пари

Пронајдени се 165 резултати на тема „пари“
Радио Милева

Силвана Арменулиќ во врвот на популарноста била ограбена: На пејачката и го обиле станот и и’ украле милиони и вреден накит! (ФОТО)

Колку беше популарна Силвана Арменулиќ во 70-тите години, говори и фактот што весниците секојдневно пишуваа за неа. Медиумите пишуваа...
Радио Милева

Сања – Барбика е „фабрика за бакшиш“: Сексапилната струмичка фолкерка за помалку од минута самата заработи една швајцарска плата! (ФОТО)

На социјалните мрежи речиси секојдневно осмнуваат  видеа на кои јасно се гледа како пејачите и оние од регионот, но и нашите од Македонија,...
Радио Милева

„Имав 10 денари во џеб и празен фрижидер“: Сузана Јовановиќ проговори за тешкиот период пред бракот со Саша Поповиќ

Пејачката Сузана Јовановиќ иако денес живее во луксузна вила, таа вели дека пред бракот со Саша Поповиќ живеела многу тешко, немала...
Радио Милева

„Жена од султана“ добива закани? Пејачката ја нападнале поради бакшиш од 10 000 евра и се закануваат дека ќе ги објават нејзините голи фотографии?

На социјалните кружи снимка од пејачката Тијана Милентијевиќ која на еден настап доби бакшиш од 10 000 евра. Видеото на кое се гледа како...
Радио Милева

Паметно ги вложуваат парите од продажбата на „Гранд“: Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ купуваат два стана во елитна населба во Белград

Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ купуваат два стана во елитна населба во Белград. Директорот на „Гранд“ и неговата сопруга наводно...
Радио Милева

Теа Таировиќ ја „тушираа“ со бакшиш: На почеток на песната доби неколку илјади евра, а веќе на рефренот „се капеше“ во пари! (ВИДЕО)

Пејачката Теа Таировиќ по долгата пауза заради корона пандемијата пееше на една приватна прослава каде доби добар бакшиш. Имено, на...
Радио Милева

Охриѓанецот Александар Јосифовски по последниот настап во „Ѕвездите на Гранд“ открива: „Ги потрошив сите пари, ова ми беа последните“

Во најновото и последно издание на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ на 28 годишниот рокер Александар Јосифовски од Охрид,...
Радио Милева

Нови проблеми во „Ѕвездите на Гранд“: Некои рокери забраниле да им се пеат песните, бараат пари за секоја изведена песна

Некои рокери забраниле да се пеат нивните песни во „Ѕвездите на Гранд“ без финасиска надомест. И покрај тоа што преку СОКОЈ ги следува...