родители

Пронајдени се 149 резултати на тема „родители“
Радио Милева

Немал за леб, а сега брои милиони: Родителите на Душко Тошиќ поради сиромаштија морале да го пратат во дом (фото)

Поранешниот фудбалер и фудбалски менаџер Душко Тошиќ се разведе со споразумен договор по 14 години брак со Јелена Карлеуша. Она што сите...
Радио Милева

Водителката се породи, таа и пејачот станаа родители: Ана Николовска и Стефан Величковски добија ќерка (ФОТО)

Откако неодамна и официјално впловија во брачните води и потпишаа заклетва на вечна верност, пејачот Стефан Величковски и ТВ водителката Ана...
Радио Милева

Кај пејачкиот пар Ивана Павковиќ и Петар Митиќ штркот повторно ќе слета: Брачната двојка од „Ѕвездите на Гранд“ чека близнаци! (ФОТО)

Ивана Павковиќ и Петар Митиќ ја започнаа својата љубовна приказна во 2013 година, за време на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“....
Радио Милева

Македонската „Гранд ѕвезда“ повторно е бремена: Елена Миленковска и Гуте Маринковиќ по втор пат ќе станат родители!

Македонскo – српската музичко-брачна двојка, Елена Миленковска и Гуте Маринковиќ кои се запознаа во регионалното музичко шоу „Ѕвездите...
Радио Милева

На Василица, пејачот Александар Белов стана татко: „То благодарам Боже што ни дозволи да станеме родители“ (ФОТО)

Македонскиот пејач кој од нигде-никаде своевремено стана ѕвезда преку учеството во регионалното  музичко талент шоу „Операција триумф“,...
Радио Милева

Анастасија Деа и Богдан Илиевски – Бетмен повторно ќе станат родители: „На Дениција и е исполнета желбата, ќе си добие „бато“ (фото)

Maкедонската водителка и новинарка Анастасија Деа Богданоска е бремена и по вторпат ќе се реализира во улогата на мајка. Имено, Анастасија...
Радио Милева

Живко Динев – екс „Браво бенд“ стана татко: Прва, па двојна радост – Жика и неговата сопруга Ана добија близначки (ФОТО)

Бившиот басист и вокал на „Браво Бенд“, пејачот Живко Динев, стана татко за прв пат. Прва, па двојна радост кај Жика, како што сите го...
Радио Милева

Дарко Велковски ќе стане татко: Тамара Чуприна – девојката на македонскиот фудбалски репрезентативец објави дека е бремена (ФОТО)

Дарко Велковски, 26 годишниот фудбалски репрезентативец на Македонија кој игра за хрватскиот прволигаш Ријека, ќе стане татко. На неговиот...