актер

Пронајдени се 239 резултати на тема „актер“
Лице в Лице

Докторот од филмот „Тома“, актерот Петар Бенчина: Ова не е филм за таму некој пејач, туку филм за човечката душа, за тоа кои сме едни на други (ВИДЕО)

„Тома“ филмот за кафеанската  пејачка легенда Тоама Здравковиќ кој ги урива сите балкански рекорди на гледаност предизвика огромен...
Радио Милева

Тој и побара, таа му прифати: Елена Ристеска ќе снима дует со оваа позната српска ѕвезда, кој не е пејач туку актер, но патем и одлично пее (ФОТО+ВИДЕО)

Македонската пејачка Елена Ристеска оддамна нема нова песна… Таа својата музичка кариера ја стави во втор план и сега потполно е...
Радио Милева

Познатиот холивудски актер за кој лудуваат многу жени ја поканил Нина Бадриќ на вечера, а таа го одбила: „Бев заљубена во идиот од Загреб“

Популарната хрватска пејачка Нина Бадриќ откри интересен детаљ од нејзиниот приватен живот. Таа вели дека холивудскиот актер Кевин...
Радио Милева

Ова позната водителка е бивша сопруга на актерот Марко Живиќ: Со него беше во најтешките моменти, а по разводот останаа добри пријатели

Актерот Марко Живиќ почина на 50 години откако претходно беше хоспитализиран бидејќи бил заразен со коронавирус. Актерот во 2008 година...
Радио Милева

Душан Свилар победи во „Ѕвездите на Гранд“, но сега не ја поднесува естрадата – еве што работи денес (фото)

Не е тајна дека Душан Свилар, победникот во третата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, бил згрозен од скандалите на сцената и посочи дека...
Радио Милева

Беше млад, убав, надежен и талентиран српски актер но и познат рокер, пред да се замонаши: Вака изгледа денес и го носи името Иларион

Поранешниот актер Растко Лупуловиќ (47) се замонаши и го зеде името Иларион. Роден е 1974 година во Белград, а љубителите на филмската уметност...
Радио Милева

Турскиот заводник и италијанската водителка ги обзема страста, па „се јавнаа“ на јахта: На сексапилната Дилета Леота, згодниот Џан Jаман и е тамам! (ФОТО)

Турскиот актер и миленик на жените, Џан Јаман и неговата девојка, италијанската водителката Дилета Леота беа „фатени“ заедно на одмор,...
Радио Милева

Познатиот холивудски актер објави фотографија на која е целосно гол, а дамите ширум светот се распаметија од позата и мускулите (фото)

Американскиот актер Чанинг Тејтум (41) објави фотографија на Инстаграм каде е целосно гол. Заводникот ги прекри гениталиите со емотикон...
Радио Милева

Растела во сиромаштија, а во дом завршила на осум години: Мајката на Чак Норис наполни 100 години, а ова е вистината за нејзината тажна судбина

Мајката на американскиот актер Чак Норис наполни 100 години, додека тој ред нешто повеќе од два месеци наполни 81 година. Актерот, кој има...
Радио Милева

Сите го знаат како Кокан од „Породично благо“: Актерот се здебели, го крие семејството, а еве како изгледа денес (фото)

Актерот Александар Дуниќ, кој сите го паметат како Констадин Кокан Продановиќ од серијата „Семејно богатство“, во последно време немаше...
Радио Милева

Почина „кралот на смеата“: Многумина не му го знаеа ниту името, ама затоа на неговото заразно смеење никој не можеше да остане рамнодушен (ВИДЕО)

Шпанскиот актер и комичар познат низ целиот свет со прекарот Ел Риситас, кого сите го обожававме поради неговата заразна смеа почина...
Радио Милева

Водителот Маца го прозва актерот Бранислав Лечиќ: „Помина на полиграф и готово… но, дали ќе поминеш кај Бога?“ (ФОТО)

Актерот и ТВ водител Драган Маринковиќ – Маца е познат како некој кој нема влакна на јазикот. Тој говорше во една емисија за тоа како...
Радио Милева

На 16 години бил исфрлен од училиште, живеел во приколка, бил осомничен за убиство: 8 помалку познати факти за Џим Кери

Џим Кери е еден од најплатените комичари, а патот до Холивуд не му бил ниту малку лесен. Ова можеби не сте го знаеле за него: Славниот...
Радио Милева

Актерот кој беше познат како буцко со своите 225 килограми, денес е друг човек кој не би го препознале (фото)

Актерот Итан Супле, инаку најпознат по сериите „Моето име е Ерл“ и филмот „Сеќавајќи се на титаните“, беше препознатлив како симпатичен...