брак

Пронајдени се 467 резултати на тема „брак“
Радио Милева

Исплива невидена фотографија до сега од венчавката со првиот сопруг на Сузана Манчиќ: Таа беше најпосакуваната лото девојка, тој еден од седуммината во најпопуларната музичка група (ФОТО)

Некогашната ултрапопуларна пејачка и ТВ водителка Сузана Манчиќ денеска е во среќен брак со грчкиот бизнисмен Симеон Оцомокос, а претходно...
Радио Милева

Прија одговори на чаршиските муабети за бракот со Филип: „Не е прв пат, веќе неколку пати ме разведоа“ (ФОТО)

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ уживаат во семејната идила заедно со синот Александар со кој живеат во луксузна вила на Бежанијска...
Љубов и Секс

Поголеми се шансите да се разведете, ако партнерот сте го запознале преку интернет покажало истражувањето на Фондацијата за брак

Според една нова студија, брачните двојки кои се запознале преку апликација имаат шест пати поголеми шанси да се разведат од паровите...
Радио Милева

Водителката на емисијата „Балканска улица“, Весна Дедиќ ги откри деталите за разводот: „Лошиот брак е воз од кој треба наврема да скокнеш, па макар ги скршил обете раце и нозе“

Водителката на популарната ТВ емисија „Балканска улица“, Весна Дедиќ, пред неколку години се разведе од поранешниот сопруг Срѓан со...
Радио Милева

Водителот Драган Маринковиќ Маца е далеку од убавец, ама затоа неговата сопруга е повеќе од тоа: Неодоливо убава и бескрајно вљубена… во него! (ФОТО)

Познатиот шоумен Драган Маринковиќ Маца е во среќен брак со неговата сопруга Јована, која е 20 години помлада од него. Ова е втор брак...
Радио Милева

Откако по 24 години заедно раскинаа, Даниела Мартиновиќ раскажа зошто никогаш не се омажила за Петар Грашо! (ФОТО)

Само неколку дена пред да се дознае дека познатата естрадно-љубовна двојка Даниела Мартиновиќ и Петар Грашо се разиде по 24 години врска,...
Радио Милева

Петтиот брак на пливачот „ги усвити“ социјалните мрежи: Знаете ли што им е заедничко на Александар Маленко и Емилија Розман?

Петтиот по ред брак на Александар Маленко со словенечката инструкторка по пливање и терапевт за масажа во Марибор, 42 годишната Метка...
Радио Милева

Ќерката на Весна Змијанац денес му е сопруга на Реља Поповиќ, но Николија некогаш беше во врска со оваа голема црномуреста НБА ѕвезда!

Популарната естрадн0-брачна  двојка Реља Поповиќ и Николија Јовановиќ денес имаат две ќерки и се обидуваат да ја зачуваат својата приватност...
Радио Милева

Поранешниот менаџер на Тања Савиќ откри шокантни детали од бракот на пејачката: „Душан ја натера да си го искасапи вратот“

Пејачката Тања Савиќ беше во брак со Душан Јованчевиќ, со кого има два сина, Максим и Ѓорѓе, а веста за нивниот развод одекна како бомба...
Љубов и Секс

Разведени луѓе откриле што би можело да им го спаси бракот: Да бев свесна дека бракот треба да биде „ние“, а не „јас против него“

Еден корисник на „Reddit“ ги замолил разведените луѓе да откријат што би можело да го спаси нивниот брак. Некои од одговорите се навистина...