партнер

Пронајдени се 211 резултати на тема „партнер“
Љубов и Секс

Колку често треба да имате секс во врската, а колку во бракот: Еве колкав е просекот, проверете како „стоите“!

Еве колку често просечниот пар има секс – проверете какви сте во споредба со просечните! Ако се прашувате колку често другите имаат...
Радио Милева

Ретко споделува приватни моменти: Сања Савеска на романтична прошетка со момчето – „Место кое едноставно сакаш да посетиш повторно“

На почетокот на јули заврши 6-та сезона на познатото кулинарско шоу „Брза кујна“, а на Сител телевизија имате прилика да ги гледате...
Радио Милева

Пар како од латиноамериканска серија: Елена Стефановска и нејзиниот партнер на одмор во Хрватска уживаат со стил (фото)

Водителката Елена Стефановска го користи секој слободен момент да оди некое егозтично патување од каде што често знае да ги почести...
Радио Милева

Кога ќе „извисиш“ кај берберот: Панчо – ДНК си најде партнер кој никогаш нема да го изневери, па се бричеше среде пат за на настап… на „Валандовско брдо“ (ФОТО)

Коронавирусот има својство да мутира, па иако најновиот сој е во развој и атак да не „поплави“ и нас, власта реши се’ уште да не реагира...
Љубов и Секс

Проверете дали го познавате добро љубовниот јазик на вашиот партнер – тоа е пресудно за успешна врска, особено долга!

Да се ​​одржи жива долгорочна врска бара многу работа. Почетните фази на врската честопати се сметаат за најдобри. Со секој разговор...