изглед

Пронајдени се 406 резултати на тема „изглед“
Радио Милева

Ќе се шокирате кога ќе видите која наша фолкерка е на оваа ретро насловна: За речиси две децении драстично се промени или…? (ФОТО)

За ралика од денес, во Македонија некогаш имаше мнгоу повеќе печатени медиуми, дневни весници, магазини, ТВ шоуа… каде што македонската...
Радио Милева

Гавазова на „cat walk“ пред зграда: Модно шоу за комшиите под балконот, додека Сузето чекори по бекатонот (ФОТО)

Сузана Гавазова не престанува да изненадува. Атрактивната струмичанка знае како да ги одржува своето тело и својот имиџ, па затоа во...
Радио Милева

Рамно стомаче како „даска“: Македонската кандидатка воодушеви со новиот стајлинг во музичкото шоу, па веднаш и поласка оваа македонска пејачка (фото)

Во новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, оваа сезона има доста нови кандидати кои досега не учествувале во...
Радио Милева

Вака ќе изгледаа великаните на рок ен ролот денес, да беа живи: Џон Ленон, Елвис Присли, Џими Хендрикс, Џим Морисон… (ФОТО)

Многу славни личности, меѓу кои легендарните основоположници на рок ен ролот  починаа релативно млади или во време кога се чинеше дека...
Радио Милева

Вака денес изгледа некогашната М2 ѕвезда, Ламбе Алабакоски: Ќе го препознаете ли со вишок килограми и проретчена коса? (ФОТО)

Тој своевремено беше една од оние  музичка надежи кои излегоа од музичкото шоу за потрага по таленти: „М2 – Потрага по ѕвезди“ на...
Радио Милева

Безвремена убавина: Маја Гроздановска – Панчева се препушти во рацете на Сергеј Варошлија, а резултатот воодушеви многумина (фото)

Таа важи за една од најубавите Македонки, а и една меѓу најзгодните пејачки на македонското естрадно небо. Маја Гроздановска –Панчева...