бременост

Пронајдени се 72 резултати на тема „бременост“
Живот и Стил

7-те неочекувани промени кои се случуваат со женското тело по породувањето, за кои никој нема да ве предупреди

Доколку сè уште не сте ја искусиле среќата да станете мајка, тогаш најверојатно низ глава ви минуваат илјада прашања околу самата бременост,...
Радио Милева

Убавата Неџла имаше проблем со вишокот килограми по породувањето, а сега се пофали дека повторно е во топ форма (фото)

Актерот Бурак Озчивит и неговата сопруга, актерката Фахрие Евџан во месец април за првпат се остварија во улогата на родители и го добија...
Радио Милева

„Планиравме вонтелесно оплодување, но тогаш…“: Водителката на „Работна акција“ отворено проговори за бременоста!

Водителката Тамара Грујиќ и нејзиниот сопруг Вук пред дваесет дена станаа родители на девојче кое го доби името Ленка. Тамара во своето...
Радио Милева

Цела бременост го криеше трудничкиот стомак, а сега откако се породи Лора Турунџиева на сите им покажа каква трудница беше (фото)

На 7-ми март, пред нешто повеќе од две недели, ќерката на Сузана Турунџиева стана мајка за првпат, а познатата Сузе стана млада баба. Лора...