изглед

Пронајдени се 538 резултати на тема „изглед“
Радио Милева

Ќерката на Жељко, Мина Јоксимовиќ провоцира со нејзиниот изглед, а промената е повеќе од очигледна (фото)

Ќерката на Жељко Јоксимовиќ секојдневно привлекува големо внимание на социјалните мрежи со својот атрактивен изглед. Мина е исклучително...
Радио Милева

Саша Ковачевиќ покажа тело од соништата во четвртата деценија – а еве која колешка прва се воодушеви (фото)

Саша Ковачевиќ е познат како некој кој многу се грижи за својот изглед, но сега се надмина себеси во тренинзите и обликувањето на мускулите,...
Радио Милева

Вака изгледа кога ќе се соблече: Лидија Вукиќевиќ со нејзиното жешко тело за минута собра илјада лајкови (фото)

Актерката Лидија Вукиќевиќ, која ја играше Виолета Попадиќ во хит серијата „Бољи живот“, е главната ѕвезда на Инстаграм. Нејзиниот...
Радио Милева

Шанел, Луј Витон и најскапата чанта на светот: Сопругата на Жељко Митровиќ на себе носи стајлинг од 30 илјади евра (фото)

Милица Митровиќ своевремено беше едно од најубавите лица на малите екрани. Откако се омажи за сопственикот на розовата телевизија,...
Радио Милева

Се шушкаше дека сака мажи, а тој на 57 години се уште не ја нашол својата сродна душа: Еве како денес изгледа мексиканскиот актер Фернандо Колунга (фото)

Познатиот мексикански актер Фернандо Колунга многумина го паметат по улогите во латиноамериканските сапуници, додека се прослави...
Радио Милева

Деми Мур ја упропасти својата природна убавина: Претера со ботокс и филери, а резултатот е поразувачки (фото)

Таа беше една од најубавите жени на светот, талентирана актерка со неверојатна харизма, која успеа да се уништи себеси решавајќи да...
Радио Милева

Тамара ослабе, па доби самодоверба да се облече ултра провокативно на сцена: Бурна ноќ, со уште пожесток стајлинг (фото)

Откако помина неколку дена на Маврово заедно со своите деца и пријателките, Тамара Тодевска му се врати на ноќниот живот во Скопје со...
Радио Милева

Дарко Лазиќ претера со тренинзите!? Пејачот редовно посетува теретана, a сега изненади многумина со неговиот изглед (фото)

Дарко Лазиќ долго време се бореше со вишокот килограми, кои во еден момент му се заканија по неговиот живот. По операцијата на желудникот,...
Радио Милева

Дара Бубамара ја доведе линијата до совршенство: Секогаш кога ќе посака да ослабее, пејачката следи едноставно правило кое прави чудо (фото) 

Познатата пејачка Дара Бубамара отсекогаш имала вишок килограми, а познато е дека на почетокот на кариерата била многу слаба. Сепак,...
Радио Милева

Андреана Чекиќ објави фотографија од нејзината мајка, а фановите останаа во неверување поради нејзиниот изглед (фото)

Соња Пралица, мајката на пејачката Андреана Чекиќ, која неодамна беше во центарот на вниманието на медиумите поради врската со колегата...
Радио Милева

Ана Стојанова е магнет за погледи: Секси до болка, ама треба и храброст, а богами и тело за вакво модно дело (фото)

Фитнес инструкторката Ана Стојанова веќе пет години преку својот Инстаграм профил е голем мотиватор за како што ги нарекува таа „армијата“...