брак

Пронајдени се 502 резултати на тема „брак“
Радио Милева

И ова лето Марјана прва се соблече: Стартот на летото не и се погоди на лото девојката, ама затоа можеби има нешто, по што ова лето ќе го памти? (ФОТО)

Летото уште не почнато, а познатите македонски лица, или барем дел од нив, поитаа први да го покажат своето змиско тело-вретено во бикини....
Радио Милева

Била на чекор до олтарот со него, но сепак го избрала Боба: Ова е политичарот со кого требало да се омажи Брена (фото)

Во 1985 година главна тема беше свадбата на Лепа Брена за која се шпекулираше дека ќе се омажи за тогашниот новинар, а подоцна и пратеник...
Радио Милева

Откако по 24 години заедно раскинаа, Даниела Мартиновиќ раскажа зошто никогаш не се омажила за Петар Грашо! (ФОТО)

Само неколку дена пред да се дознае дека познатата естрадно-љубовна двојка Даниела Мартиновиќ и Петар Грашо се разиде по 24 години врска,...
Радио Милева

Џамбо Агушев со емотивна посвета до сопругата: „Ако моите очи се затворат во овој живот пред тебе, мојот последен збор ќе биде да те сакам“ (фото)

Познатиот македонски музичар Џамбо Агушев е маестро на труба ама се покажa и како маестрален романтичар кога е во прашање неговата сопруга. Мојата...
Лице в Лице

Оние што ја познаваат, знаат дека Сани оддамна е „соло“, а сега пејачката и јавно проговори за разводот од вториот сопруг: Кариерата никогаш поблескава, во бракот никако да и тргне! (ВИДЕО)

Сања Сани Гроздановска навистина има чудна ѕвезда, необична харизма, ореол над главата кога е музиката во прашање. Атрактивната кумановка ...
Радио Милева

Важен датум за македонско – српскиот пар: Елена Миленковска и Гуте Маринковиќ на 22.02.2022 имаа убав повод за славење (фото)

Македонскo – српскиот пар Елена Миленковска и Гуте Маринковиќ кои се запознаа во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ на вчерашниот...