болест

Пронајдени се 112 резултати на тема „болест“
Радио Милева

Бренда од „Беверли Хилс“ доживea божјо чудо во борбата со опаката болест: Актерката виде светло во тунелот кога најмалку чекаше (фото)

Шенон Доерти конечно доживува олеснување во услови на исцрпувачка битка со ракот во четвртата фаза. Открила дека се случило чудо откако...
Радио Милева

„Со едната нога сум во гроб“ – Една од најпознатите светски манекенки води битка со опаката болест (фото)  

Познатата манекенка Линда Евангелиста откри дека и е дијагностициран рак на дојка. Таа ова го сподели со медиумите во интервју за „WSJ...
Радио Милева

Поради здравствената состојба популарната пејачка оди во пензија: Селин Дион повеќе нема да застане пред публиката (фото)

Светски популарната пејачка, Селин Дион, која во декември 2022 година во шокантно соопштение до јавноста откри дека и е дијагностициран...
Радио Милева

„Во последната фаза му го нападна ‘рбетот и мозокот “: Кои се симптомите на болеста што ја предизвика смртта на партнерот на Сандра Булок?

Светот ја слушна веста дека сопругот на Сандра Булок, фотографот Брајан Рендал, починал на 57-годишна возраст од ретката болест АЛС (амиотрофична...
Радио Милева

Селин Дион којзнае по кој пат ја прогласија за мртва, а сега се огласи и сестрата на познатата пејачка (фото)

Селин Дион долго време го загрижува светот. Таа неколку пати ја одложуваше турнејата „Храброст“, прво поради пандемијата, потоа поради...
Радио Милева

По тешките животни искушенија и борби со болеста, Јордан Митев има убави вести: „Конечно да не огрее соннце“ (фото)

Популарниот фолк пејач Јордан Митев секогаш отворено зборува пред јавноста за она што му се случува на приватен план. Па така, ако пред...
Радио Милева

Откриени детали за одлуката да се посвети на Бога: Тешка болест го натерала Милан Станковиќ да се замонаши (фото)

Познатиот пејач Милан Станковиќ решил животот да и го посвети на религијата, а клучна причина за таа одлука била неговата мајка. Животот...
Радио Милева

По се’ низ што помина и јавно проговори за болеста, Лила сподели силна мотивирачка порака: „Ако немаш здравје немаш ништо“! (ФОТО)

По повеќе од една година исполнета со неизвесност, исчекување, стравови, терапии… најдобрата и на многумина омилената ТВ водителка...