водител

Пронајдени се 83 резултати на тема „водител“
Радио Милева

Се огласи славниот комичар и водител кој по страшната несреќа се здоби со сериозни изгореници: Џеј Лено од болница порача само едно (фото)

Водителот и комичар Џеј Лено (72) му е потребно време за да се опорави од експлозивниот пожар од автомобилот што му остави „тешки“ изгореници...
Радио Милева

Сопругата на Иван Ивановиќ е фатална русокоса: Ова е Ања- понежната половина на познатиот водиттел (фото)

Авторот и водител на една од најгледаните емисии „Вечер со Иван Ивановиќ“ не крие дека ужива во семејниот живот и дека тешко се одвојува...
Радио Милева

Милан Калиниќ го прослави 50-от роденден, а жените и станаа љубоморни на неговата сопруга кога ја видоа оваа негова фотографија (фото)

Милан Калиниќ вчера прослави значаен јубилеј – педесеттиот роденден. Популарниот водител и актер по тој повод не се пофали со славеничката...
Радио Милева

Тијана е „бомба“: Новата девојка на Жика Јакшиќ е екс- сопруга на познат фудбалер, а осамнаа и нејзини приватни фотографии

Девојката на Жика Јакшиќ била во брак со познат фудбалер. Дека љубовта не се знае за години уште еднаш докажа Жика Јакшиќ, кој по разводот...
Радио Милева

Војо Недељковиќ се присети на сообраќајната несреќа која ја доживеал пред 20 години што никогаш нема да ја заборави

Воја Недељковиќ важи за ТВ лице кое со причина постои три и пол децении. Се издвојува по својот специфичен хумор, харизма и талент за...
Радио Милева

Познатиот водител Војо Недељковиќ мора на операција поради здраствениот проблем со кој се соочува подолго време

Водителот Војо Недељковиќ проговори за здравствениот проблем кој го мачи со години. Со оглед на тоа што неговата сопруга е здравствена...
Радио Милева

Актерската брачна двојка „во свој филм“ во сопствена режија: Жарко Димоски и тазе сопругата уживаат во луксузен меден месец на Малдиви (фото)

Актерот и водител Жарко Димоски и неговата тазе венчана сопруга Андреа решија брачниот живот да го започнат како на филм, а актери се...
Радио Милева

Украина во солзи: Загина познатиот актер и ТВ водител кој и се приклучил на војската во одбрана на земјата (ФОТО)

Украинскиот актер и ТВ водител Паша Ли, кој ја напушти работата за да се приклучи на војската во одбрана на својата земја од руската...
Радио Милева

ТВ водителот Дејан Станковиќ – „Крал“, уредниокот на ТВ „Хепи“, Миломир Мариќ го казнувал за „возбуда пред камери“: За „спонтана ерекција“ му одбивал 20% од плата! (ФОТО)

Поранешниот водител на популарното шоу „Луда куќа“ кое се прикажуваше на ТВ „Хепи“, им соопштил на своите следбеници  не така добра...