ким кардашијан

Пронајдени се 102 резултати на тема „ким кардашијан“
Радио Милева

Канје Вест објави дека сака да се разведе од Ким Кардашијан бидејќи се сомнева дека го изневерила со овој колега

Раперот и музичарот Канје Вест изјави дека планира да се разведе од Ким Кардашијан. Како причина која ја наведе за разводот е нејзиното...
Радио Милева

За неа ова е нормално: Ким Кардашијан пред „пукање“ – ријалити ѕвездата со никогаш поголем задник и помал струк (видео)

Американската старлета и ријалити ѕвезда, Ким Кардашијан, на својот профил на Инстаграм на големо се промовира себеси, како да и е непозната...
Радио Милева

Ким и Канје се заканија со милионска тужба на поранешниот телохранител кој изнесе детали од нивниот приватен живот

Ким Кардашијан и Канје Вест на поранешниот телохранител се заканиле со тужба поради фактот дека јавно изнесувал детали за нивниот приватен...
Радио Милева

Марјана Станојковска и Ким Кардашијан носат исти гаќички и градник: Животинскиот принт е во мода, за секоја пригода! (ФОТО)

Нашата лото девојка, ТВ водителка и  инфлуенсерка Марјана Станојковска важи за една од најнегуваните и најдотераните јавни лица. И...
Радио Милева

Ким Кардашијан како секси каубојка: Нејзината „клечечка поза“ веднаш ве тера први да се фатите за… пиштолот! (ФОТО)

Американската секс-бомба Ким Кардашијан повторно го запали Инстаграм. Имено, познатата старлета стана русокоса, а потоа ги воодушеви...
Радио Милева

Ким Кардашијан сподели фотографија од книга чија авторка го предвидела вирусот „Ковид 19“ уште пред 12 години!? (ФОТО)

Ким Кардашијан објави твит во кој е прикажан дел од книга на Силвија Браун во која  јасновитка уште во 2008-ма година го предивела коронавирусот. „Околу...
Радио Милева

3 милиони лајкови: Кардашијанки со фотографија покрај базен и задниците во прв план ги запалија социјалните мрежи

Ким Кардашијан и нејзината помлада сестра Кајли Џенер се соблекоа во бикини, па се фотографираа и ги запалија социјалните мрежи. Имено,...
Радио Милева

Екстремно богата, но и екстремно чудна: Ким Кардашијан го украси домот, а фали само да слетаат вонземјани (фото)

Ким Кардашијан често објавува фотографии од својот дом на на Инстаграм, а неодамна дури и се најде под критики дека минимализмот во...
Радио Милева

Осамнаа болни фотографии од Ким Кардашијан: Лепливата лента со која и ги лепеле и подигале градите за да и изгледаат совршено и ја одрала кожата (ФОТО)

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан (39), во последните 12 години направила бројни естетски корекции кои на прв поглед не се видливи, зашто...