Живот и Стил

Чувствувате болка и тежина во стомакот по јадењето? Ова се можеби причините за ваквата непријатна состојба

Болката во стомакот, односно желудникот, по јадењето може да биде силна и прилично иритантна. Ако болката исчезне по одредено време,...
Живот и Стил

Неверојатни здравствени придобивки: Еве што се случува во организмот ако секој ден консумирате црвен кромид

Црвениот кромид има многубројни здравствени предности, а најдобро е да се консумира сиров за максимално да се искористат сите негови...
Живот и Стил

Пауел ќе ве остави без зборови: Најубавото вештачко езеро на светот кое се наоѓа среде пустински пејзаж

Езерото Пауел е вештачко езеро кое што се наоѓа на реката Колорадо, помеѓу американските сојузни држави Јута и Аризона. Тоа со години...
Живот и Стил

„Португалскиот Рим“ избран за најдобра европска дестинација за 2021 година: Запознајте го новиот туристички рај…

Градот кој што е трет по големина во Португалија, сместен е на северозападот од овој дел на земјата, а истовремено е еден од најстарите...
Живот и Стил

Џејми Оливер сподели неверојатен рецепт за ручек за четворица: Сè што ви е потребно чини околу 200 денари!

Џејми Оливер се прослави со едноставните рецепти кои секој може лесно да ги подготви, а неговите специјалитети и покрај тоа се многу...