дара бубамара

Пронајдени се 295 резултати на тема „дара бубамара“
Радио Милева

Дара Бубамара со години е на сценатa, но сега најжестоко ја критикуваат: „Ова не е пеење, туку рецитирање“ (видео)

Фолк пејачката Дара Бубамара одржала настап во еден клуб, но очигледно публиката не била задоволна од нејзиното пеење, судејќи по ова...
Радио Милева

Дара Бубамара ги покажа „седмиците“: Пејачката се соблече во бањата, а жешките кадри ќе ви го одземат здивот (фото)

Дара Бубамара ги искористи неколкуте слободни денови меѓу настапите, па отпатува на еден грчки остров. Имено, Дара летните денови ги...
Радио Милева

Татјана Лазаревска од прв ред ја снимаше Дара Бубамара на настап во Будва, а од глетката реалната слика за српската пејачка стана многу појасна (видео)

Брачната фолк двојка Татјана Лазаревска и Новица Василевски пред три недели од Австралија решиаја да си дадат пауза за летен одмор...
Радио Милева

Дара Бубамара е тотално несовесна мајка: Му дозволи на својот 13 годишен син да ја вози на квад – мотор со 4 тркала (ВИДЕО)

Дара Бубамара е позната по љубовта кон скапите автомобили и брзото возење.  Фолкерката која баш и не сака да ги следи правилата, сега...
Радио Милева

Дара Бубамара објави видео без фотошоп и филтри, обожавателите во недоумица дали е тоа нејзиниот вистински изглед? (ФОТО)

Пејачката Дара Бубамара често е мета на критики поради фотошопот кој речиси го злоупотребува за да изгледа што е можно помладо и послабо,...
Радио Милева

Дара Бубамара каква не сте ја виделе досега… или барем не помладите, а повозрасните ова нејзино издание сигурно го подзаборавиле (ФОТО)

Дара Бубамара откога се појави на естрадата веднаш ги собра сите симпатии на публиката. Мињонче, мила, русокоса, талентирана, вистинско...
Радио Милева

Дара Бубамара не престанува да се бламира: Следбениците и порачаа да не го прави ова и да ја согледа реалноста (фото)

Дара Бубамара отпатува во потоплите предели од каде редовно споделува жешки фотографии со своите следбеници. Имено, на нејзиниот Инстаграм...
Радио Милева

Дара Бубамара искеширала 25 илјади евра за патување во Bразил: Пејачката не се штеди ниту во пари, а ниту во разголување(фото)

Српската пејачка Дара Бубамара ги спакува куферите и замина далеку од Балканот. Имено таа заедно со своите соработници заминала за...
Радио Милева

Дара Бубамара повторно со шупелка в уста: Пред настап ја доби на подарок па, свиреше како што таа знае и умее (видео)

Дара Бубамара настапила во еден клуб во главниот град на Србија, каде направила луда и одлична забава. Додека таа зборуваше дали планира...
Радио Милева

На повидок нова естрадна војна: Ана Николиќ ја урниса Дара Бубамара поради последната песна на синот на Марина Туцаковиќ (фото +видео)

Ана Николиќ открила дека песната „Кока Рока“ и е страшна и мислела дека никој никогаш нема да ја сними. По Милица Павловиќ и аферата...
Радио Милева

Дара Бубамара „уловена“ со поранешниот сопруг: Откриено во каква врска се сега и како го поминуваат времето (видео)

Пејачката Дара Бубамара не откри нов партнер откако раскина со 22 години помладиот партнер Тони. Сепак, познато е дека таа отсекогаш...
Радио Милева

Дара Бубамара со шупелка в уста: За свирење не е баш надарена, ама за шетање со прстите горе – долу по инструментот… е родена! (ВИДЕО)

Водителот Огњен Амиџиќ во своето култно „Амиџи шоу“ и беше домаќин на популарната пејачка Дара Бубамара, која ја натера да ги  покаже...
Радио Милева

Дара Бубамара го ископира стајлингот на Карлеуша, но според модните експерти оригиналното парче го заменила со „фејк“ (фото)

Неодамна Дара Бубамара и Јелена Карлеуша често си разменуваа не баш пријатни зборови, а сето тоа поради ненадејната интимна врска на...