сопруг

Пронајдени се 292 резултати на тема „сопруг“
Радио Милева

Кија Коцкар: „Мојот сопруг имаше с*кс во туш кабина во која после се туширав“, а еве што вели дали повторно би влегла во реално шоу

Кристина Кија Коцкар не се појавува во медиумите, но сега преговори за актуелните теми. Имено, Коцкар проговори за нејзиниот стан во...
Радио Милева

Некогашната учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ тврди: „Мојот сопруг ме снимаше додека снимав романтични сцени со друг маж“ (фото)

Поранешната учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, Слаѓана Зубчевиќ откри еден детаљ од приватниот живот. Неодамна, таа ја издаде својата...
Радио Милева

По написите дека Тања Савиќ е во врска се политичар, се огласи и нејзиниот се уште законски сопруг: „Ако тоа е вистина, тогаш таа е жена без морал“

Водителката Јована Јеремиќ во емисијата „Папарцо лов“ изјави дека пејачката Тања Савиќ е во врска со политичар од Босна. По оваа нејзина...
Радио Милева

Сестрата на Наташа Беквалац, Кристина Беквалац двапати се мажеше со исти човек, а сега повторно се разведува? – „Не се снајдовме во бракот“

Сестрите Наташа и Кристина Беквалац се најголема поддршка една на друга, па заедно поминуваат како низ убавите, така и низ лошите моменти. Сестрата...
Радио Милева

Бубе Јаневска ретко го покажува сопругот, но сега сподели фотографија со саканиот и имаа посебен повод за славење (фото)

Водителката Бубе Јаневска – Ивановска важи за една од најзгодните водителки, посебно откако се стави на режим на исхрана според нутриционист...
Радио Милева

Не се штедат: Ќерката на Топалко и нејзиниот сопруг на луксузен меден месец, а еве колку плаќаат само за едно ноќевање

Ќерката на пејачот Милан Топалковиќ Топалко, Хелена Топалко замина на меден месец откако на 16 септември склопи брак со нејзиниот партнер...
Радио Милева

Сани Гроздановска или е во сериозна кавга, па ја „чепнаа кај што не треба“ или… Чудни статуси и избришани сите заеднички фотографии со сопругот од нејзините профили на социјалните мрежи?!

Сања Гроздановска или популарната Сани важи за еден од најдобрите македонски забавувачи кога се фолк пејачките во прашање. Нема кафеани...
Радио Милева

Љубов пред камери: Ова е сопругот на Јелена Јованова, а за својата сакана вели – „Знаете и чувствувате кога сте ја нашле вистинската жена“

Нашата позната актерка Јелена Јованова која моментално е актуелна по улогата на Јелена од Драчево во серијата „Преспав“, веќе три...
Радио Милева

Пејачката Мартина Парапулова за прв пат јавно прозборе за убиството на нејзиниот сопруг: „Ќерка ми се’ уште мисли дека татко и е жив“ (ВИДЕО)

Некогашната македонска поп пејачка Мартина Димовска, сега Парапулова  во 2015 година, како што објавија тогаш медиумите, се омажи за „бизнисменот“...
Радио Милева

Водителката на Дневникот на ТВ Пинк има неверојатна брачна приказна: Прво го пријавила и му повикала полиција, а потоа… и станал сопруг! (ФОТО)

Водителката на „Дневник“- от на телевизијат „Пинк“, Тања Раѓеновиќ, отсекогаш била многу отворена кога станува збор за анегдоти од...
Радио Милева

„Душан децата ги оставаше сами, немаа другари“: Сосетка на Тања Савиќ го разрвза јазикот за сопругот на пејачката

  Односот меѓу пејачката Тања Савиќ и нејзиниот се уште законски сопруг Душан Јованчевиќ е комплициран и парот често е тема во медиумите,...
Радио Милева

Елена Петреска ретко споделува приватен момент, но сега јавно изрази емоции на сопругот: „Уште 90 години ми се малку со тебе“

Елена Петреска имаше убав повод за славење. Пејачката во 2012 година заплови во брачните води со нејзиниот избраник Андреј Толевски. Свадбата...
Радио Милева

„Ја тепаше и гола ја исфрли на улица“: Пријател на Тања Савиќ откри шокантни детали од бракот на пејачката

Пријател на Тања Савиќ одлучи да откри се што трпела пејачката од нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ. „Душан е наркоман која ја малтретираше...
Радио Милева

Гоца Тржан и Рашо премногу се опуштија на плажа: Мислеа дека се сами, па пејачката се соблече топлес и го „налегна“ својот помлад сопруг (ФОТО)

Пејачката Гоца Тржан со сопругот Рашо уживаат во јунскиот одмор на Егејското море во Грција. Откако веќе  покажа дека не се срами да...
Радио Милева

Тања Савиќ се огласи по написите дека сопругот прв поднел барања за развод: „Тој не поднесе ништо прв, јас го направив тоа претходната година“

Пејачката Тања Савиќ тврди дека пред година ипол дена поднела барање за развод од бракот со Душан Јованчевиќ и тврди дека тој е повреден...