лепа брена

Пронајдени се 458 резултати на тема „лепа брена“
Радио Милева

Ова се братот и сестрата на Лепа Брена – тој е познат пејач, а таа живее во странство, се собраа за прекрасен повод (фото)

Братот на Лепа Брена го ожени синот, а семејството Јахиќ по долго време се собра во Белград каде се забавуваа до раните утрински часови. За...
Радио Милева

„Можам да се опуштам само на јахта“ Лепа Брена се забавува и ужива во луксуз – открива и зошто не сака хотели (фото)

Лепа Брена призна дека успева да се одмори само на јахта. Брена цело лето настапува како и сите нејзини колешки, а сега откри дека кога...
Радио Милева

Таа беше нејзината најголема поддршка, а сличноста меѓу нив две е неверојатна – вака изгледаше мајката на Лепа Брена (фото)

Лепа Брена доживеа голема тага и жалост по смртта на нејзините родители. Нејзиниот татко Абид имал сообраќајна несреќа во 2010 година,...
Радио Милева

„Сине, зошто ми го правиш тоа?“: Лепа Брена изненадена од изборот на новата потенцијална снаа за синот Виктор (фото)

Веќе подолго време се шпекулира која е новата девојка на Виктор Живојиновиќ. Го поврзуваа со пејачката Лена Чолак, актерката Милица...
Радио Милева

Сенидах како Мерилин Монро: Во црна тантела и длабоко деколте, русокосата убавица ја истакна бујната предница (ФОТО )

Пејачките Сенида Хајдарпашиќ, попознати како Сенидах и Лепа Брена, се сретнаа на еден престижен настан во Загреб, на кој се собраа многу...
Радио Милева

Синот на Лепа Брена раскина со девојката, ослабе, а сега ја смени и бојата на косата: Сега е русокос… како мајка му! (ФОТО)

Синот на пејачката Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ, сака да експериментира со својот изглед. Тој ослабел дури 50 килограми, а сега промени...
Радио Милева

Била на чекор до олтарот со него, но сепак го избрала Боба: Ова е политичарот со кого требало да се омажи Брена (фото)

Во 1985 година главна тема беше свадбата на Лепа Брена за која се шпекулираше дека ќе се омажи за тогашниот новинар, а подоцна и пратеник...
Радио Милева

После продажбата на „Гранд“ дојде време нештата да станат појасни: Боба Живоиновиќ открива – „ Се’ се правеше со мои пари“

Кумовите и семејни пријатели Поповиќ и Живојиновиќ минатото лето решија да го продадат „Гранд“. Оттогаш многу се пишуваше за тоа кој...