јелена карлеуша

Пронајдени се 615 резултати на тема „јелена карлеуша“
Радио Милева

Накова и Карлеуша во ист комбинезон, а бујните силикони само што не им испаднале од огромното деколте (фото)

За српската пејачка Јелена Карлеуша познато е дека не поминува ден без да направи некоја провокација на социјалните мрежи кога е изгледот...
Радио Милева

Карлеуша е Алфа жен(к)а: „Пиштол гола“ во металик чизми до препони, новиот албум го најави како да најавува филм за возрасни, а не нови песни (ФОТО)

Јелена Карлеуша ги засени не само сите колешки, туку  и можеби сите досегашни свои објави со последниот сет разголени фотографии. Таа...
Радио Милева

Карлеуша стана Karlykosova – најпозната „албанска“ пејачка: Ајварот ви го простивме, неа – нема…“ (ФОТО)

Јелена Карлеуша е една од најпознатите не само српски, туку и регионални поп-фолк пејачки. На Инстаграм ја следат над 2,3 милиони следбеници...
Радио Милева

Ретко ја гледате во вакво издание: Јелена Карлеуша се фотографираше во крупен кадар, па ја избриша фотографијата

Поп ѕвездата Јелена Карлеуша изненади во изданието во кое ретко може да ја видите. Имено, Јелена најчесто ги истакнува своите атрибути...
Радио Милева

По шпекулациите дека ја изневерува, Карлеуша се расплени со комплименти за Душко: „На здравје за човекот што никогаш не изневерува и понижува!“ (фото)

Јелена Карлеуша и нејзиниот сопруг Душко Тошиќ се речиси секојдневна тема на медиумите. Имаше многу шпекулации за кризите во нивниот...
Радио Милева

Битолчанката од „Ѕвездите на Гранд“ која беше пофалена од Карлеуша се разголи и ги откри бујните атрибути (фото)

Марија Груевска, пејачката по потекло од Битола, иако пред да се појави во „Ѕвездите на Гранд“ ја имаше и во македонски музички и реално...
Радио Милева

Љубовницата и сопругата се менуваат во новото љубовно гнездо на Душко Тошиќ во Истанбул: Ана заминала, Карлеуша дојде? (ФОТО)

Душко Тошиќ, кој сега игра во Турција за прволигашот Касимпаша, побара од клубот да му обезбеди сместување во кое ќе живее во иднина....
Радио Милева

Карлеуша се надмина: Овој пат на снимање дојде со проѕирен градник од кој пупките беа на мегдан (фото+ видео)

Снимањата на „Ѕвездите на Гранд“ се одвиваат непречено, а жирито неуморно го работи она за кое ги плаќа „Гранд“ продикција. И баш кога...
Радио Милева

Скандал: Босанац на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ ја погали Карлеуша за разголениот задник, па си го доби… (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша (42) одново дојде  провокативно облечена на снимањето на на шоуто „Ѕвездите на Гранд“, а нејзиниот колега од жирито,...
Радио Милева

Карлеуша без гаќички дојде на снимање во „Гранд“: Додека позираше, фустанот се спушти, а таа немаше намера да се покрие (фото+видео)

Секое следно издание на „Ѕвездите на Гранд“ е ново изненадување кога е во прашање изгледот на Јелена Карлеуша, која секогаш е во фокусот...
Радио Милева

Карлеуша во „Ѕвездите на Гранд“ покажувајќи дека задникот не и е фотошопиран, откри и нешто друго: Српската фолк дива носи креации на модна креаторка од Косово!

Јелена Карлеуша е дефинитивно по многу што единствена и оригинална, но во исто време и контроверзна, скандалозна и непредвидлива. На...
Радио Милева

Благица Ѕунуровска доби повик од Саша Поповиќ и се појави во музичкото шоу, а Карлеуша и порача: „Ти си опасна ѕверка“

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ настапуваа неколку македонски претставници кои поминаа во следниот круг. Една од нив...
Радио Милева

Душко Тошиќ донесе одлука која може да му го промени животот, а веднаш се огласи и Карлеуша која јавно му се обрати

Во последните две години постојано се пишува за приватниот живот на Јелена Карлеуша и нејзиниот сопруг Душко Тошиќ. Неколку пати досега...
Радио Милева

На Инстаграм страницата на „Ѕвездите на Гранд“ осамна карикатура на Јелена Карлеуша: Еве кој нејзин колега од жирито е авторот и како таа изгледа во неговите очи! (ФОТО)

Композиторот и музички директор на продукцијата „Гранд“, Александар Милиќ – Мили, ја нацрта поп-фолк sвездата и член на жирито на...