брат

Пронајдени се 151 резултати на тема „брат“
Радио Милева

„Најави дует, а мене не ме ни праша“: Ненад Манојловиќ откри зошто не сака да сними песна со сестра му (фото) 

Рада Манојловиќ неодамна изрази желба да сними дует со нејзиниот брат Ненад. Сепак, како што пишуваат медиумите, тој одбил да соработува,...
Радио Милева

На македонската “Гранд ѕвезда“ Елена Миленковска новата 2024-та година не можеше да и започне поубаво: „Бакнеж и снајка за двојна љубовна бајка“ (ФОТО)

Македонската пејачка Елена Миленковска е една од оние ретките на  која регионалното музичко талент натпреварување „Ѕведите на Гранд“...
Радио Милева

Анастасија Ражнатовиќ со поранешната на Вељко: Изгледаат како „бомби“, а еве како уживаат во Дубаи (фото)

Младата музичка ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ заедно со својот сопруг Немања Гудељ замина на романтично патување во Дубаи. Анастасија...
Радио Милева

Анастасија Ражнатовиќ сподели досега невидена фотографија од венчавката, а еве кој беше поводот (фото) 

Анастасија Ражнатовиќ на својот Инстаграм профил му го честиташе 27 роденден на својот брат Вељко Ражнатовиќ. Таа најпрво објави повеќе...
Радио Милева

Во семејството на Антониа Гиговска бројот на членови продолжува да расте: Неизмерна радост за доаѓањето на уште едно бебе (фото)

Изминатиот месец јули во семејството на пејачката Антониа Гиговска се славеше за доаѓањето на бебето Киан, потоа во месец август следеше...
Радио Милева

Филип Живојиновиќ има брат кој го крие: Тој е познат кошаркар, а ќе ви се „сврти“, колку е убав и згоден (фото)

Филип Живојиновиќ, сопругот на Прија  покрај браќата Стефан и Виктор, од страната на мајка си Марија има брат и сестра Ива. Имено, пред...
Радио Милева

Спомени кои болат засекогаш: Сузана Турунџиева проговори за загубата на братот – „Животот ми го зеде највредното“ (фото)

Болка, немир и невидена празнина и приреди животот од загубите кои досега ги претрпе. Познатата пејачка водителка и писателка Сузана...
Радио Милева

Имал тежок живот: Мајката на Шварценегер починала на гробот на неговиот татко, а брат му загинал во сообраќајка

Познатиот актер Арнолд Шварценегер во неделата го прослави својот 76-ти роденден. Тој дента е фотографиран како влегува во куќата на...