дете

Пронајдени се 177 резултати на тема „дете“
Радио Милева

Како бебе сме ја виделе, но како потпораснато детенце не’: Никогаш видена фотографија на Лила Филиповска -кој би рекол дека е таа? (фото)

Популарната ТВ водителка Лила Филиповска, нема кога не е актуелна во јавноста, како за она што и се случува на приватно поле, така и на...
Радио Милева

Наташа Беквалац го доби старателството над помалата ќерка – еве колку алиментација ќе плаќа Лука Лазукиќ

Според српските медиуми, пејачката Наташа Беквалац го добила старателство над нејзината ќерка Катја, откако минатата година се разведе...
Радио Милева

Васил Зафирчев: „Како дете ги оставав новогодишните чорапчиња под елка надевајќи се дека следното утро во нив ќе го најдам она што сум си го посакал“

Остануваат уште неколку дена до крајот на 2019 и почетокот на 2020 година, а сите се радуваат на Новогодишните и Божиќните празници бидејќи...
Радио Милева

Северина поднесе жалба на судската одлука со која и беше одземено старателството над синот, а ова се нејзините аргументи

Според хрватскиот „Јутарњи лист“, адвокатскиот тим на Северина Којиќ поднел жалба на привремената одлука на судот дека нејзиниот...
Радио Милева

Пејачката Јами му роди ќерка, но тој никогаш не ја ожени: Таткото на нејзиното дете го гледавме во „Задруга“ (фото)

Јасна Миленковиќ Јами важеше за една од најактуелните пејачи во 90-тите години, таа ужива популарност и денес, но не со истиот интензитет...
Радио Милева

Екс-сопругот на Северина секој ден со нов „удар“: Игор пред детето ми се закануваше и ме навредуваше, ќе го заштитам синот од тоа дивјачко однесување!“

Сигурно е дека Милан Поповиќ (54) ќе поднесе пријава против Игор Којиќ (32), по вербалениот инцидент во четвртокот, 28-ми ноември. Поточно,...
Радио Милева

Милан Поповиќ проговори за својата страна на приказната и зошто судот донесе одлука заедничкиот син со Северина да биде под негово старателство

Милан Поповиќ и Северина Којиќ со години се борат за старателство над нивниот син, Александар, кој живееше со својата мајка веќе седум...
Радио Милева

„Што ќе биде со детето кога ќе го види нејзиниот по*но филм?“: Српската водителка ја оцрни Северина!

Рушка Јакиќ отворено зборуваше за старателството над синот на Северина, кое судот привремено му го даде на поранешниот сопруг на пејачката,...
Радио Милева

„Злочин е по седум години да и се одземе детето на мајката“: Кеба тагува по синот на снаата Северина

Свекорот на пејачкат Северина Којиќ, Драган Којиќ-Кеба, и даде целосна подршка на снаата, на која судот во Загреб и го одзема синот Александар...