настап

Пронајдени се 212 резултати на тема „настап“
Радио Милева

Македонецот Леонардо од „Роџер брадрс“, „растури“ на „The Voice“- Австралија: Публиката „полуде“, Рита Ора од жирито се крена на нозе да тверкува (ВИДЕО)

21-годишниот Леонардо Илиев е најмалиот од тројцата синови на Зоран Илиев, познат како Зоки – Роџер или Зоки – Пијано кој во 20216 година...
Радио Милева

Некои навики тешко „се забораваат“: Кога Дара ќе го „лапне“ микрофонот, возбудата расте до плафонот! (ФОТО 18+)

Српската естрада речиси секој викенд е со настапи низ Европа, а една од нив е и познатата Дара Бубамара. Имено таа викендов имаше свои...
Радио Милева

Вака Кристина Димитри(евска) се подготвува за настап: Со жежок „валкан танц“ пред камерата, за загревање на атмосферата (ВИДЕО)

На македонската мисица, модел, пејачка… Кристина Димитриевска разголувањето и стана навика, позирањето редовна  инфлуенсерска тезга,...
Радио Милева

Возбудлив настап на фолкерката: На Теа Таировиќ среде песна и’ излезе градата, па имаше „блиска средба“ со публиката! (фото+видео)

Пејачката Теа Таировиќ настапила во еден клуб, па на половина настап и излетале градите од нивното „лежиште“. Теа воопшто не и придавала...
Радио Милева

Од под туш пред огледало, па во постела, Кристина Димитриевска покажа што обожава да прави и во која поза! (ФОТО+ВИДЕО)

Македонската мисица, модел и пејачка Кристина Димитриевска секојдневно споделува сегменти од својот приватен и професионален живот...
Мегафон

Украинскиот бенд „Село и Луди“ ги објавуваат своите настапи во живо од засолништето за поддршка на својот народ (ВИДЕО)

Украинскиот бенд „Село и Луди“ ги објавуваат своите настапи во живо од засолништето за да го кренат воениот морал и да му дадат поддршка...
Радио Милева

Српски избор за песна за Евровизија: Од ултрасекси изданието на Сара Јо, никому не му е сеедно! (ФОТО+ВИДЕО)

Популарната пејачка Сара Jо вчеравечер, петок 04 март 2022,  учествуваше на втората полуфинална вечер на српскиот избор  за „Песна за Евровизија...