естрада

Пронајдени се 106 резултати на тема „естрада“
Радио Милева

Кои се’ (биле) најпознатите естрадни „пијандури“: Мирослав дека ќе престане да пие се колнел пред икона, Весна со ракија заспала на гробишта, Бора-Чорба се откажал пред мртовечница… (ФОТО)

Многу пејачи и актери од  јавната сцена имаа(т) голем проблем со алкохолот кој негативно се одрази на нивните животи. Некои отворено...
Радио Милева

Беше миленичка на жестоките момчиња, ја нарекуваа „кралица на сплавовите“, а потоа преку ноќ исчезна… Еве каде отиде Данијела Враниќ (ФОТО)

Данијела Враниќ, поранешната „кралица на сплавовите“, која важеше за една од најпопуларните пејачки на нашата естрада, се повлече...
Радио Милева

Македонските јавни личности го имаат одговорот: „Дали треба да се врати задолжителното служење на воениот рок во Македонија“? (ВИДЕО)

Служењето на воениот рок во Македонија не е задолжително веќе десетина години, односно последната генерација што задолжително мораше...
Радио Милева

Најстраотните сообраќајни несреќи на ѕвездите од македонската и регионалната естрада: Само неколкумина добија втора шанса! (ФОТО)

Сообраќајните несреќи за жал, оставија трага во животот на многу познати лица од естрадата. Се разбира кај оние кои за среќа ги преживеаја...
Радио Милева

Мистеријата решена по 37 години! Драгана Мирковиќ откри зошто никогаш не се фотографирала во костим за капење (Фото)

По 37 години откако Драгана Мирковиќ е на сцената, не се појави ниту една фотографија на која позира во костим за капење, што,  е прилично...
Радио Милева

Дефинитивно Милица има најдобра задница на естрадата: Сексапилната фолкерка самата себеси „си зема мерка“… пред оледало! (ФОТО)

Атрактивната српска фолкерка  Милица Тодоровиќ ја покажа својата извајана линија во костим за капење. Сексапилната фолкерка самата...
Радио Милева

Бојкотот на Џамбазов ја крена македонската естрада на нозе: Едни го поддржуваат, други велат дека домашните изведувачи нема што да понудат!? (ВИДЕО)

Неодамна, Игор Џамбазов го искористи своето интернет ќоше за да изрази незадоволство за третманот кон македонските музичари. Преку...
Радио Милева

Гоца Тржан без влакна на јазикот проговори за односот со колегите на естрадата: „Малкумина се осмелиле да ми забележат“

Гоца Тржан долго време важеше за една од најискрените на српскатаестрадата, а во интервју зборуваше за односот со колегите и материјалните...
Радио Милева

Сексапилната Јасмина е неговата поубава половина: Дарко Филиповиќ ја има најубавата жена на естрадата (ФОТО)

Многумина мажи  и голем број колеги од естрадата му завидуваат на фолкерот Дарко Филиповиќ поради неговата привлечна сопруга Јасмина,...