татко

Пронајдени се 473 резултати на тема „татко“
Радио Милева

„Срцето ми е скршено и ужасно сум вознемирен“: Таткото на Меган Маркл проговори за неа, принцот Хари и нивните деца (фото)

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, даде ново интервју во кое ја критикуваше својата ќерка што не го запознала со неговите внуци. Принцот...
Радио Милева

Леа Киш е една од најпознатите на српската јавна сцена, но нејзиниот татко беше познат и во поранешна Југославија – еве кој е тој (фото) 

Водителката Леа Киш низ годините изгради одлична водителска кариера и стана повеќе од препознатлива за јавноста.Таа е домаќин на бројни...
Радио Милева

Сопругот на Антониа Гиговска се покажа на дело: Еве колку вистина имаше во коментарите на новопечената мајка што кренаа прашина (фото)

Неодамна во јавноста и на социјалните мрежи се „крена прашина“ околу тоа дека тазе бракот на пејачката Антониа Гиговска и музичарот...
Радио Милева

Хаосот во животот на Бритни Спирс не престанува: Поранешниот сопруг работел зад нејзиниот грб со татко и кој ја контролираше со години (фото)

Поранешната поп сензација Бритни Спирс дефинитивно нема среќа во љубовта бидејќи неодамна потврди дека се разделила со третиот сопруг...
Радио Милева

Не сакала да абортира: Мајката на Новак Ѓоковиќ забременила по кратка врска, а од таткото на славниот тенисер немала никакви очекувања

Иако тој веќе неколку години е под будното око на јавноста и ни се чини дека знаеме речиси се’ за животот на Новак Ѓоковиќ, секогаш има...
Радио Милева

Синот на починатиот актер Робин Вилијамс со неочекувана изјава за татка си: „Беше незгоден лик и имаше погрешна дијагноза“ (фото)

Пред 9 години, поточно на 11 август 2014 година, светот загуби голем актер, а сега, речиси една деценија подоцна, Зак чувствувал потреба да...
Радио Милева

Калиопи сподели бесценет спомен со сега својот покоен татко: „Сфаќам колку ми беше неоправдан срамот тогаш“ (видео)

По повод празникот Св.Пантелејмон, македонската дива Калиопи сподели бесеценет спомен со покоен татко Панта, име за кое неговата ужалена...
Радио Милева

Имал тежок живот: Мајката на Шварценегер починала на гробот на неговиот татко, а брат му загинал во сообраќајка

Познатиот актер Арнолд Шварценегер во неделата го прослави својот 76-ти роденден. Тој дента е фотографиран како влегува во куќата на...
Радио Милева

Мама Антониа будно бдее додека синчето мирно спие, а таткото…? Таткото „уморен од новиот живот“ ги дели слатките сништа со синот (ФОТО)

Во најголемите летни жештини Антониа Гиговска ги минува првите мајчински денови. Пејачката сето свое внимание гио има концертрирано...
Радио Милева

Само две недели по свадбата јутјуберот Стефан Лазаров го шокираше татко му Орце: Родителот не ја сфати сериозно неговата намера, во прв момент помисли дека е скриена камера (ВИДЕО)

Јутјуберот Стефан Лазаров животот го живее јавно, зашто јавното живеење му стана своевидна професија од која заработува. По свадбата...
Радио Милева

Неполн месец по венчавката Бомбакис обзнани дека ќе стане татко: „Најдобриот ‘картон’ што сум го држел во животов“ (ФОТО)

Oткако  кон крајот на минатиот месец јуни 2023 г. се ожени со неговата девојка Вики, Бомбакис сега обзнани дека ќе стане татко! Тој наместо...
Радио Милева

„Фотографија малку подоцна“: Милена Антовска имаше повод за славење, а фановите ги остави да чекаат и да ѕиркаат во мобилниот (фото) 

Времето лета па, понекогаш не сме свесни дека и годинава веќе пристигнал оној посебен ден, кога имаме причина за славење. Токму тоа и...
Радио Милева

Шарлиз Терон го шокираше светот со изјавата за своето детство: „Татко ми трипати пукаше во мене, а потоа мајка ми го уби“

Oскаровката и една од најсаканите актерки на денешницата,  Шарлиз Терон, денес води живот за каков во детството можела само да сонува. Животната...
Радио Милева

Познатиот пејач стана татко за првпат: Возбудените мама и тато не можеа да додржат да не се видат, па се радуваа преку прозорецот на ГАК (фото)

Македонскиот музичар и уметник Павле Камилоски и неговата избраничка, планинарката Ирина Дишовска, станаа родители за првпат. На свет...