свадба

Пронајдени се 315 резултати на тема „свадба“
Радио Милева

Дарко Лазиќ ја одложи свадбата заради коронавирусот: „Ја поместија олимпијадата, ќе ја поместиме и ние венчавката“ (ФОТО)

Дарко Лазиќ најави дека ќе се ожени за својата свршеница Марина Гагиќ во мај и дека ќе направи голема свадбена веселба за дури 500 гости....
Радио Милева

Марјана Станојковска се подготвува за свадба, еве во каква венчаница се замислува на најубавиот ден од животот (фото)

Свадбите се многу важен дел од животот на луѓето, особено на оние кои се подготвени на одреден датум да го изговорат судбоносното „да“...
Радио Милева

Вељко не ја напушта мама, само тој може да ја чува: Aко Цеца си најде партнер, тој треба да ги исполнува критериумите и на синот

Боксерот Веjко Ражнатовиќ и вети вечна љубов во ноември минатата година на Богдани Родиќ. Нивното семејство наскоро ќе стане побогато...
Радио Милева

“Ѕвездите на Гранд“ правеа свадба во Скопје: Елена Миленковска и Гуте Маринковиќ наместо со прв свадбен танц, веселбата ја отворија со свадбен дует (ФОТО)

Македонската пејачка и учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, Елена Миленковска и нејзиниот свршеник со кого на истото музичко талент шоу...
Радио Милева

Ослабе до непрепознатливост: Адел се појавила на свадба, но никој не ја препознал додека не се фатила за микрофонот

Пејачката Адел ги изненади своите фанови со својата трансформација, а според пишувањата на странските медиуми таа ослабела до 45 килограми...
Живот и Стил

Бизарно барање од невестата: Сите кои биле поканети требало да го направат ова, ниту роднините не сакале да присуствуваат!

Не е тајна дека за венчавката се трошат многу пари, но не мора така да биде за секој пар. Ако парот одлучи да контролира колку ќе потроши...