лепа брена

Пронајдени се 421 резултати на тема „лепа брена“
Радио Милева

Лепа Брена му го растурила бракот на Лукас? Менаџерот на Аца проговори за разводот на пејачот: „Тие пријатели му го уништија семејството“

Естрадниот менаџер Саша Мирковиќ во емисијата „Сценарио“ на курир.рс изјави дека Лепа Брена и останатите членови на „Гранд“ се виновни...
Радио Милева

Лепа Брена проговори за повелкување од сцената: Пејачката нема да го остави микрофонот, но има нов бизнис: „Не можам да зборувам за тоа“

Од почетокот на пандемијата со коронавирусот, Лепа Брена постојано е на патување. Откако со сопругот Боба Живојиновиќ се врати од Америка,...
Радио Милева

Антониа Гиговска со нова фризура, па ги праша следбениците дали и стои кратка коса – еве што одговорија (фото)

Младата талентирана пејачка Антониа Гиговска која публиката ја препознава по нејзиното учество во регионалните музичка шоуа, успеа...
Радио Милева

Мили проговори за соработката со двете најголеми ѕвезди: „На Цеца и платив 600 000 евра за Ушче и утредента ме „шутна“, а еве зошто ја прекинал соработката со Брена

Александар Милиќ Мили досега не зборуваше јавно за прекинувањето на соработката со Цеца Ражантовиќ за која заедно со Марина Туцаковиќ...
Радио Милева

Сара Мејс и Лепа Брена славеа на ист ден: Македонската пејачка ја доби најубавата роденденска честитка – „Не постои нешто што повеќе сакам од нив“

Месец октомври дефинитивно е во знак на македонската пејачка Сара Костадиновска или позната како Сара Мејс. Пејачката секој година...
Радио Милева

Oткако и беше сведок на суд, Лепа Брена не се разделува од бившата на Мирослав Илиќ: Заминаа заедно во провод, па и упати емотивна порака

Мирјана Антовиќ од Канада дојде во Србија поради судењето со Мирослав Илиќ за утврдување на татковство на нејзиниот син Девин кој не...
Радио Милева

Лепа Брена подготвена да сведочи: Пејачката пристигна на судењето на Мирослав Илиќ и неговата бивша љубовница

Пејачката Лепа Брена пристигнала на судот да биде сведок на судењето на поранешната љубовница на Мирослав Илиќ и пејачо. Судењето е...
Радио Милева

„Нашата најдобра Маки“: Српската естрада во солзи се простува од авторката на најголемите хитови, Марина Туцаковиќ

Текстописецот на најголемите хитови, Марина Туцаковиќ почина на 67 години по тешко и долго боледување. Таа ги напиша текстовите на најпознатите...
Радио Милева

Антониа Гиговска само по градник и шорц исполнуваше музички желби: Подразголен караоке „фолк шок“ на Тик Ток (ВИДЕО)

Антониа Гиговска последно што направи е го смени имиџот. Или поточно изгледот на косата,  ги изретчи прамените и ја бојадиса во светла...
Радио Милева

Лепа Брена поднесе пријава: Ликот на пејачката искористен за рекламирање на производ кој таа не го користела

Пејачката Лепа Брена со соопштение на Инстаграм се огласи дека нејзиниот лик бил искористен за рекламирање на производ кој таа не го...
Радио Милева

Лепа Брена никогаш не успеа да се соочи со тагата: Татко ѝ почина на нејзиниот роденден, мајка и’ на денот на семејната прослава (ФОТО)

Лепа Брена потекнува од големо и хармонично семејство и тешко ја поднесе загубата на родителите, за кои беше многу приврзана. Таткото...
Радио Милева

Лепа Брена во бикини и во седмата деценија плени со сексапил: Долги нозе за танцување, а Бога ми и за… гледање (ФОТО)

Пејачката Лепа Брена се одмора во Црна Гора,од каде за своите фанови на Инстаграм сподели фотографии од летниот одмор и го покажа извајаното...
Радио Милева

Брена прва се огласи по неговата смрт: Благодарна ќе му биде до крајот на животот на Лане поради еден детаљ што не го знаеше никој

Откако со брзина на светлината се прошири веста дека Милан Лане Гутовиќ кој беше доајен на српската актерска сцена починал, прва која...
Радио Милева

Филип Живојиновиќ слави роденден, Прија прва му честиташе, а по неа и бабата, дури и пред маќеата – Лепа Брена (ФОТО)

Филип Живојиновиќ го слави својот 36 -ти роденден, а неговата сопруга Александра Пријовиќ јавно му го честиташе „денот што се чека цела...