инфлуенсерка

Пронајдени се 6 резултати на тема „инфлуенсерка“
Радио Милева

Познатата инфлуенсерка го налути светот: Иако е заразена од корона, таа ги спакува куферите и замина на патување

Една од најпопуларните блогерки во Њујорк, Аријел Чарнас на социјалните мрежи откри дека е заразена од Ковид19. Меѓутоа, нејзините следбеници...
Радио Милева

Најпознатата македонска инфлуенсерка остана без својот „Инстаграм“ профил: Љупка Митрова жртва на хакерски напад или се самоизбриша?

Социјалните мрежи во последно време стануваат се поголем алат за бизнис, дигитален маркетинг и заработување. Една таква платформа е...