настап

Пронајдени се 158 резултати на тема „настап“
Радио Милева

Познатата кантри пејачка настапи „пиштол гола“ во новата сезона на ТВ шоуто „Saturday Night Live“ (ФОТО+ВИДЕО)

Шоуто „Saturday Night Live“ ја започна својата 47-ма сезона со – голотија. Во емисијата гостувала 33-годишната пејачка Кејси Масгрејвс која пеела...
Радио Милева

„Напалена“ обожавателка на Девито среде настап „му зеде мерка“: Прилепчанка пред сите раперот го зграпчи за „патлакот“! (ВИДЕО)

Денес не е воопшто лесно да си естраден уметник. Ем нема работа заради короната, ем и на таа малку што ја има, можеш се’ и сешто да доживееш....
Радио Милева

Цеца со години важи за дама со стил, а сега овој познат Македонец и дизајнираше креација: „Многу е кул и професионална“

Регионалната музичка ѕвезда Цеца Ражнатовиќ отсекогаш важела за некој кој е одлично стилизиран, па каде и да се појави собира позитвни...
Радио Милева

Рада Манојловиќ ограбена на настап: Арамии и ја виделе чантата полна со кеш и златен часовник, но обезбедувањето ги здогледало нив и… еве како се’ се завршило!

Пејачката Рада Манојловиќ викендов настапувала во еден клуб надвор од Белград, а додека пеела на сцената не била ни свесна дека крадци...
Радио Милева

Карлеуша повторно во Македонија: Пејачката на настап се сврте со з*дникот кон публиката – поглед од милион долари (фото)

Карлеуша повторно во Македонија: Пејачката на настап се сврте со з*дникот кон публиката – поглед од милион долари (фото) Oткако попуштија...
Радио Милева

Јелена Карлеуша знае како да ја „запали“ машката фантазија: Пејачката на настап се појави по мини здолниште и ѕвездички на градите – публиката дали да пее или да гледа? (фото)

Јелена Карлеуша знае како да ја „запали“ машката фантазија: Пејачката на настап се појави по мини здолниште и ѕвездички на градите...
Радио Милева

Ретко имаме прилика да ги видиме во вакво издание: Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ разменуваат нежности на јавно место (фото)

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ често знаат да бидат на мета на медиумите посебно кога станува збор за нивниот приватен живот. Така,...
Радио Милева

На Теа Таировиќ и „скокна“ цената по интимната снимка која се појави во јавност – еве колку сега заработува

Пејачката Теа Теаривоиќ се најде во центарот на вниманието кога во јавноста исплива нејзина интимна снимка. На неа се гледа како пејачката...
Радио Милева

Џала Брат и Буба Корели направија скандал на настап во Улцињ: (Т)раперите мораше полицијата да ги симнува од бина (ФОТО)

Буба Корели и Џала Брат настапиле во Улцињ минатаиот викенд, 3-ти јули 2021, но полицијата наводно морала да реагира за да го прекине  нивниот...
Радио Милева

Дојде да ја „гледа“ или да ја „слуша“ сопругата: Душко Тошиќ по долго време се појави на настап на Карлеуша (фото)

Душко Тошиќ по долго време се појави на настап на Јелена Карлеуша во Белград. Познатиот фудбалер сам пристигнал на сплавот, максиманално...
Радио Милева

Кога ќе „извисиш“ кај берберот: Панчо – ДНК си најде партнер кој никогаш нема да го изневери, па се бричеше среде пат за на настап… на „Валандовско брдо“ (ФОТО)

Коронавирусот има својство да мутира, па иако најновиот сој е во развој и атак да не „поплави“ и нас, власта реши се’ уште да не реагира...
Радио Милева

Вака се подготвува Карлеуша за настап во Охрид: Како секси сирена во танга бикини крај базенот, Јелена ужива во денот! (ФОТО)

Јелена Карлеуша по подолго време одново настапува, а еден од првите летни настапи е закажан и во Македонија и тоа на 3-ти јули во Охрид. Русокосата...
Радио Милева

Ваков настап досега немал никој: Марија Груевска врзана пееше во „Ѕвездите на Гранд“ – „Ова нема конкуренција“

Марија Груевска со право ја носи титулата најекстравагантен учесник во „Ѕвездите на Гранд“. Кандидатката од Битола не престанува...
Радио Милева

Наташа Беквалац на првиот настап по пандемијата се појави во провокативно издание и изгледа брутално с*кси (фото)

Поради пандемиајта со коронавирусот која го зафати цел свет, буквално се беше стопирано, како да застана светот. Немаше настапи, патувања,...