антониа гиговска

Пронајдени се 132 резултати на тема „антониа гиговска“
Радио Милева

Македонската пејачка фасцинираше во секој поглед и со пеење и со изглед: Антониа Гиговска на ТВ Пинк и го „украде шоуто“ на водителката Јована (ФОТО+ВИДЕО)

Македонската пејачка Антониа Гиговска полека тргна да ја освојува сцената и преку граница. Таа деновиве беше гостинка на неколку од...
Радио Милева

Иван Јованов од „Либеро бенд“ отвора продукција, па го извади својот Џокер: Пејачот го најавува најконтроверзниот артист што Македонија го имала, а јавноста се прашува, дали зад маската се крие девојка му, Антониа Гиговска? (ФОТО)

Во овие тешки времиња, ретки се изведувачите кои работат, се трудат и вложуваат во својата кариера, a Иван Јованов е еден од ретките. Фронтменот...
Радио Милева

Антониа Гиговска е во Белград: Дали знаете дека младата пејачка за малку ќе станеше „Гранд ѕвезда“ пред сите останати? (ВИДЕО)

Антониа Гиговска  е во Белград. Приватно или по работа, засега останува загатка. Она што е познато дека српската метропола или поточно,...
Радио Милева

Антониа Гиговска ја отпеја „Поноќ“ од филмот „Тома“, па веднаш и поласка овој познат српски пејач: „Браво малечка“ (видео)

Филмот „Тома“ е импресионистички портрет на Тома Здравковиќ, кој ги прикажува неговите почетоци, како и врвот на славата, неговите...
Радио Милева

Aнтониа Гиговска јавно побара модна оценка за својот имиџ: Од 1 до 4 – сите четири, а возбудата – за петка! (ФОТО)

Македонската поп пејачка Антониа Гиговска не освојува само со својот глас и песните, туку и со својата појава и имиџот. Секако, она што...
Радио Милева

Ремек – дело: Aнтониа Гиговска на домашна адреса доби подарок кој ја остави без зборови (фото)

Mладата пејачка Антониа Гиговска е активна на социјалните мрежи, па често со своите следбеници споделува фотографии и „Инстаграм сториња“. Имено,...
Радио Милева

Антониа Гиговска наполни 21 година: Грст роденденски честитки од конкуренцијата млади пејачки, кои покажаа дека всушност и се најдобри другарки (ФОТО)

Македонската поп пејачкаод помладата гарда, Антониа Гиговска на 21 јануари слави роденден… На дамите велат не им се бројата годините,...
Радио Милева

Антониа Гиговска никогаш попровокативна: Пејачката позираше без горен дел на облека, голите гради ги покри со раце (фото)

Младата и талентирана пејачка Антониа Гиговска се прослави со учеството во регионалното музичко шоу „Пинкови  ѕвезди“ каде освои...
Радио Милева

Антониа Гиговска во проѕирен топ од црна тантела под кој се’ се гледа: Пејачката покажа повеќе од што треба или така треба? (ФОТО)

Таа една од ретките, една од само неколкуте младите македонски пејачки кои направија најмногу во својата кариера од нивното прво појавување...
Радио Милева

Антониа Гиговска со хуман гест: Пејачката на аукција продава фустан, а еве колку изнесува почетната цена (фото)

Антониа Гиговска и 2Бона  објавија нова песна „Хиена“ која за краток период  на „Јутуб“ има речиси 200 000 прегледи. Текстот на песната...
Радио Милева

Антониа Гиговска со нова фризура, па ги праша следбениците дали и стои кратка коса – еве што одговорија (фото)

Младата талентирана пејачка Антониа Гиговска која публиката ја препознава по нејзиното учество во регионалните музичка шоуа, успеа...
Радио Милева

Тие се во роднинскa врскa, но немаат исти музички интереси – Сара Гигова: „Не сум во сенка на Антониа Гиговска“

Младата и талентирана пејачката, Сара Гигова иако пее уште на 6,7 години, на публиката и стана позната со нејзиното учество во регионалните...
Радио Милева

Антониа Гиговска не заборави „денот што го чекаме цела година“ и годинава јавно да и го честита на мајка и (ВИДЕО)

„Роденден е денот што го чекаме цела година“… – се пее во стиховите на една детска песничка и разбирливо е дека е така кога си...