дом

Пронајдени се 365 резултати на тема „дом“
Вистаграм

Бохо стил во комбинација со скандинавска одмереност: Инспирација за оние кои се подготвуваат да го преуредат домот

Пристигна убавото и топло време, а многумина од нас токму во овој период го преуредуваат и реновираат домот. Секогаш е добро да се направи...
Вистаграм

Погледнете како овој пар „здодевната“ куќа која ја купил ја трансформирал во модерен дом во скандинавски стил

Ејми Герард и нејзиниот партнер Оли купиле трисобна куќа во Англија минатата година, по цена од 323.000 британски фунти. За само неколку...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ во Виена ужива во луксузен дворец, а вака изгледа нејзината скромна куќа во родното место

Српската пејачка Драгана Мирковиќ заедно со своето семејство веќе со години живее во Виена. Таму живее во огромна вила, но има и дворец...
Радио Милева

Ѕирнете во внатрешноста на домот во кој порасна Лила Филиповска: „Ова ми беше омилената тераса за учење“

Македонската водителка на еден од најпопуларните квизови „Се или нешто“, Лила Филиповска знае да ужива каде и да се наоѓа. Имено, изминатите...
Радио Милева

Српската пејачка ограбена: Крадците знаеле дека има настап далеку од дома, па ја „соголиле до гола кожа“ (ФОТО)

Српската пејачка Љупка  Стевиќ (36) се’ уште е во шок откако крадци и го ограбиле нејзиниот стан викендов. Провалниците очигледно знаеле...
Радио Милева

Кандидатка на Јелена Карлеуша поминала еден ден во нејзиниот дом: Еве како се однесува пејачката зад затворени врати

Финалистката на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, Белма Хусеинефендиќ поминала еден ден во вилата на Јелена Карлеуша. Белма е фасцинирана...
Радио Милева

Охридска итрина среде Грција: Жанко – „З’ш“ го развеа македонското знаме на врвот на Олимп меѓу боговите, па сомбрерото го стави на „вистинско место“ на брегот, покрај брановите (ФОТО)

Откако пред извесно време ја прими и втората доза на руската вакцина, охридскиот радио и ТВ водител, познатиот Жанко „З’ш“ Голабоски...