пари

Пронајдени се 157 резултати на тема „пари“
Радио Милева

Паметно ги вложуваат парите од продажбата на „Гранд“: Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ купуваат два стана во елитна населба во Белград

Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ купуваат два стана во елитна населба во Белград. Директорот на „Гранд“ и неговата сопруга наводно...
Радио Милева

Теа Таировиќ ја „тушираа“ со бакшиш: На почеток на песната доби неколку илјади евра, а веќе на рефренот „се капеше“ во пари! (ВИДЕО)

Пејачката Теа Таировиќ по долгата пауза заради корона пандемијата пееше на една приватна прослава каде доби добар бакшиш. Имено, на...
Радио Милева

Охриѓанецот Александар Јосифовски по последниот настап во „Ѕвездите на Гранд“ открива: „Ги потрошив сите пари, ова ми беа последните“

Во најновото и последно издание на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ на 28 годишниот рокер Александар Јосифовски од Охрид,...
Радио Милева

Нови проблеми во „Ѕвездите на Гранд“: Некои рокери забраниле да им се пеат песните, бараат пари за секоја изведена песна

Некои рокери забраниле да се пеат нивните песни во „Ѕвездите на Гранд“ без финасиска надомест. И покрај тоа што преку СОКОЈ ги следува...
Радио Милева

Ќерката на Мајкл Џексон отворено за растењето без татко: „Се’ сама морав да заработам, никој не ми поклони“

Поп-sвездата Мајкл Џексон е обвинет од многумина за несоодветно однесување кон деца, но актерката, музичар и модел и негова ќерка Парис...
Радио Милева

Слаѓа Алегро брутално искрена за ситуацијата на естрадата поради пандемијата: „Се насладуваат – нека видат како е без пари!“

Пејачката Слаѓа Алегро, како и многу нејзини колеги, се огласи на социјалните мрежи за тешката состојба во која се наоѓаат музичарите...
Радио Милева

„Ѓаволот не им дава мир на луѓето“: Марко Миљковиќ реагираше на коментарите дека фановите им го платиле одморот во Дубаи каде уживаа со бремената Луна

Марко Миљковиќ и Луна Ѓогани се вратија од Дубаи, каде престојуваа претходниот период. Тој сега зборуваше за шпекулациите дека фановите...