свадба

Пронајдени се 351 резултати на тема „свадба“
Радио Милева

На македонска свадба во Канбера – Австралија: Соседите ги пријавиле за прегласна музика, а „џандарите“ наместо да ги казнат домаќините и тие се фатиле на оро (ВИДЕО)

Видео снимка од настанот каде полицајците заедно со свадбарите играат оро е објавена на „Сиднеј Мацедониан”, заедно со појаснувањето...
Радио Милева

Македонските естрадни фолк ѕвезди остро реагираат на грубата неправда: „Дајте музика, зашто очигледно одлуките ги носат неуки луѓе“ (ФОТО)

Новопредложениот протокол за работа на рестораните за свадби предизвика нова лавина од незадоволство кај музичарите, естрадните уметници,...
Радио Милева

Вака изгледала свадбата на љубовницата на Душко Тошиќ: Пеѓа ја запросил Ана на голем одмор уште додека додека била средношколка, а на свадбата им пеела половина српска естрада! (ФОТО)

Аферата помеѓу Душко Тошиќ, сопругот на Јелена Карлеуша  и Ана Јовановиќ, поранешната сопруга на пејачот Пеѓа Јовановиќ – Близанац,...
Радио Милева

Анастасија Ражнатовиќ земала часови кај силувачот од училиштето за глума, а манијакот дури и ја снимал свадбата на векот, на Аркан и Цеца! (ФОТО)

Како бомба одекна веста во српските медиуми дека актерката Милена Радуловиќ го пријавила професорот по глума и режисер  Мирослав Мика...
Радио Милева

Виктор Живојиновиќ проговори за врската со Сандра и откри дали ќе има свадба: „Имам 22 години, а сите сакаат да ме женат“

Најмладиот син на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, Виктор Живојиновиќ повеќе од една година ужива во емотивната врска со Сандра Миљковиќ. Во...
Радио Милева

Јелена Јованова беше прекрасна невеста пред неколку години, а ова се досега ретко видени фотографии од венчавката (фото)

Кога некој е роден под среќна ѕвезда, а Бог го дарил со телент кој му го отвара патот до успехот, тогаш народот многу полсено го прифаќа...
Радио Милева

Осамнаа досега невидени фотографии на Џеј: Пејачот како дете, со Цеца пред да станат славни, на свадбата со неговата бивша сопруга Нада, но и со нашиот Тоше! (ФОТО)

Откако Џеј Рамадановски почина во својот стан во Дорќол,  тагата по него не стивнува. зад себе остави голем број хитови кои го направија...
Радио Милева

Поради свадбата на Брена и Боба беше прекинат „Дневник“, а еве каков пех им се случил пред самата церемонија

Пејачката Лепа Брена и Боба Живојиновиќ се венчаа пред 29 години, а пред неколку дена ја прославија годишнина од бракот. На нивната венчавка...
Љубов и Секс

Невестата секогаш се наоѓа од левата страна на младоженецот – ја знаете ли причината за овој обичај?

Обичај на свадба е невестата да се наоѓа од левата страна на младоженецот. Оваа традиција датира од времето кога браковите биле договорени,...
Радио Милева

Анастасија Ражнатовиќ и Александра Пријовиќ се оддалечија една од друга: Зошто ќерката на Цеца и снашката на Брена „не се мирисаат“?

Анастасија Ражнатовиќ и Александра Пријовиќ порано беа блиски, но преку ноќ се оддалечија една од друга. Стана едвидентно дека ќерката...
Радио Милева

Таа го фати бидермаерот на свадбата на Лепа Брена: Подоцна ја фати мајата, па и се посреќи богато да се омажи и денес е исто толку голема ѕвезда колку и самата Брена (ФОТО)

Пред точно три децении, Лепа Брена и Боба Живојиновиќ застанаа на „лудиот камен“, а денес нивниот брак се смета за еден од најхармоничните...