сопруга

Пронајдени се 167 резултати на тема „сопруга“
Радио Милева

Сопругата на Тома Здравковиќ си ја отвори душата, а од нејзината изјава за тоа што сакал и други жени ќе се чудите и ежите!

Неодамна навршија 28 години откако почина легендарниот српски пејач Тома Здравковиќ, а неговата сопруга Гордана се сеќава каков бил...
Радио Милева

Сопругата на Маринко Роквиќ е совршенство: Славица не сака јавно да се експонира, иако изгледа двојно помлада од што има години (ФОТО)

Маринко Роковиќ е во брак со сопругата Славица со години, но таа  не сака да се експонира во јавноста.   Двајцата ги имаат синовите...
Радио Милева

Даниел Кајмакоски и бившата сопруга во акција: За едниот шоуто мора да продолжи, другиот мора да се соблече, за шоуто да почне!

До вчера брачна идила, однеодамна секој на своја страна. Даниел Кајмакоски и неговата сега веќе екс – сопруга Кристина Димитриевска...
Радио Милева

Стројна убавица: Ова е сопругата на актерот Драган Бјелогрлиќ која ретко се појавува во јавност (фото)

Повеќе од две децении, Драган Бјелогрлиќ е во хармоничен брак со неговата сопруга Маја, која ретко се појавува во јавноста. На славениот...
Радио Милева

Шеф Никола од „Брза кујна“ пред неколку дена стана татко, а сега откриено како ќе се вика малата принцеза

Шеф Никола од кулинарската емисија „Брза кујна“ и неговата сопруга Стефанија викендов станаа родители на нивната принцеза. Овие убави...
Радио Милева

Ранко од „Чиста љубов“ за првпат проговори за ќерката која ја доби со девет години постарата сопруга

Актерот Момчило Оташевиќ ја доби ќерката Маша пред една година со девет години постарата актерка Јелена Перчин. Бидејќи тој ретко споделува...
Радио Милева

Вака помина средбата на ќерката на Дарко Лазиќ од првиот брак со Ана Севиќ со неговата сегашна сопруга Марина (ФОТО)

Дарко Лазиќ сподели интимен момент кога се виде со својата ќерка од првиот брак Лорена, која ја доби со својата поранешна сопруга, Ана...
Радио Милева

Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски првпат проговори по разводот: „Поминав низ еден период на депресија“

Пред некој месец во медиумите како бомба одекна веста дека пејачот Даниел Кајмакоски  се разведува од неговата сопруга Кристина. Во...