мода

Пронајдени се 97 резултати на тема „мода“
Радио Милева

Голо до препони: Уште едно уникатно модно издание на Марија Груевска, а овој пат во Србија се прошета со момчето (фото)

Битолчанката Марија Груевска е највпечатливата учесничка во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ кога е во прашање сценскиот...
Радио Милева

Дарко Митев – момчето што ги фотографира најубавите македонски девојки: Што би дале да сте на негово место? (ФОТО)

Многумина гледајќи ги разголените фотографии на македонските убавици веројатно се прашуваат кои се луѓето што ги фотографираат?  Кој...
Радио Милева

„И со ова се претера“: Лила со јасен став дека не ја следи слепо модата, а од моделот и цената на она што го виде се запрепасти (фото)

ТВ водителката и инфлуенсерка Лила Филиповска не припаѓа во редот на модните конформисти, односно не ги следи слепо трендовите кои...
Радио Милева

Трачично починатиот актер Пол Вокер важеше за еден од најубавите, а погледнете во каква убавица израсна неговата наследничка (фото)

Актерот Пол Вокер го загуби животот на 30 ноември 2013 година кога со автомобил во кој што се наоѓаше со својот пријател удри во столб, а...
Радио Милева

Александра Накова стана газдарица во Гевгелија: Свечено отварање на вратите со шокантано деколте за добредојде (фото)

Атрактивната и провокативна гевгеличанка, моделот и поранешна ријалити учесничка, Александра Накова, стана газдарица на бутик во родната...
Радио Милева

Трансформација на ниво: Антониа Гиговска повроно доминира со изгледот откако ослабе 19 килограми (фото)

Таа е млада, талентирана и успешна девојка која сигурно чекори по патот до успехот во својата музичка кариера. Но, за да се биде актуелен...
Радио Милева

Елена Петреска никогаш посекси: Суптилно покриена со мантил, а голите нозе ја брануваат фантазијата (фото)

Ако судиме според она што го објавува на социјалните мрежи, пејачката Елена Петреска периодов е посветена на модата и убавината повеќе...
Радио Милева

Трудница со стил: Водителката Александра Илиевска брои ситно до породувањето, но и на крајот од бременоста изгледа модерно и шик (фото)

ТВ водителката Александра Илиевска наскоро ќе стане мајка на своето прво дете и со сопругот Александар ќе се реализираат во улогата...