трик

Пронајдени се 47 резултати на тема „трик“
Љубов и Секс

Не „паѓајте“ на слатки зборови: 3 тактики кои мажите ги користат кога од жената сакаат да добијат само секс

Мажите и тоа како можат и знаат да бидат манипулатори, особено кога имаат намера да ја однесат жената во кревет. Овојпат ќе ви претставиме...
Живот и Стил

Додадете само една лажичка од овој зачин во кафето: Нутриционистка тврди дека за еден месец ќе може да ги облечете старите фармерки

Кафето е одличен сојузник за слабеење затоа што може да го забрза метаболизмот и да го намали апетитот. А, сега потврда имаме и од нутриционист. Нутриционистката...
Радио Милева

Најчесто жените споделуваат трикови за убавина, но овој на Кеба е евтин и ќе посакате веднаш да го пробате

Општо познато е дека Драган Којиќ Кеба многу се грижи за својот изглед, а не му е непознато ниту дотерувањето. Признава дека му е многу...
Живот и Стил

ТикТокерка покажа едноставен трик со помош на кој градите ѝ изгледаат подобро – интернет корисниците воодушевени (ВИДЕО)

Џенифер Варнер е ТикТокерка која овие денови ужива во виралната слава откако едно нејзино видео собрало стотици илјади прегледи. Во...
Љубов и Секс

Жени, Фројд има еден совет за вас: Тестирајте го мажот со овој едноставен трик и дознајте дали е ментално јак и подготвен за љубовна врска

Во љубовта често сме склони да живееме во илузија, особено на почетокот на односот, а Фројд открива како со еден мал трик да препознаете...
Живот и Стил

Трик кој докторите го препорачуваат против несоница – тајната е во менување на 2 работи во спалната соба

Ако често се прашувате зошто не можете да заспиете, два фактори во вашата спална соба би можеле да го кријат решението на вашиот проблем. Несоницата...