модел

Пронајдени се 184 резултати на тема „модел“
Радио Милева

Оваа професија е нејзината втора љубов: Џејла Рамовиќ откри со каква работа би се занимавала да не беше пејачка (фото)

Поранешната победничка на „Ѕвездите на Гранд“, младата музичка ѕвезда Џејла Рамовиќ, призна дека отсекогаш тежнеела да стане пејачка,...
Радио Милева

Еве што работела „Практична жена“ пред да стане водителка: Наташа имала сосема друга работа, a малкумина го знаат ова (фото)

Водителката на емисијата „Практична жена“ Наташа Павловиќ (48) порано се занимавала со манекенство. Работела како модел во странство...
Радио Милева

Брена носи чанта која покажува колку и се може, чини илјадници евра, а за истата се чека ред дури до шест години (фото)

Регионалната музичка ѕвезда Лепа Брена пристигнала да ја снима новогодишната програма на Радио-телевизија Србија во лежерно, но многу...
Радио Милева

Македонски сексапил со италијански шмек за длабок џеб: Љупка Митрова го вкуси, погледна и искуси најубавото од Италија, но сепак остана ненаситна (фото)

Откако повторно се активитраше на социјалните мрежи, атрактивната струмичанка, модел, инфлуенсерка и модна блогерка, Љупка Митрова,...
Радио Милева

Вера Мештеровиќ нагласи дека е поразлична – модно уникатна и неверојатно секси со шлиц до незгодно место (фото)

ТВ водителката Вера Мештеровиќ редовно има повод и причина да биде елегантна и стокмена од глава до петици, а сигурни сме дека од комфорна...
Радио Милева

Вера Мештеровиќ ги задоволи љубопитните гледачи: Водителката покажа што носи под фустанчето на емисија, освен ако тоа не е само за посебни прилики и одбрани среќници? (ФОТО)

Вера Мештеровиќ некогашна македонска мисица, модел, а сега актуелна ТВ водителка на утринската програма „Здраво Македонијо“  на „Канал...
Радио Милева

Сопругата на украински политичар го изгуби окото на почетокот од војната, а сега самоуверено позираше за Плејбој (фото)

Ирина Билоцерковец, сопругата на украинскиот политичар кој е помошник на Виталиј Кличко, позираше за Плејбој откако го загуби едното...
Радио Милева

И на прошетка Емили Ратајковски изгледа како да е на модна писта: Црвенокосата убавица со поводник во рака го освои интернетот

Дури и додека го шета својот миленик, Емили Ратајковски изгледа како да оди да се фотографира за модно списание. Црвенокосата убавица...
Радио Милева

Таа беше првата старлета уште во екс – ЈУ: Се сликала за „Плејбој“, пијана во минич разговарала со папата и се додворувале Род Стјуарт и Кевин Костнер, го растурила „Бијело дугме“… (ФОТО)

Дијана Беќировиќ важеше за најубава жена на овие простори во осумдесетите. Работела како новинарка, интервјуирала бројни познати личности,...
Радио Милева

Викторија Лоба со бикини фотографиите им го помати умот и на мажите и на жените, но секој гледа само едно (фото)

Ако светските брендови пред неколку месеци ги презентираа своите круз колекции наменети за овој топол период од годината, ние временски...
Радио Милева

Вера Мештеровиќ божествена пред камери, секси на настани, ама и во теретана: Погледите вперени во расната убавица додека ја билда раскошната задница (фото)

Една од нашите најубави и атрактивни дами од јавниот живот, моделот,мисица и актуелна ТВ водителка Вера Мештеровиќ е во центарот на...
Радио Милева

ТВ репортерот Елена Достиќ е толку бујна што соговорниците ги деконцентрира додека разговараат: Само малку ако го симнете погледот од нејзините очи, мозокот ви застанува, а вилицата ви се кочи (ФОТО)

Моделот, актерка и ТВ репортерка на розовата телевизија, Елена Достиќ не само што привлекува се поголемо внимание, туку има и проблем…...
Радио Милева

Емили Ратајковски е „најжешката“ мајка на плажа, еден поглед кон неа и веднаш на „гасење“ во вода (фото)

Една од најатрактивните манекенки и актерки, Емили Ратајковски има 32 години и тело на кое би позавиделе многу жени. Таа е секогаш подготвена...
Радио Милева

Каква мајка таква ќерка: Каја го освојува светот на модата и нудат многу пари само за една работа – да биде нивно заштитно лице

Каја Гербер, ќерката на легендарната  манекенка и топ модел Синди Крафорд, реши да тргне по стапките на својата мајка и да влезе во светот...
Радио Милева

Мајката на ријалити старлетата Дениз Дејм денес работи како чистачка, а некогаш била светски топ модел и манекенка (ФОТО)

Старлетата Дениз Дејм привлекува големо внимание со скандали уште од првото појавување во „реалното шоу „Задруга“. Таа често истакнуваше...