македонија

Пронајдени се 211 резултати на тема „македонија“
Радио Милева

Бугарската пејачка Марија Донова која живее и работи во Македонија им ја плесна вистината в лице на политичарите: „Две години живеам во Скопје, не сум чула лош или навредлив збор затоа што сум Бугарка!“

Марија Донова е по потекло Бугарка, пејачка која последниве години живее и работи во Македонија. Полека се интегрирала во македонското...
Радио Милева

Со шеснаесеткаркото македонско знаме в раце, накитен со бакшиш како невеста, српскиот пејач во Македонија седна на „посна“ гозба: После пеење и свирење, Џани мезеше патлиџани, пиперки и сирење (ВИДЕО)

Српската фолк ѕвезда, Џани, кој важи за неприскосновен крал на бакшишот, зашто покрај редовниот хонорар на своите тезги, пејачот заработува...
Мегафон

Носеа медали за Германија, а сега тоа го прават за Македонија: Илина и Ева македонското знаме ќе го веат и низ Европа

Нашите девојчиња Илина и Ева Соколовски повторно редат успеси, а најубавото е што ќе се натпреваруваат под македонско знаме на интернационални...
Мегафон

„Бисерното грло”од Сребреник во Македонија: Младиот Ајдин Османовиќ заедно со неговиот професор Јасмин Брашњиќ ќе изведат традиционални македонски песни

Пред неполни два месеца на социјалните мрежи едно дете што беспрекорно ја пееше нашата Јано мори стана вирален хит. Токму тоа дете, Ајдин...
Радио Милева

Јулија Живиќ со најновата бикини – сесија „сликички“, уште еднаш потврди дека е секси сирена и кога не е во копачки! (ФОТО)

Стандардна членка на македонската женска фудбалска А селекција Јулија Живиќ важи за најзгодната македонска фудбалерка. Како и фудбалската...
Радио Милева

Македонската естрада никако да ја мине границата: Зошто сите Срби добро поминуваат во Македонија, а речиси ниту еден Македонец не успеа во Србија? (ВИДЕО)

Во последните децении, особено последниве години Србија се покажа како најголема и најдоминантна на Балканот, која традиционално наметнува...
Радио Милева

Мартин Филиповски од „Некст Tајм“ го дизајнираше новиот дрес на фудбалската репрезентација: Музичарот ги открива деталите (ФОТО)

По „промашената варијанта со боите и рисот“ за историскиот настап на ЕУРО 2021,  новите дресови на фудбалската репрезентација  на Македонија...
Радио Милева

Дали Мартија и Чурлинов се’ уште се во љубов: Репрезентативецот даде гол за Македонија, „бабата“ му ја лајкна фотката (ФОТО)

Кога во ноември минатата 2022 година се прошири веста дека македонската поп пејачка Мартија Станојковиќ и македонскиот фудбалски репрезентативец...
Мегафон

„Ново сонце изгреа”: Еве од каде е инспирацијата за дизајнот на дресовите на фудбалската репрезентација на Македонија

ФФМ вчера го претстави новиот дрес на македонската фудбалска репрезентација. Препознатливото сонце истакнато на градите на фудбалерите...
Мегафон

Илина и Ева Соколовски – двете сестрички кои ги собраа сите можни медалји во ритмичка гимнастика во Германија, конечно ќе ги бранат боите на Македонија

Сонот на Илина (16) и Ева (13) Соколовски стана реалност!  Двете наши девојчиња, кои ги собраа сите можни медалји по ритмичка гимнастика...
Радио Милева

Астролошки предвидувања со Снежана Петкас: Дали можеме да ја промениме нашата судбина и што ќе се случува во 2023-та? (ВИДЕО)

Астрологијата е нешто што го следат многу луѓе, но ретко кој се задлабочува во неа. Добро е да се знае дека кај астрологијата е многу...
Мегафон

Вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ ракометно-естраден спектакл: Македонската репрезентација против селекцијата на ветерани и богата музичка програма

Сите билети за ревијалниот натпревар меѓу македонската ракометна репрезентација и селекцијата на ветерани се распродадени. – Билетите...