здравје

Пронајдени се 247 резултати на тема „здравје“
Живот и Стил

Моќен плод на природата: Доволни се само 3 дневно за да ги почувствувате овие 8 промени во организмот

Урмите содржат неверојатни состојки – освен бакар, калиум, манган, влакна, магнезиум и витамин Б6, тие ги содржат и речиси сите витамини. Урмите...
Радио Милева

По малиот мозочен удар и операција на срцето сопругата на Џастин Бибер се пожали со нов здравствен проблем (фото)

Познатата манекенка и сопруга на пејачот Џастин Бибер, Хејли, се пофали преку Инстаграм дека има нов здравствен проблем. Таа на „стори“...
Живот и Стил

Започнете го секое утро со лажичка мед: Има антибактериски својства, помага при респираторни проблеми

Поради високата содржина на витамини, минерали и јаглехидрати, протеини и масти, медот е, така да се каже, суперхрана. Можете да го консумирате...
Радио Милева

Раста сврте нов лист: Ги остави пороците и се посвети на здрав живот, а со овој потег ги шокирше сите (фото)

Стефан Ѓуриќ Раста веќе подолго време се грижи за својот изглед и здравје, а за тоа поткрепува и видеото кое го објави на својот Инстаграм...
Живот и Стил

Промената на времето влијае на здравјето: Од главоболки до срцев удар – посветете внимание на овие симптоми

Времето значително се промени во последниов период. Има се повеќе и повеќе нагли временски промени, кога температурите се намалуваат...
Живот и Стил

Што навистина се случува со вашето тело кога ќе престанете да пушите: Здравјето се подобрува од час во час

Иако стапката на пушење опадна во последните неколку децении, експертите се очајни да убедат уште повеќе луѓе засекогаш да се откажат...
Живот и Стил

Клучот на здравјето во текот на зимата е во овие 10 намирници – еден орган треба најдобро да го подготвите за сезоната на настинки и грипови

Здравјето на целиот организам зависи од редовното чистење на организмот од токсини кои се таложат во телото и се закануваат да ја забават...