манекенка

Пронајдени се 171 резултати на тема „манекенка“
Радио Милева

Светски познатата манекенка поради болеста што ја има на кожата страда и психички: „Не сакаа да ме допрат, ставаа ракавици!“ (фото)

Светски позната манекенка Кара Делевињ уште еднаш го привлече вниманието на јавноста на неодамна одржаната Мет Гала. Делевињ се појави...
Радио Милева

Фотосесиите со голо трудничко стомаче и станаа рутина: Бремената македонска манекенка и блогерка е како од светско модно списание (фото)

Бременоста е најубавиот период во животот на една жена, а подготовката за мајчинство од седмица во седмица станува се повозбудлива. Македонската...
Радио Милева

Девојката на фотографијата е истата личност: И се случила огромна катастрофа – од милионерка до бездомничка (фото)

Поранешната манекенка Лони Вилсон, која стана бездомник, често предизвикува интерес во јавноста откако нејзините фотографии ќе се...
Радио Милева

На оваа српска манекенка навистина животот и пишува романи: Проба да се самоубие, падна во врела вода, и отпадна косата, а сега има проблем со законот (ФОТО)

Сопругата на фудбалерот Филип Ѓорѓевиќ, манекенката Јован Швоња Ѓорѓевиќ (31) беше во центарот на вниманието на јавноста кога ноќта меѓу...
Радио Милева

Дупло голо и горе и долу: Хајди Клум направи секси бум во отворен фустан под кој не се носат ни градник, ни маички ни гаќички (ФОТО+ВИДЕО)

Една од најпознатите светски манекенки на сите времиња може да се пофали со извајано тело и младешки изглед и пкрај тоа што е длабоко...
Радио Милева

Српската манекенка Бојана Рајиќ е приказна за себе: Сопругот, познат фудбалски голман го изневерила со нивниот близок семеен пријател, со кого по разводот се венчала во дневната соба, а сега на 41 година, стана бруцош на факултет!

Српската манекенка Бојана Рајиќ денес живее мирен начин на живот и ретко се појавува во медиумите, додека порано тоа не беше случај....
Радио Милева

Се породи Кристина Поптрпева, која долго ја криеше бременоста: Манекенката и поп пејачка за првпат стана мајка! (ФОТО)

Висока, стројна, згодна со атрактивен изглед и манекенски пропорции. Јавноста ја запозна како некогашна членка на модното студио „Црнокрак“,...
Радио Милева

Стоперот ја ожени манекенката: Дарко Велковски и Тамара Чуприна и официјално станааа брачни сопружници (ФОТО)

Дарко Велковски, стандардниот фудбалски репрезентативец на Македонија кој игра за хрватскиот прволигаш Ријека ја ожени својата долгогодишна...
Радио Милева

Жешката секс бомба од креветот на светскиот првак во Формула 1, се пресели во постела кај бекот на првакот во Лигата на шампиони: Од Хамилтон кај Чилвел (ФОТО)

Манекенката Камила Кендра, која се забавуваше со поранешниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, се „прешалтала“ во креветот на фудбалерот...
Радио Милева

Кристина Поптрпева како на плажа: Убавицата се прошета само по градник и гаќички низ катната гаража (ВИДЕО)

Атрактивна, згодна, сексапилна, привлечна, пожелна… со природни бујни атрибути, ги мами погледите на сите оние кои ќе се најдат во нејзина...
Радио Милева

(ФОТО) Нозе долги како година со шлиц до препони: Дали ова е најатрактивната македонска Баба Мразица?!

Празничниот период е повод за кој повеќето припаднички на понежниот пол се грижат да го облечат најубавото на себе, а според темпераментот,...
Лице в Лице

Познатата манекенка и мисица Ана Брзанова открива: На 21-на година го победив канцерот, два пати бев на работ да се откажам (ВИДЕО)

Ана Брзанова е само уште една во низата убавици кои ја продолжуваат традицијата, дома да се враќаат со лента, дијадема и титула. Ана ...
Радио Милева

Сите одлепија по нејзините пропорции: Големата задница го „проголта шорцот“, а тангата потона меѓу „двете половини“ на бујните облини(ФОТО)

Манекенката Џулијен Кисинџер не престанува секојдневно да споделува провокативни и жешки фотографии на своите профили на социјалните...
Радио Милева

Ѕвездата од клупата на Реал никако да го погоди голот, ама затоа прецизно гаѓа на друго место: Лука Јовиќ одново ќе стане татко (ФОТО)

Софија Милошевиќ, познатата српска манекенка и топ модел, по вторпат е бремена со својот партнер, фудбалерот на Реал – Мадрид, Лука...