почина

Пронајдени се 208 резултати на тема „почина“
Мегафон

Почина Ненад Стефановиќ – Јапанац, најдобриот бас гитарист во екс Југославија: Замина човекот што свири на над 1000 плочи

Ненад Стефановиќ, Јапанац, поранешен басист на „Пилоти“, почина вчера, 8 јануари 2021 год. на 62-годишна возраст, а денес е погребан. Во...
Мегафон

Уште една светска музичка ѕвезда, жртва на коронавирусот: Почина една од најпознатите кантри пејачки… (ВИДЕО)

Кантри пејачката и добитник на Греми, К.Т.Ослин, почина на 78-годишна возраст од последици на коронавирусот. Ослин стана првата жена што...
Радио Милева

Уште една шокантна вест се проширил на Интернет дека починал Митар Мириќ: Фолк легендата е жив и здрав, се огласи дека не му може никој ништо, посилен е и од судбина (ФОТО)

Митар Мириќ, легендарниот српски фолк пејач кој го испеа големиот хит „Не може нам нико ништа, јачи смо од судбине“  е уште една во низата...