пејачки

Пронајдени се 53 резултати на тема „пејачки“
Радио Милева

И „чаирскиот романтичар“ се попишмани: По Гиговска и Владо Јаневски го откажа настапот за прославата на „Рамковниот“

Преку социјалните мрежи младата пејачка Антониа Гиговска го откажа настапот на прославата по повод одбележувањето на 21 година од Охрискиот...
Радио Милева

Овие пејачки имаат најдолги нозе на естрадата: „Снеки, Брена, Јелена, Каќа, Рада… со нозе уз врат, до втор спрат“ (ФОТО)

Пејачките не изгледаат токму онака, како кога ќе ги видите на телевизија. За некои пејачки се знае дека се ниски, исто како што некои...
Радио Милева

Антониа Гиговска наполни 21 година: Грст роденденски честитки од конкуренцијата млади пејачки, кои покажаа дека всушност и се најдобри другарки (ФОТО)

Македонската поп пејачкаод помладата гарда, Антониа Гиговска на 21 јануари слави роденден… На дамите велат не им се бројата годините,...
Радио Милева

Пејачките Сузана Гавазова и Сани Гроздановска гордо се пофалија со своите сестри – еве колку си личат една со друга (фото)

Фолк пејачката Сузана Гавазова откако ја промени својата адреса на живееење, па од далечната Шведска реши да си се врати дома, во родната...
Радио Милева

Братучедот на Цеца е вистинско „швалериште“: Милан ја завел половина естрада, познати пејачки, манекенки, старлети… биле со него (ФОТО)

Милан Маринковиќ, братучедот на Цеца Ражнатовиќ од вујко, е познат како вистински  естраден заводник, а многу славни и познати дами...
Радио Милева

Двете бугарски пејачки почнаа се’ повеќе да си личат, до непрепознатливост: „Како две капки вода“… (ФОТО)

Којa бугарска пејачка гледаме на фотографијата? Ова прашање си го поставуваат  фановите на двете познати бугарски фолк ѕвезди, по последниот...
Радио Милева

Никогаш не би ги препознале овие мајка и ќерка: Денес двете се познати српски музички ѕвезди, едната фолк легенда, другата популарна пејачка (ФОТО)

На социјалните мрежи осамна стара фотографија на која се денес две познати пејачки, а мајката ја држи тогаш малечката ќеркичка  во своите...
Радио Милева

Сани Гроздановска јавно „ја подбра“ Сања – Барбика: „Дали си ги изми забите пред да го спомнува моето име…?“ (ФОТО)

Корона пандемијата го запре светот, ама не ги запре навиките на луѓето. Ковид – 19 ја запре музиката, ја „замрзна“ естрадата паркирајќи...
Радио Милева

Српската новинарка тврди: „Познавам три пејачки кои се силувани од страна на моќни луѓе во музичката индустрија“

Новинарката Симонида Милојковиќ откри дека познава три познати пејачки кои и признале дека биле силувани. Таа не сакала да го открие...
Радио Милева

Кога веќе не им преостана каде да пеат, им останува само „да се сликаат“: Од пејачки – манекенки, модели, инфлуенсерки, блогерки… до меанџии и психолози!

Корона пандемијата комплетно го запре светот, а во него и нас. Се’ се сврте наопаку, некогаш ненормалното го прогласија за „ново нормално“,...