Радио Милева

Љубов и инспирација: Елена Миленковска ги живее најубавите денови за кои не може да не се пофали (фото)

Пред неполн месец македонската пејачка со српска адреса, Елена Миленковска и нејзиниот сопруг и колега, Гуте Маринковиќ станаа родители...
Радио Милева

Цеца Ражнатовиќ се појави во мини фустан на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, а со изгледот ги воодушеви сите (фото)

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ пристигна видно расположена на снимањето на новата сезона на музичкото натпреварување „Ѕвездите...
Радио Милева

Баш му е нему гајле што пејачката е мажена: Прија беше запросена среде настап, па еве како возврати (ВИДЕО)

Александра Пријовиќ е во брак со Филип Живојиновиќ од 21 јуни 2018 година, а многу мажи изгледа не го знаат тоа, бидејќи редовно и тоа најмногу...
Радио Милева

Она што многу жени не го можат седејќи, Карлеуша го може и стоејќи: Задница со мускулна контракција до перфекција (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша сподели нова брутална фотографија  и видеоклипче на својот Инстаграм профил, со што буквално ги остави без текст, ...
Радио Милева

Болеста ја уништи славната актерка, алкохолот ја донесе до дно, а денес е речиси непрепознатлива (фото)

Кетлин Тарнер (68) е една од жените кои ја одбележаа светската кинематографија, а отсекогаш се истакнувала со исклучителниот актерски...
Радио Милева

Поранешнот на Милица Тодоровиќ се разведе по вторпат: На Петар Стругар тешко да му се погоди вистинската

Актерот и портанешно момче на пејачката Милца Тодоровиќ, Петар Струга, страви точка и на неговиот втор брак со сопругата Оља која му...
Радио Милева

Сопругата на Петар Грашо со прво јавно појавување по породувањето и тоа во друштво на мајка си (фото)

Сопругата на музичарот Петар Грашо се породи на 17-ти јули и на свет донесе преслатко девојче кое се вика Алба, а изгледот на Хана Хуљиќ...
Радио Милева

Осамнаа првите фотографии од „Цеца шоу“: Еве дел од кадрите од приватниот живот на смејството Ражнатовиќ (фото)

Во ексклузивната играно-документарна серија „Цеца и децата“, прва сезона на серијалот „Цеца шоу“, семејството Ражнатовиќ ќе го запознаете...
Радио Милева

Шокантна исповед од детството на Сека Алексиќ за сиромаштијата и тепањето, а ова најмногу ја повредило (фото)

Пејачката Сека Алексиќ не сака многу да зборува за приватниот живот, но во една прилика си ја отвори душата и откри шокантни детали од...
Радио Милева

Ликот го наследил од татко му, но и талентот за музика: Кој е синот на познатиот Тома Здравковиќ? (фото)

Тома Здравковиќ е легендарениот пејач кој прерано замина, а неговото сеќавање е зачувано преку филмот „Тома“ кој денес е еден од најгледаните. Познатиот...
Радио Милева

Родителите на Јована Јеремиќ открија што најмногу и замеруваат – еве каков однос имаат со ќерката (фото+видео)

Родителите на водителката Јована Јеремиќ, Олга и Миодраг за прв пат се појавија пред телевизиските камери. Јеремиќ одлучила за прв пат...
Радио Милева

Милица Павловиќ е прва соседка на Јелена Ѓоковиќ, а сега одлучи да каже што има: „Во неа има специфична енергија, но…“

Неодамна Јелена Ѓоковиќ не можеше да одолее на микрофонот, па ја слушнавме како ги изведува хитовите на Цеца Ражнатовиќ и Зорица Брунцлик. Таа...
Радио Милева

Ќерката на Хелена Роза стана модел за долна облека: Кјара ги распосла облините пред фолто – објективот (фото)

Ако некогаш Хелена Роза ги полнеше, таблоидите, магазините, порталите и зрачеше со својата појава на телевизија, денес тоа почна да го...
Радио Милева

Пејачката брзо реагираше, но публиката успеа да сними сѐ: Теа Таировиќ едвај го „смири“ длабокото деколте (фото+видео)

Познатата пејачка Теа Таировиќ е позната по своите фатални настапи и комбинации на облека кои не ги оставаат мажите рамнодушни. Пејачката...