сопруга

Пронајдени се 332 резултати на тема „сопруга“
Радио Милева

Милан Калиниќ има ќерка убавица, па јавно праша како да ја заштити од армијата додворувачи, а доби вакви одговори: „Тука ништо не ти помага… ќе плачеш“!

Семејството на актерот Милан Калиниќ е неговата најголема поддршка во животот. Неговата сопруга Сандра, во која е заљубен  плени со...
Радио Милева

„Го брка Ѓани со години“: Сопругата на пејачот проговори за фотографијата на која тој се бакнува со друга жена

Неодамна во медиумите како бомба одекна веста дека српскиот пејач Ѓани има љубовница. Имено, се појавија фотографии на кои пејачот се...
Радио Милева

Сопругата на Оливер Драгојевиќ по 3 години од неговата смрт: „И денес кога ќе заѕвони телефонот мислам дека тој ме бара“

Сопругата на Оливер Драгојевиќ на 3 години од неговата смрт: „И денес кога ќе заѕвони телефонот мислам дека тој ме бара“ Денеска (29.07.2021)...
Радио Милева

Ќе се снима „Кафеана на Балканот“, серија за животот на Аца Лукас темелена на автобиографијата „Ова сум јас“: Кија Коцкар ќе ја глуми неговата бивша сопруга Соња? (ФОТО)

Кија Коцкар и уште две актерки се борат за улогата на поранешната сопруга на Аца Лукас, Соња Вукасановиќ во серијата за животот на пејачот...
Радио Милева

Маријан Стојаноски направи црковна венчавка: Невестата лани бремена пред матичар, годинава бремена пред олтар… овој пат со второ дете (ФОТО)

Некогашниот македонски поп пејач Маријан Стојаноски по втор пат ја направи истата работа… Или поточно – две! Откако лани, во јуни...
Радио Милева

Спортска елеганција со овошна инспирација: Сопругата на Борко Ристевски реши да се проба во модниот дизајн, а првата креција на Нина ја облече сестра и (ФОТО)

Николина Нина Ристовска, сопругата на македонскиот „министер за одбрана“, ракометниот репрезентативен голман Борко Ристовски по...
Радио Милева

Погледнете зошто на Дарко Филиповиќ сите му завидуваат и љубоморат: Сопругата на фолк ѕвездата на „Гранд“ пиштол гола или само топлес на плажа? (ФОТО)

Фолк-пејачот Дарко Филиповиќ, кој последниве години не се појавува често во медиумите,  го чува приватниот живот од јавноста, криејќи...
Радио Милева

Сопругата на шеф Марк, Василка првпат се појави пред камери и откри како функционираат заедно: „Тоа беше љубов на прв поглед“

Марк де Јонг или познат како шеф Марк од „Брза кујна“ неодамна официјално стави потпис во матично и  вплови во брачните води со неговата...
Радио Милева

Сопругата на голманот на српската фудбалската репрезентација е толку секси, што „не е за деца“: Ана јавноста ја запозна како девојка на синот на Цеца (ФОТО)

Сопругата на голманот на српската фудбалска репрезентација Предраг Рајковиќ, своевремено стана позната во јавноста откако  ги полнеше...
Радио Милева

Сите ја знаете згодната ќерка на Топалко, а вака изгледа неговата сопруга со која е во брак повеќе од две децении (фото)

Милан Топалковиќ Топалко веќе две децении ужива во бракот со сопругата Весна со која ја има ќерката Хелена. Иако не сака многу да зборува...
Радио Милева

Откако ја изневери во „Задруга 4“, сопругата на Кристијан Голубовиќ експресно го напушти: Додека тој се фаќаше и бакнуваше со Кристина, од дома му „збриша“ неговата понежна половина!

Откако Кристијан Голубовиќ се бакнуваше и ја фаќаше пејачката Кристина Спалевиќ во реалното шоу „Задруга“, не ни помислувал дека “излетот“...
Радио Милева

Ултра згодна дама: Сопругата на шеф Марк со долгите тенки нозе во тесни фармерки изгледа како манекенка (фото)

Шеф Марк Де Јонг стана препознатливо лице во Македонија преку ТВ проектот „Брза кујна“ кој на телевизија Сител се емитува веќе неколку...