македонија

Пронајдени се 92 резултати на тема „македонија“
Радио Милева

Мотивирачка порака на Елиф Елмас – лекција како се сака Македонија: Дијамантот блеска и кога не може да игра (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Македонија е на чекор до историски успех. Пандев и другарите направија „квантен скок“ со победата над...
Радио Милева

Задругарката која се „смува“ со Спејко во „Задруга“ се обиде да влезе во Македонија, па доживеа непријатност

Поради големиот број на заразени со коронавирус во Србија, сите што ќе сакат да влезат во Македонија  треба да покажат негативен тест. Задругарката...
Радио Милева

Оваа македонска водителка по неколку месеци ја напушти Македонија и ужива на иста дестинација како и Карлеуша

Пандемијата со коронавирусот ни стави кочница на забрзаното темпо на живот. Ако претходното лето уживавме на некоја егзотична дестинација...
Мегафон

Нашата историја во 80 епизоди: „Налеј налеј“ во серијата „Македонија“, која власта не сакаше да биде снимена (ВИДЕО)

Со доаѓањето на власт на СДСМ пред четири години запреа сите проекти кои беа поврзани со македонската историја и со важни личности.Една...
Мегафон

На 16-ти мај во 21 часот во живо на МРТ: Наместо класична Евровизија, Македонија дел од алтернативното шоу „Eurovision – Europe Shine a Light“

По конечното откажување на 65-тото издание на Изборот на песна за Евровизија, Европската радиодифузна унија и нејзините партнери од...
Радио Милева

Пиштол голи, само со перница и украсен ремен на себе: Чуден тренд се шири на Инстаграм, кој го прифатија и српските ѕвезди, а кај нас прва, македонската мисица и модел (ФОТО)

Дамите од српската естрадна сцена решија да го следат најновиот тренд кој се појави во светот,а брзо се прошири по Инстаграм. Тренд што...
Радио Милева

Бугарската актерка Јана Маринова прво го празнуваше „Преспанскиот договор“, а сега кога и треба… Преслава се враќа во Македонија, ама не во „Северна“! (ФОТО)

Во Бугарија таа оддамна е позната… И по глумата и своите улоги и по останатите нешта кои и се сфера на интерес во приватниот живот. Македонската...
Радио Милева

Влатко Лозаноски: „Политиката нека си остане на политичарите, јас не држам ничија страна, туку само го кажав тоа што го чувствувам!“ (ВИДЕО)

Тој дефинитивно важи за најдобриот и најпопуларен пејач во Македонија последниве години. Влатко Лозаноски освои награда на МАС во категоријата...
Радио Милева

На МАЦ 2020: „Јас сум Македонец, тоа е Македонија“… Влатко Лозаноски уште еднаш покажа колку е голем и како музичка ѕвезда и како вистински патриот и Македонец! (ВИДЕО)

Вчеравечер во „Штарк Арена“ во Белград на спектакуларната музичка церемонија  на доделувањето на регионалните музички награди „МАC...
Радио Милева

МРТВ го избра годинава да не претставува на Евровизија, а тој во своето прво обраќање не спомна ни „М“ од Македонија: „Знаеш ли за кого ќе пееш Василе“?

Пејачот Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на годинешниов избор за песна на Евровизија во Ротердам – Холандија. За изборот...