емисија

Пронајдени се 193 резултати на тема „емисија“
Радио Милева

Маца – Дискреција се пофали со естетска корекција на забите зашто и пречеле при пушење, ама кога водителката ја праша каква тоа врска има со цигарите, одговорот на старлетата сите ги шокираше (ВИДЕО)

Маца Дискреција, познатата ријалити учесничка и старлета чие вистинско име е Сенада Нуркиќ, при едно свое гостување во медиумите, во...
Радио Милева

Игор Џамбазов со нешто конкретно, директно, а и за прв пат: „Ќе остане болката што не сум оставил пород, но сериозен сум да замрзнам сперма“

Во најновото празнично издание на есмисијата „Нешто конкретно“ на Снеже Велков, темата беше: Што значи да се биде Бренд во Македонија?...
Радио Милева

Илина и Игор повторно заедно: Изразот на лицата покажа дека не им е сеедно, само остана дилемата дали меѓу нив дискретно има „нешто конкретно“? (фото) 

Во најновото издание на емисијата на Снеже Велков „Нешто конкретно“ меѓу гостите се најдоа македонскиот актер и шоумен Игор Џамбазов...
Радио Милева

И се испушти среде емисија: Колешката откри детали за мајчинството на Марија Шерифовиќ кои таа сакаше да ги сокрие (фото)

Пејачката Марија Шерифовиќ се реализираше во улогата на мајка, а тоа долго време го криеше од јавноста. Пејачката Јована Николиќ јавно...
Радио Милева

Кога Сузана Гавазова „ќе замеша“, умот ви се одзема: Струмичката фолкерка предизвика таква возбуда откако мешаше толку смело, што и оние на социјалните мрежи ги наежи… по цело тело (ВИДЕО)

Сузана Гавазова несомнено е една од најатрактивните македонски пејачки на естарадата, воопшто. Стројна, бујна, расна, атрактивна, сексапилна,...
Радио Милева

Сопружниците Жељко и Јована Јоксимовиќ се поткачија пред камери, а снимката стана хит на социјалните мрежи (видео)

На социјалните мрежи почна да се шири снимка од расправија на Јована и Жељко Јоксимовиќ во една емисија. Имено, сопружниците Јована...
Радио Милева

По свадбата во Германија, Анета се врати дома и запеа во „Мерак меана“ каде изненади со новиот младешки имиџ (фото)

Со или без група „Молика“, Анета Љуманковска екс Мицевска постојано има ангажмани. Неодамна пееше на свадба во Германија заедно во...
Радио Милева

Откако Весна Ѓогани јавно ја прозва Милица Павловиќ, таа жестоко и одговори и имаше да и порача само едно (фото)

Во последната и најнова емисија „Амиџи шоу“ гостуваше пејачката Милица Павловиќ. Во еден сегмент од емисијата наречена „Прашања од...
Радио Милева

Кеба избегнуваше да зборува за екс-снаата Северина, но сега се реши да признае какви им се односите сега (фото)

И додека многумина мислеа дека Северина и Кеба останале во лоши односи, пејачот признал како стојат работите. Тој му гостувала на Огњен...
Радио Милева

Анета Молика се стегна во бело, а еден коментар инстантно го избриша: „Требаше да се разведеш за да…“ (фото)

Анета Љуманковска или попозната како пејачката на група „Молика“ отсекогаш била интересна за јавноста, особено кога е во прашање нејзината...
Радио Милева

„Се обвинувам себеси“: Сања Маринковиќ откри се за тешките моменти во дваесетите, a потоа призна која е нејзината омилена колешка (видео)

Познатата водителка на ТВ Пинк Сања Маринковиќ влезе во 23-та сезона на емитување на култната авторска емисија „Магазин ин“ која е резервираназа...