здравје

Пронајдени се 140 резултати на тема „здравје“
Живот и Стил

Ги убива клетките на ракот, ја подобрува крвната слика и го чисти црниот дроб: Една шака од ова овошје го лекува целото тело

Поради своите нутритивни вредности и комплексни состојки, капините имаат одлично влијание врз здравјето на срцето, метаболизмот и...
Радио Милева

Сопругот Тони и децата се плашат за здравјето на пејачката: Драгана Мирковиќ нема страв од корона, па замина на турнеја

Драгана Мирковиќ за неколку дена оди на турнеја во Австралија, а нејзиниот сопруг и децата се загрижени за нејзиното здравје. „Драгана...
Радио Милева

Турскиот актер Бурак Озчивит, попознат како Бали Бег, сам се грижи за синот, неговата сопруга е во лоша состојба

Популарниот турски актер Бурак Озчивит или попознат како Бали Бег од „Сулејман величенствениот“, поминува низ тежок период, пишуваат...
Радио Милева

Откако брзата помош интервенираше по нејзиното влошено здравје, Миа Костова сега бара предвидување за својата иднина (фото)

Во животот најчесто треба да ни се случи нешто неочекувано кое ќе биде како гром од ведро небо, за да не натера да расмислиме повеќе за...