водител

Пронајдени се 64 резултати на тема „водител“
Радио Милева

Кој беше и колку е значаен Миња Субота за телевизијата, музиката, културата, детското творештво… (ФОТО)

Легендарниот српски телевизиски водител и автор Миња Субота почина утрово на 82 -годишна возраст. Во саботата итно бил пренесен во болница....
Радио Милева

Водителката Јована Јеремиќ сите ги изненади откако објави дека си дава отказ од „ТВ Хепи“: „Не сум јас ничија швалерка…“ (ФОТО)

Веста дека водителката Јована Јеремиќ поднела оставка на телевизијата „Хепи“ одекна како бомба, а таа самата  ја објави информацијата...
Радио Милева

На Ване Маркоски му се исполни желбата која ја посакува уште од дете: „Не за џабе рекле пази што посакуваш“ (фото)

ТВ водителот Ване Маркоски пред неколку месеци започна со работа на утринската програма на Македонската телевизија како и на Радио...
Радио Милева

Познатата двојка има богат сексуален живот и по 40 години брак: Актерката и водителот дневно по трипати водат љубов

Актерката Сузан Сомерс (74) откри дека таа и нејзиниот сопруг Ален Хамел (84), со кого е во брак од 1977 година, воделе љубов трипати на ден. –...
Радио Милева

„Од сега повеќе ќе го ценам здравјето“: Огњен Амиџиќ го сподели своето искуство со коронавирусот додека беше во болница

По борбата со коронавирусот и пневмонија, водителот синоќа првпат седна пред камера, а за „Блиц“ открива како се чувствува и низ што...
Радио Милева

Огњен Амиџиќ откри дека жена му ги држи сите конци во свои раце: Рецепт за среќен брак или среќен… „папучар“?

Популарниот српски ТВ водител Огњен Амиџиќ е горд на љубовта што ја негува кон неговата сопруга Данијела Димитровска која има македонско...
Радио Милева

Водителот Војо Недељковиќ откри детали од бракот со 17 години помладата сопруга, а за неа ова досега беше непознато

Српскиот водител Војо Недељковиќ веќе 16 години е во складен брак во сопругата Маја, со која го има синот Ѓорѓе. Маја, која е вистинска...
Радио Милева

Ване Маркоски „сврте друг лист“ во неговиот живот: Водителот си замина од Канал 5 телевизија, а наскоро ќе го гледаме на МТВ?

Водителот Ване Маркоски изгледа реши да сврти нов лист во неговиот живот, барем кога е во прашање на професионален план. Имено, тој повеќе...
Радио Милева

Марјана Станојковска со нов „бисер“: Пред 10 години ја повика на сцена да прими награда покојната Сашка Петковска, а сега наместо уредничката на МТВ Мери Попова да додели награда, водителката на сцената покани покојна актерка! (ВИДЕО)

Помина уште еден „Макфест“… Јубелејниот 35-ти, и покрај сите тешкотии, проблеми, недоумици и ризици заради Ковид -19 епидемијата, организаторите...