фустан

Пронајдени се 159 резултати на тема „фустан“
Радио Милева

Стомакот и виси, но таа се облече како топ модел: Ешли Греам горда на вишокот кој прелева од тесниот фустан (фото)

Плус-сајз манекенката Ешли Греам, која се испроба и во улога на презентер на церемонијата, а на црвениот тепих на  „MTV Video Music Awards“ прошета...
Радио Милева

„Лошо, зошто носиш перика?“: Лила се дотера за на свадба, па посака само да биде видена, макар и не им се допаднала на сите (фото)

Ред одмор, ред свадбена прослава, Лила Филиповска го минува летото како што е ред и како и секоја година за неа. Оваа 2022-ра за познатата...
Радио Милева

Милица Павловиќ „ја заборавила долната облека дома“, или само така фиктивно изгледа, а фактички… сепак носи гаќички? (ВИДЕО)

Милица Павловиќ настапува на црногорското приморје каде на своите настапи умее атмосферата да ја доведе до вриење, а  фановите до лудило....
Радио Милева

„Не пуши па ќе имаш и ти“ ! Фолк милионерката бесна поради приказните за нејзиното богатство, ги спомна Поповиќ и Брена!

Бранка Соврлиќ вели дека преку глава и е муабетот за тоа колку е богата, но и дека има многу побогати од неа. Пејачката Бранка Соврлиќ...
Радио Милева

Шлиц над колк: Андријана Петрушовска за крај на „Ѕвездите на Гранд“ доминираше комплетно, а гаќички овој пат и беа излишни (фото)

Под реден број 10 настапи финалистката од Македонија на регионалниот музички натпревар на „Ѕвездите на Гранд“,чија сезона заврши викендов. Андријана...
Радио Милева

Го ископира стајлингот на принцезата Дијана: Кејт Мидлтон ја повтори комбинацијата на свекрвата и предизвика општо воодушевување

Кејт Мидлтон важи за дама која е секогаш добро стилизирана. Никогаш премногу провокативна, секогаш во склад со трендот. Не е тајна дека...
Радио Милева

Керол Мидлтон во розова свилена комбинација, токму онаа што Кејт веќе ја носеше, а сите го коментираат овој детаљ (Фото)

Керол Мидлтон, мајката на војвотката од Кембриџ, денеска се појави во друштво на својот сопруг Мајкл Мидлтон на традиционалниот „Royal...
Радио Милева

Марјана Станојковска во црно мини фустанче е ултра секси, а сите зумираат во нејзините долги нозе и бујните гради(фото)

Дури и оние кои не се чести играчи на Лото и игрите на среќа, знаат да се задржат на каналот кога се емитува, а за тоа е заслужна нашата...
Радио Милева

Ријана се породи, но нејзиниот труднички моден стил го наследи Адриана Лима која на Кански фестивал се појави со гол труднички стомак (фото)

Светски познатиот модел Адриана Лима наскоро ќе стане мајка по третпат, а по двете ќерки од бракот со кошаркарот Марко Јариќ, овој пат...
Радио Милева

Карлеуша се вози со кренати нозе: Со набрекнати брадавици и раширено меѓуножје се провозе со кабриолетот и го шокираше светот (ФОТО)

Јелена Карлеуша уште еднаш ги воодушеви своите следбеници на Инстаграм со нова „тренди“ комбинација,  совршена линија, како и со провокативно...