актер

Пронајдени се 51 резултати на тема „актер“
Радио Милева

Сте го гледале, а не сте знаеле дека Алексеј е синот на Драган Бјелогрлиќ: Заигра и во серија кај татко му и еве дали личи на него? (ФОТО)

Дека крвта не е  вода говори и  фактот што осумнаесетгодишниот Алексеј Бјелогрлиќ се појави во сцена во училиште, исто како и неговиот...
Радио Милева

Ајаз од „Сезона на црешите“ во сосема поинакво, разголено издание – жените „плакнат очи“ на неговите „камен“ стомачни (фото)

Турскиот актер Серкан Чајоглу, кој повеќето го препознаваат како Ајаз од серијата „Сезона на црешите“, покаѓа дека не само во серијата,...
Радио Милева

Сопругата на актерот Алек Болдвин е 26 години помлада од него: Му роди 4 деца и изгледа бомбастично (фото)

Славниот актер Алек Болдвин (60) и неговата 26 години помлада сопруга Хиларија пред четири месеци го добија четвртото дете. Сега беа видени...
Радио Милева

Атрактивниот Џејмс Бонд сега има 65 години, а неговиот синови изгледаат подобро од него во младоста (фото)

Пирс Броснан и понатаму е она за што сонуваат многу жени и е еден од оние за кои може да се каже дека е како вино – што постар тоа подобар. Некогашниот...
Радио Милева

Еве од кого ја наследил убавината убавиот Ајаз од „Сезона на црешите“: Ова се неговите родители и братот близнак (фото)

Најпрвин го гледавме во турската серија „Љубовта на мојот живот“ како Демир, а пак сега ја има улогата на архитектот Ајаз во „Сезона...
Радио Милева

(ФОТО) Драгиша Попадиќ од „Бољи живот“ денес има 71 година: Се излечи од рак, а неговата приказна ќе ве расплаче!

Српскиот актер кој сите го паметат како Драгиша Попадиќ или Гига Моравац, од серијата „Бољи живот“ – Марко Николиќ (71) долго ги избегнуваше...