мајка

Пронајдени се 416 резултати на тема „мајка“
Радио Милева

Огнен Здравковски плачел кога ја однеле мајка му Софче во болница , а таа му рекла: „Не умрев, допрва треба да одам кај Жика да пеам“ (видео)

Во најновото издание на музичкото шоу „Никогаш не е доцна“ се претстави и Софче Џорлева (58) од Скопје, која на големата сцена призна...
Радио Милева

Шехерезаед го покажа домот, но и богата турска трпеза со која се пофали дека е врвна домаќинка (фото)

Труската актерка Бегузар Корел во месец март стана мајка по вторпат и доби синче кое го носи името Хан. Таа моментално е активно посветена...
Радио Милева

И нејзината мајка е пејачка, а другиот родител не се експонира во јавноста: Ова е таткото на Александра Пријовиќ (фото)

Александра Пријовиќ е позната како една од најбараните млади српски пејачки. Набргу по раѓањето на нејзиниот син Александар, таа се...
Радио Милева

Мајката на Кија Коцкар си ја отвори душата пред камерите на „Задруга 4“: „Ќерка ми минуваше низ пекол“ (видео)

Надица Зељковиќ која моментално е учесничка во реалното шоу „Задруга 4“, влезе во конфликт со Мики Ѓуришиќ поради нејзината ќерка и...
Радио Милева

Мајка и на Кија Коцкар само по долна облека: Жената заборави на камерите, а другите „заборавија“ да ја потсетат дека се’ се снима (ВИДЕО)

Надица Жељковиќ која учествува  во реалното шоу „Задруга 4“, стана порано од своите цимери и веднаш отиде во гардеробата да се пресоблече,...
Радио Милева

Емина Јаховиќ направи неочекуван потег само за да може да минува повеќе време со новото момче: На „семеен гурбет“ во Истанбул (ФОТО)

Емина Јаховиќ ја пресели мајка си некое време од Нови Пазар во Истанбул,  за да има повеќе време да му посвети на своето ново момче, но...
Радио Милева

Семејно во Трпејца: Марјана Станојковска последните денови од летото ги ужива со мајка си и сестрата (фото)

ТВ водителката Марјана Станојковска последните септемвриски денови од летото ги минува покрај Охридкото езеро и тоа семејно во Трпејца. Имено,...
Радио Милева

Анастасија Деа Богдановска го имаше најмедениот месец во животот: „Се учиме, јас од тебе, ти од мене…“ (ФОТО)

Македонската водителка и новинарка Анастасија Деа Богданоска и нејзиниот сопруг Богдан Илиевски – „Бетмен“ неодамна за прв пат се...
Радио Милева

Вредна мама: Анастасија Богдановска нема намера да купува ново бебешко креветче, од старото направи нешто неодоливо (фото)

Анастасија Богдановска неодамна се породи со својата наследничка која го носи името Дениција и за првпат се оствари во улогата на мајка. Убавата...
Радио Милева

„Те лажат“: Анастасија Богдановска го сподели искуството од породувањето, губењето килограми и почетокот на мајчинството…

Новинарката и ТВ водителка Анастасија Богдановска неодамна за првпат се оствари во улогата на мајка и на свет ја донесе ќекичката Дениција. За...