Радио Милева

Ова повеќе не е нивен дом: Во овој замок ги имаат најубавите спомени, но сега нема да им биде добро кога ќе дознаат кој го наследил (ФОТО)

Британската принцеза Јуџини и нејзиното семејство, наводно, „тивко“ се преселиле од имотот „Фрогмор“ во „Нотингем“, пишува „Експрес“...
Радио Милева

Се шпекулираше дека Џехва искеширала 250.000 евра за стан, а ова е вистината: Купи стан на периферија,кој чини многу помалку (ФОТО+ВИДЕ)

Младата и популарна српска пејачка, Теодора Џехверовиќ, неодамна се пофали дека си купила нов стан. Деталите ги криеше од сите, но познато...
Радио Милева

Огњен Амиџиќ ќе се „шлогира“ после објавата на неговата поранешна сопруга: Еве што објави Даниела од кое водителот ќе збесне (ФОТО)

Веридбата на Даниела Димитровска е тема во сите медиуми и портали во Србија, а љубопитноста уште поголема ако се знае дека се работи...
Радио Милева

Сандра-Африка за да изгледа како да е без мана, се поти на три фронта – на сцена, на само и во теретана: Вака цицлестата убавица ја ваја нејзината убава, напрчена, секси задница (ФОТО)

Сандра Продановиќ, пејачката која кариерата ја започна како придружна танчерка кај нејзиниот постар колега Милет Китиќ, почна да пее...
Радио Милева

(Не)кој проба да „и го смести“ на Кристина Димитри: Брзо ќе дознаете кој беше тој „сирот“ што се обиде да и го избрише Инстаграм профилот? (ФОТО)

Македонската убавица и пеачка Кристина Димитриевска се најде во нова неволја. Како што популарноста почна да и расте, а со тоа и бројот...
Радио Милева

Ги занемаруваат критиките: Хајди Клум и нејзината ќерка повторно позираа во провокативна долна облека

Неодамна, познатата манекенка за потребите на снимањето на кампања за познатиот бренд „Intimissimi“, позираше заедно со Лени, а иако фотографиите...
Радио Милева

ФОТО: Антонела заблескала во Катар во фустан од 99 долари: Важи за една од најубавите сопруги на фудбалерите, а ја краси скромност

Антонела Рокузо, сопруга на славниот Лионел Меси, оправдано ја сметаат за една од најубавите сопруги на фудбалерите, а вчера допатувала...
Радио Милева

Ван Гал шокираше во Катар, пред камерите ја повика сопругата на брзински с*кс во хотел (видео)

На Луј ван Гал му се познати законите во Катар, но знае дека може да прави што сака во хотелска собата. И сака да има секс за време на Мундијалот. Камерите...
Радио Милева

Разголени пожарникари позираа со напуштени животни, а жените посакаа да ги вдомат мускулестите херои (фото)

Откако беше лансиран пред 30 години, австралискиот календар на пожарникари донира милиони долари во добротворни цели. Овој календар...
Радио Милева

„Ова е моето вистинско лице“: Наташа Беквалац повторно ги изненади своите фанови со објава каква не очекуваа (фото)

Наташа Беквалац со години е миленичка на јавноста и поради искреноста и поради одличната смисла за хумор. Овој пат поп ѕвездата реши...