естрада

Пронајдени се 124 резултати на тема „естрада“
Радио Милева

Кои се’ (биле) најпознатите естрадни „пијандури“: Мирослав дека ќе престане да пие се колнел пред икона, Весна со ракија заспала на гробишта, Бора-Чорба се откажал пред мртовечница… (ФОТО)

Многу пејачи и актери од  јавната сцена имаа(т) голем проблем со алкохолот кој негативно се одрази на нивните животи. Некои отворено...
Радио Милева

„Семејството страда“: Братот на Рада Манојловиќ сериозно загрижен поради одлуката на пејачката (фото)

Пејачката Рада Манојловиќ неодамна за менаџер ја вработи нејзината сестра Маја, која сега ја придружува на сите настапи. Како што истакнува...
Радио Милева

Ова е вистината за односот снаа и свекрва на естрадата : „Лепа Брена не ми е свекрва, туку мајка на Филип“ (фото)

Иако постојат предрасуди дека снаите и свекрвата никогаш не можат да имаат добри односи, всушност во емисијата има многу примери кои...
Радио Милева

„Немавме од кого да крадеме, беше тешко“: Јами проговори за тоа какво било времето на естрадата во 90-тите

Јасна Миленковиќ Јами откри дека отсекогаш повеќе сакала да ја слави српската Нова година отколку онаа што цел свет ја слави на 31 декември. Како...
Радио Милева

Колку заработија српките пејачи за дочекот на Новата година: Цеца е рекордерот со сума колку еден добар стан!

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ заработи 100.000 евра за дочекот на Нова година. Таа е рекордер по заработката, со настапот на Златибор,...
Радио Милева

„Кога ја слушам не можам да се воздржам“: Драгана Мирковиќ со јавна поддршка за Милица Павловиќ, а таа и врати со емотивна порака

Драгана Мирковиќ за време на едно интервју откри која нова песна од колегите сака да ја слуша. Дека на сцената е можна колегијалност...
Радио Милева

Оваа пејачка е убедливо најплатената на српската естрада: Ако сакате да ја гледате на Нова Година ќе треба да платите дури 350 евра

Доколку некој сака да влезе во друштво на големи музички ѕвезди во 2023 година, за тоа ќе треба да потроши значителна сума на пари. Најскапата...
Радио Милева

Љубовен јазол на регионалната естрада: Алка Вуица му била голема љубов на Брега, иако била лудо вљубена во Бајага, додека по неа „сечел вени“ Борис Новковиќ?!

Пејачката и текстописец Алка Вуица призна дека била лудо вљубена во колегата Момчило Бајагиќ Бајага. Таа му била големата љубов на Горан...
Радио Милева

Се откажа од сцената и се сврти кон верата: Ова е новото занимање на Милан Станковиќ и нема никаква врска со естрада

Милан Станковиќ целосно си го промени животот. Пејачот веќе извесно време е во медиумска изолација, а до неодамна се шпекулираше дека...
Радио Милева

Велеа дека е најубавата ѕвезда на Гранд: Ивана исчезна од сцената и направи шокантна трансформација, а еве како изгледа денес (фото)

Ивана Цвикиќ сите ја забележаа на популарното натпреварување „Ѕвездите на  Гранад“, каде што беше прогласена за најубава кандидатка. Сепак,...
Радио Милева

Српската естрада се собра на гала прослава кај Аца Пејовиќ по повод дипломирањето на неговата ќерка (фото)

Билјана и Ацо Пејовиќ засекогаш ќе го паметат 22 септември, а причината е повеќе од убава. Познато е дека ќерките Магдалена, Марија и Ива,...
Радио Милева

Македонската естрада и јавните лица и 15 години подоцна не го заборавија Тоше: Вака познатите се потсетија на нашиот музички ангел

Годините минуваат грутката во грлото останува, празнината во градите се уште ја има, сеќавањата не бледеат… Деценија и пол без нашиот...
Радио Милева

Беше миленичка на жестоките момчиња, ја нарекуваа „кралица на сплавовите“, а потоа преку ноќ исчезна… Еве каде отиде Данијела Враниќ (ФОТО)

Данијела Враниќ, поранешната „кралица на сплавовите“, која важеше за една од најпопуларните пејачки на нашата естрада, се повлече...