болест

Пронајдени се 94 резултати на тема „болест“
Радио Милева

По се’ низ што помина и јавно проговори за болеста, Лила сподели силна мотивирачка порака: „Ако немаш здравје немаш ништо“! (ФОТО)

По повеќе од една година исполнета со неизвесност, исчекување, стравови, терапии… најдобрата и на многумина омилената ТВ водителка...
Радио Милева

Последиците од болеста се сѐ повидливи: Анастасија Ражнатовиќ се бори со сериозен здравствен проблем (фото)

Анастасија Ражнатовиќ долго време ги криеше своите здравствени проблеми од јавноста, а сега реши да зборува јавно за сѐ. Публиката имаше...
Радио Милева

Деми Мур се пресели кај Брус Вилис: Актерката ќе и помага на неговата сопруга која се грижи за него поради сериозната болест (фото)

Деми Мур се пресели кај Брус Вилис: Таа и помага на сопругата да се грижи за него бидејќи тој се соочува со сериозна болест Здравствената...
Радио Милева

Сите беа воодушевени од нејзината убавина и сексапил, а потоа се разболе и помина низ хорор: Еве ја денес познатата Руби (фото)

Сите се сеќавате на Барбара Мори, мексиканската актерка со улогата на „Руби“ во истоимената теленовела. Кариерата Барбара ја започна...
Радио Милева

Познатиот музичар живеел пеколни денови кои оставиле тешки последници: Наместо убави вести за бременоста, дочекале шок! (фото)

Познатиот музичар Ед Ширан во своето обраќање на социјалната мрежа Инстаграм откри дека на неговата сопруга Шери ѝ бил дијагностициран...
Радио Милева

Брус Вилис по дијагнозата за тешката болест се решил да го промени тестаментот за бгатството од 250 милиони

Богатството на славниот актер се проценува на 250 милиони долари. На ќерките кои ги добил со поранешната сопруга Деми Мур, Румер (34), Скаут...
Радио Милева

Ештон Качер за првпат пред камери со својот брат близнак кој е болен: Актерот зборуваше со солзи во очите, а од кажаното ќе ве расплаче и вас (видео)

Мајкл Качер е роден со церебрална парализа, имал трансплантација на срце, а во трејлерот на емисијата вели дека животот му бил загрозен...
Радио Милева

Најтажната песна од „Квин“ ја крие вистината за тешката борба на Фреди со болеста и неговите последни денови

Легендарната група „Квин“ беше еден од најпопуларните рок бендови којшто некогаш постоеше. Иако во текот на кариерата направиле многу...
Радио Милева

Дрска и непромислена: Јавноста револтирана од односот на Селена Гомез кон актерката која и го донираше својот бубрег

Познатата млада актерка и пејачка Селена Гомез деновиве е мета на јавноста поради своето непромислено однесување за една така сериозна...