антониа гиговска

Пронајдени се 153 резултати на тема „антониа гиговска“
Радио Милева

Антониа Гиговска ја запознавме од „Пинкови ѕвездички“, оттогаш поминаа шест години, а визуелната промена кај неа е драстична (фото)

За младата и талентирана пејачка Антониа Гиговска веќе слушаме,читаме и ја гледаме секојдневно во медиумскиот простор и на социјалните...
Радио Милева

„Директоре, благодарам на поканата“: Антониа Гиговска „случајно“ на гости кај „несудениот свекор“? (ФОТО)

Антониа Гиговска последниве недели е во фокусот на медиумите и јавноста. И заради музиката, но многу повеќе заради приватноста. Раскинувањето...
Радио Милева

Мартија Станојковиќ седна на „жешко столче“ па одоговараше на „незгодни“ прашања, меѓудругото и на она „најжешкото“: Дали и го „украде“ момчето на својата другарка Антониа Гиговска? (ВИДЕО)

Оние кои ги следат и подобро познаваат естрадните збиднувања на домашната естрада, па и голем дел од следбениците на социјалните мрежи,...
Радио Милева

Антониа Гиговска пати од несоница, Спасе – Рола тргна да и го реши проблемот, па и презентерот на временската прогноза на „Сител“ заврши буден! (ВИДЕО)

Антониа Гиговска последниве недели е во фокусот на вниманието на јавноста и тоа не заради песните и музиката, туку заради сето она што...
Радио Милева

Антониа Гиговска и Иван Јованов на распит пред камера: „Кој е виновен што љубовта испари и кој кого изневери? (ВИДЕО)

Иако веќе не е ни вест, зашто на сите им стана познато дека естрадната „love story“ помеѓу македонската поп пејачка Антониа Гиговска и нејзиното...
Радио Милева

Антониа Гиговска на интервју пред настап дојде прилично разголена, па „се бореше“ да ги „смири градите“ за да не ги покаже „деталите“: Убавицата на работ да и ѕирне брадавицата (ВИДЕО)

Антониа Гиговска со сигурност прерасна во една од најдобрите  македонски пејачки која полека почнува да го освојува целiot регион. Русокосата...
Радио Милева

Антониа Гиговска и Мартија Станојковиќ се најдобри другарки, ама оваа вторава заврши со бившото момче на првата… на сцена (ВИДЕО)

И додека љубовната афера за раскинувањето и причината за истотот во наводната прељуба и неверство помеѓу Антониа Гиговска и нејзинот...
Радио Милева

Знаеш, никогаш не вели никогаш: Антониа Гиговска сподели скриена порака со тајно признание дека крие „Џокер во ракавот“, или покајание за нов почеток со стариот „либеро“?

Откако во јавноста најпрвин одекна веста дека повеќе не се заедно, а набргу потоа и роструи причината за раскинувањето на  Антониа Гиговска...
Радио Милева

Дали Антониа Гиговска и Иван Јованов од „Либеро бенд“ се исто како што беа Ноне и Ристе Тевдоски од „Браво бенд“? (ФОТО)

Музичката кариера на една од најнадежните и најталентирани млади македонски пејачки Антониа Гиговска, па и приватниот живот и врската...
Радио Милева

Проструи причината за раскинувањето на Иван Јованов и Антониа Гиговска: Женско неверство и прељуба со колега по што „Џокерот“ заврши во женски раце? (ФОТО)

Заврши љубовната бајка помеѓу пејачката Антониа Гиговска и нејзиното момче Иван Јованов, фронтменот на групата „Либеро бенд“. Парот...
Радио Милева

Антониа Гиговска и прати специјална честитка на Наташа Беквалац, а реакцијата на српската пејачка беше одговор за нивната блискост (фото)

Младата македонска пејачка Антониа Гиговска стана позната преку регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички“. Оттогаш поминаа години,...
Радио Милева

Антониа Гиговска на настап само по секси градник од црна провидна тантела: Пејачката е ултра модерна или „малечката“ овој пат претерала? (ФОТО)

Антониа Гиговска се чини летово  се надмина себе си во споделување на голотија со која неодоливо ги  привлекува „влажните погледи“...