син

Пронајдени се 607 резултати на тема „син“
Радио Милева

Јоце Панов ретко споделува приватни моменти, но сега „пушти срце“ и покажа колку потпораснало синчето (фото)

Македонскиот пејач Јоце Панов во 2018 година заплови во брачните води со неговата избраничка Марина Нацевска. Свадбата се случи во еден...
Радио Милева

Дарко Лазиќ за ќерката плаќа 50 000, а за синот 25 000 динари алиментација: „Марина живее на село, доволно и се тие пари“

Фолкерот Дарко Лазиќ  се сретна со поранешната партнерка Марина Гагиќ во Основниот суд во Рума каде што се одржа првото рочиште по нејзината...
Радио Милева

Ова се децата на Неле Карајлиќ од „Забрането пушење“: Синот е студент по режија, а ќерката вистинска убавица со сериозна диплома (ФОТО)

Иако е ќерка на човек кој важи за еден од најпрепознатливите симболи на актерската и рок сцената на поранешна Југославија, ќерката на...
Радио Милева

Познатата фолкерка својот син го родила на 16 години, а 10 години не и дозволувале да го види: „Никогаш не се откажав од него“

Фолкерката Тина Ивановиќ својот син го роди на 16 години, но својот син не го видела 10 години бидејќи нејзиниот поранешен сопруг и неговото...
Радио Милева

Синот на Марина Туцаковиќ проговори за наводниот скандал кој се случил на погребот и дека ја избркал Цеца: „Ги замолив да се приближат кога ќе заврши церемонијата“

Синот на Марина Туцаковиќ, Милан Лача Радуловиќ во исповед по 40 дена од смртта на текстописецот проговори за наводниот скандал кој се...
Радио Милева

Емотивна исповед на синот на Марина Туцаковиќ по 40 дена од нејзината смрт: Лача откри како изгледале последните денови на текстописецот

Текстописецот Марина Туцаковиќ почина на 19 септември, а 40 дена по нејзината смрт, нејзиниот син Милан Лача Радуловиќ проговори за нејзините...
Радио Милева

Никола на Симона Поповска наполни шест месеци, па пејачката се пофали со нови фотографии од потпораснатиот син: „Да те гледаме како растеш е најголема радост“ (фото)

Познатата македонска пејачка и докторка Симона Поповска кон крајот на април  се реализираше во улогата на мајка. Имено, ова вест беше...
Радио Милева

Екс претседателот Ѓорѓе Иванов ќе стане свекор: Синот Иван ја побара раката на неговата сакана, Јана (ФОТО+ВИДЕО)

Иван Иванов, синот на поранешниот претседател на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов ја побара за жена својата дологодишна девојка Јана,...
Радио Милева

Наследникот на Елена Миленковска по се’ изгледа нема да живее од музика: Секоја чест Максиме, алал вера „мајсторе“, брзо сфаќаш како е! (ФОТО)

Македонската пејачка Елена Миленковска го живее својот сон. Откако се реализираа како родители со нејзиниот сопруг и колега Гуте Маринковиќ...
Радио Милева

Злата Петровиќ се огласи по написите дека нејзиниот син е во врска со Наташа Родиќ: „Ако децата се сакаат, нека се сакаат“

Третата сестра од Родиќ, Наташа Родиќ наводно е во врска синот на пејачката Злата Петровиќ и водителот Зоран Пејиќ Пеја, Јован Пејиќ. По...
Радио Милева

„Copy – paste“: Тијана Дапчевиќ објави фотографија од архива, а нејзините следбеници коментираат дека Вук е пресликан на неа

Тијана Дапчевиќ зад себе има кариера долга повеќе од две децении, а од самиот почеток, па досега често експериментираше и го менуваше...
Радио Милева

Синот на Марина Туцаковиќ се огласи по написите дека текстописецот оставила список со должници од естрадните уметници: „Јас ќе се борам против заборавот“

Најпознатиот регионален текстописец Марина Туцаковиќ, по борбата со опасната болест почина на 19 септември. Како што пишуваа српските...
Радио Милева

Синот на Марина Туцаковиќ се огласи пред погребот на текстописецот: „Посакајте ми среќа да го издржам овој ден“

Текстописецот Марина Туцаковиќ почина на 19 септември, а погребот ќе биде денес, на 29 септември 2021. Нејзиниот син Милан Радуловиќ Лаќа...
Радио Милева

Лепа Брена подготвена да сведочи: Пејачката пристигна на судењето на Мирослав Илиќ и неговата бивша љубовница

Пејачката Лепа Брена пристигнала на судот да биде сведок на судењето на поранешната љубовница на Мирослав Илиќ и пејачо. Судењето е...