна „Ѕвезда на Гранд“ Милан Митровиќ, своевремено беше и водител на ова натпреварување во кое ја започна својата...
Радио Милева

Сослушан Кристијан Голубовиќ, а Станија одбила да се сретне со него: Еве што изјавил пред судот! (ФОТО)

Кристијан Голубовиќ  вчера, 23 октомври 2020 година  пристигнал во основниот суд нешто пред 13 часот за да даде изјава. Малку пред него пристигнала...
Радио Милева

Новата заедничка песна на бугарската пејачка Гери Никол и нашиот Слаткаристика претрпе тотално фијаско: Бугарите ја прогласија за евтин турбо фолк! (ФОТО)

Долго очекуваната заедничка нова песна на бугарската поп ѕвезда Гери-Никол и нашиот Слаткаристика не и го донесе очекуваниот успех...