дете

Пронајдени се 129 резултати на тема „дете“
Радио Милева

Некогаш мало преслатко девојче, а денес успешна во својата професија: Ќе погодите ли која македонска пејачка е на фотографијата?

Постарите фотографии во албумите кои ги чуваме како архива секогаш знаат да не потсетат на некои убави моменти и да ни разбудат сеќавањата. Многу...
Радио Милева

Српската пејачка Андреана Чекиќ има ново момче, ама тој е женет: „Го лажеше моето дете дека ќе му подари куче, а му го украде таткото“! (ФОТО)

Српската фолк пејачка Андреана Чекиќ се појави на 8 март во Белград со новиот избраник Марко Милошевиќ, и иако се зборуваше за дека имаат...
Радио Милева

Елена Миленковска го покори жирито во „Ѕвездите на Гранд“, а вака македонската кандидатка изгледаше како девојче

Во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“  во последните неколку години имаме прилика да гледаме и македонски кандидати кои...
Живот и Стил

Дете не сакало да ги тргне нозете од седиштето за да седнат други патници, па овој човек му одржа добра лекција (видео)

Едно дете ја научи лекцијата на својот живот додека се возело со метро, а работата да биде позабавна и за нас останатите, една патничка...
Радио Милева

Елена Ристеска ја отвори душата и ги откри своите тајни: Дали после бракот и се случи љубов, дали таа се’ уште трае или пејачката е сингл, но и тоа дека сака дете (ФОТО)

Македонската поп пејачка Елена Ристеска ретко гостува по ТВ емисии, освен кога за тоа има директен повод, уште поретко зборува за себе...
Радио Милева

Најнови пикантерии од прељубничката афера на српската фолк дива: Карлеуша останала трудна од Врањеш?

Љубовта помеѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш била веројатно толку силна, што фолк-ѕвездата во еден момент посакала на босанскиот фудбалер...
Радио Милева

Марина, вереницата на Дарко Лазиќ го откри името на нивниот син: Ќе се вика по ангелот за кој Дарко верува дека го спаси (ФОТО)

„Стоечки издржав и никогаш не се откажав, ниту пак ја изгубив вербата дека сè ќе биде добро. Имаше моменти кога ми беше тешко, кога не...
Радио Милева

Дарко Лазиќ облечен како Дедо Мраз не ја симнува насмевката од лице, додека неговата вереница – секси Баба Мразица му седи в скут (ФОТО)

Дарко Лазиќ, кој на 23-ти октомври доживеа сериозна сообраќајна несреќа, во моментов е во бањата во Младеновац, каде што се опоравува. Со...