сопруг

Пронајдени се 95 резултати на тема „сопруг“
Радио Милева

Блага Петреска: „Кога останав сама одлучив да не ги повредам моите деца затоа што многу го сакаа својот татко“

Македонската пејачка Блага Петреска има долг естраден стаж и важи за една од најдобрите пејачки со подолга успешна кариера. Во интервју...
Радио Милева

Сопругот на Андреана Чекиќ проговори за бракот и неверството: „Секако дека не ја подржувам што е со оженет маж“

Иван Миладоновиќ, сопругот на пејачката Андрана Чекиќ со кој се уште е во формален брак не ја подржува нејзината нова љубовна романса...
Радио Милева

„Љубов моја единствена“: Тијана објави интимни фотографии со сопругот и на сите им покажа колку е голем во нејзиното срце (фото)

Во регионалните и домашните медиуми досега многупати се појавија шпекулации дека Тијана Дапчевиќ и нејзиниот сопруг Милан се разведувааат....
Радио Милева

Љубов пред камери: Ова е сопругот на Јелена Јованова, а за својата сакана вели – „Знаете и чувствувате кога сте ја нашле вистинската жена“

Нашата позната актерка Јелена Јованова која моментално е актуелна по улогата на Јелена од Драчево во серијата „Преспав“, веќе три...
Радио Милева

Северина заедно со сопругот се појави на промоција на книга: Регионалните медиуми пишуваат дека е послаба од било кога (фото)

Северина неколку месеци не се појавуваше во јавноста поради работата на нејзиниот нов албум “Хало”. Северина Којиќ, по неколку...
Радио Милева

„Сопругот ти е грозен, како можеш да го погалиш“: Сека Алексиќ доби лавина од лоши коментари за изгледот на Вељко (фото)

Со оглед на тоа дека се повеќе следбеници на пејачката Сека Алексиќ коментираат негативно на сметка на изгледот на нејзиниот сопруг...
Радио Милева

Дорис Драговиќ преживеала вистинска драма: Сопругот на хрватската пејачка трипати го враќале во живот

Хрватската пејачка Дорис Драговиќ доживеала вистинска драма кога на терен го оживувале нејзиниот сопруг,  ватерполистот Марио Будимир. На...
Радио Милева

Душица Грабовиќ прво добивала срамни пораки, а сега закани: Мажот на една позната српска пејачка прво ми се додворуваше, а сега ми се заканува! (ФОТО)

Душица Грабовиќ го коментираше разводот на Андреана Чекиќ и нејзиниот сопруг Иван, кој  минатата година, наводно, и испраќал  „скокотливи“...