кавга

Пронајдени се 71 резултати на тема „кавга“
Радио Милева

Неда Украден и Љуба Аличиќ се спречкаа: Пејачката побара пари од државата, колегата ја осуди дека е лакома и ненаситна, иако е „полна е како брод“

Неда Украден апелираше до државните органи, финансиски да им помогнат на пејачите кои не работат поради епидемијата на коронавирусот...
Радио Милева

Филип Живојиновиќ во жестока расправа по навредите кон сопругата: „Прија е ограничена, нејзиниот талент е добро да се омажи!“

Филип Живојиновиќ влезе во расправа на Твитер откако прочита дека ја навредуваат неговата сопруга Александра. На Филип не му се допаѓа...
Радио Милева

По синоќешното апсење на Северина во Белград: Иако пејачката три пати го менувала исказот, откриена причината зошто го прекршила полицискиот час и колкава казна платила (ФОТО)

Пејачката Северина Којиќ вчеравечер била уапсена  во Белград поради кршење на полицискиот час. Северина била запрена од полицијата...
Радио Милева

Џани наводно бил лут на Дара Бубамара: „Таа е безобразна“, а сега се огласи пејачот и ја откри вистината за нивниот однос

Радиша Трајковиќ Џани, неговата сопруга Слаѓана и синот Милош веќе почнаа да ја издржуваат казната од 90 дена домашен притвор поради...
Радио Милева

Паднаа тешки зборови: Нова жестока кавга меѓу Анабела и Луна – „Манипулаторке една, предавничке“ (видео)

Откако во реалното шоу „Задруга 3“, Анабела истакна дека има трауми од луѓе во алкохолизирана состојба, повторно дојде до жестока кавга...
Радио Милева

Мина и Менсур прво жолчно се караа, а потоа решија да бидат фини: Нивната расправија заврши со жестока се*с партија… за извини! (ВИДЕО)

Во најгледаното реално шоу во регионот „Задруга 3“ ништо ново. Или поточно уште едно ново клише: Од кавга и расправија до жесотока секс...
Радио Милева

Сестрите Кардашијан се степаа пред камери: Ситуацијата излезе од контрола, а Ким и удри шлаканица на Кортни (видео)

Сцената од физичката пресметка помеѓу Ким и Кортни Кардашијан привлече најголемо внимание во новата најава на ријалити шоуто „Keeping...
Радио Милева

На денот на вљубените Едо и Драгана се испотепаа во „Задруга 3“: „Мене ме е*еш за хонорар кој јас ти помогнав да го зработиш“ (ВИДЕО)

Драгана Митар вчеравечер целосно ги загуби жиците за време на расправијата со Едис Фетиќ и почна да прави хаос во „Задруга“. Се започна...
Радио Милева

Мина Врбашки и Менсур се скараа, па завршија на „еротско родео“: „Магичното стапче“ под јорганот ја реши кавгата! (ВИДЕО)

Мина Врбашки и Менсур Хајдарпашиќ, имаа жестока расправија во текот на ноќта, разговараа до раните утрински часови, потоа се смирија,...
Радио Милева

Лепа Брена и Прија „во преќутна“ кавга: „Пукна тиквата“ во семејството Живојиновиќ по одморот на Малдиви?

Лепа Брена ги покани Филип, Александра и нејзината мајка, Борка Михајловиќ, на годишен одмор во Дубаи и на Малдивите, велејќи дека сака...
Радио Милева

Скандал во авионот: Карлеуша бараше да ја тргнат од тие „чудовишта“, а Џала Брат и Буба Корели ја испратија „бабата“ да седне напред

Јелена Карлеуша, наводно, имала расправија со раперите од  дуото Буба Џала на летот од Цирих кон Белград. Во неделата наутро, пејачката...
Радио Милева

На Вики и пукна филмот, па брутално и одговори на Карлеуша: „Откако виде дека Цеца доаѓа кај мене, Јелена се прави дека не ме познава“

Вики Миљковиќ повеќе не може да ги поднесува навредите од членовите на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, па така во една од емисиите која...
Радио Милева

Јелена Карлеуша во нова естрадна војна: Фолк дивата ја „откачи“ Емина Јаховиќ од Инстаграм, а за се’ е „виновна“ Наташа Беквалац (ФОТО)

Јелена Карлеуша и Емина Јаховиќ повеќе не се пријателки, а на раздорот на нивното пријателство наводно индиректно „кумувала“ Наташа...