родители

Пронајдени се 132 резултати на тема „родители“
Радио Милева

Дарко Велковски ќе стане татко: Тамара Чуприна – девојката на македонскиот фудбалски репрезентативец објави дека е бремена (ФОТО)

Дарко Велковски, 26 годишниот фудбалски репрезентативец на Македонија кој игра за хрватскиот прволигаш Ријека, ќе стане татко. На неговиот...
Радио Милева

Лепа Брена никогаш не успеа да се соочи со тагата: Татко ѝ почина на нејзиниот роденден, мајка и’ на денот на семејната прослава (ФОТО)

Лепа Брена потекнува од големо и хармонично семејство и тешко ја поднесе загубата на родителите, за кои беше многу приврзана. Таткото...
Радио Милева

Дарко Лазиќ замина за Германија, родителите на несудената сопруга на фолкерот пресреќни: „Нека му е со среќа, само што подалеку од нас…“

Фолкерот Дарко Лазиќ и неговата поранешна свршеница ја раскинаа свршувачката и по кратко време тој замина за Германија. На нејзините...
Радио Милева

„Татко ми го продаде тракторот поради мојата кариера“: Српската пејачка проговори за тешките моменти од почетоците

Пејачката Јана Тодоровиќ се присети на почетокот на нејзината кариера за која се жртвувале нејзините родители за успехот на ќерката. Имено,...
Радио Милева

Се породи пред една година, а сега повторно чекаат принова: Онур и Шехерезад ќе добијат трето дете (фото)

Турската актерска двојка Бергузар Корел и Халит Ергенч очекуваат трето дете, објави турската актерка на својот профил на Инстаграм. Добрата...
Радио Милева

Адријана Алачки објави фотографија од родителите и им посвети емотивна порака: „Ми недостигате со секој нов ден“

Македонската пејачка, водителка на „Вкусот на традиција“ и претседател на кулнарското друштво „Гастрома, Адријана Алачки ужива во...
Радио Милева

Сегеј Ќетковиќ во една недела од Ковид 19 ги загуби обата родители, па се огласи со објава која ја распарчува душата (ФОТО)

Сергеј Четковиќ го минува најтешкиот период во животот. Откако ја погреба својата мајка Драгица, која почина од коронавирус на неговиот...
Радио Милева

Мајка и е вистинска убавица: Родителите на Милица Тодоровиќ ретко се појавуваат во јавност, а еве како изгледаат (фото)

Пејачката Милица Тодоровиќ важи за една од најпопуларните пејачки на „Гранд“. Иако Милица е на јавната сцена веќе 15 години, малкумина...
Радио Милева

Родителите на Џејла Рамовиќ бесни поради наводната афера со Марија Шерифовиќ – победничката на „ЅГ“ ги убедува дека ја „местат“ љубоморни колешки

Марија Шерифовиќ и победничката во „Ѕвездите на Гранд“, Џејла Рамовиќ наводно се во емотивна врска, пишува деновиве курир.рс Наводно,...
Радио Милева

Балашевиќ овие две работи никогаш не ги преболе: Смртта на неговата сестра и тоа што родителите никогаш не му дојдоа на концерт (ФОТО)

Ѓорѓе Балашевиќ речиси се постигнал во животот, но две работи никогаш не преболел и не можел да ги прежали, па тие две нешта му оставиле...