кариера

Пронајдени се 70 резултати на тема „кариера“
Радио Милева

Ќе се снима „Кафана на Балкану“ – серија темелена на животот и кариерата на Аца Лукас: Овие две актерки се во игра да ја глумат бившата жена на пејачот

Серијата „Кафана на Балкану“, за животот и кариерата на Аца Лукас, наскоро ќе започне со снимање, а продуцентот Саша Мирковиќ бара актери...
Радио Милева

Новата бугарска фолк ѕвезда кариерата ја гради со голи гради: „Малката“ тргна во естраден прогрес, па се сликаше топлес! (ФОТО)

Младата бугарска фолк пејачка позната под естрадниот прекар „Малката“, ги покажа голите гради на плажа. Новата ѕвезда на „Пајнер“...
Радио Милева

Елена Велевска „пука“ од сексапил во секоја комбинација, но се сеќавате ли како изгледаше фолкерката на почетокот на кариерата? (ФОТО+ВИДЕО)

Елена Велевска важи за една од најдобрите, најпопуларните и секако најбараните фолк поп пејачки кај нас. Што и да облече го носи со стил,...
Радио Милева

„Татко ми го продаде тракторот поради мојата кариера“: Српската пејачка проговори за тешките моменти од почетоците

Пејачката Јана Тодоровиќ се присети на почетокот на нејзината кариера за која се жртвувале нејзините родители за успехот на ќерката. Имено,...
Радио Милева

Ќерката на Џеј изјави дека никој од естрадата не и излегол во пресрет по смртта на татко и, а сега Саша Матиќ вели дека ќе и помага и финансиски (фото)

Марија Рамадановски, ќерката на покојниот пејач Џеј Рамадановски, одлучи да ја започне својата музичка кариера, а Саша Матиќ е подготвен...
Радио Милева

Членот на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ можел да има светска слава: Ѓорѓе Давид откри кои две светски познати рок групи го барале да им биде пејач (ВИДЕО)

Членот на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ можел да има светска слава. Бекогашниот рок-пејач Ѓорѓе Давид, кој своевремено беше фронтмен...
Радио Милева

На „љубовницата“ на Душко Тошиќ и нудат цело богатсво да влезе во „Задруга“: На Ана Јовановиќ љубовната афера и направи кариера? (ФОТО)

На „љубовницата“ на Душко Тошиќ, Ана Јовановиќ, очигледно одеднаш и скокна популарноста откако јавноста дозна за нивната наводна врска....
Радио Милева

Зимско, ама голо: Ирена Спасовска пак има нова гола фотографија – овој пат интимата ја покри само со крзнено перниче (фото)

Фолк пејачката Ирена Спасовска изминатите неколку месеци, особено откако е ставена забраната за музички настапи поради коронавирусот,...
Радио Милева

Менаџерот на Северина ја запознал со новото момче: Лани, по 17 години го откачи како соработник, па откако се смирија и стана и стројник (ФОТО)

Веста дека Северина Којиќ има ново момче, десет години помладо, од неа по име Томислав Воштиниќ, винар од Иваниќ Град, одекна како бомба...
Радио Милева

Пријовиќ не можеше да издржи: „Сама финансирам се’! Постојано слушам дека без Филип и Брена немаше да успеам!“

Александра Пријовиќ е една од најуспешните пејачки на помладата генерација во Србија, па не е изненадувачки што на многу колеги им е...
Радио Милева

Jованка Житарова – Јова со солзи во очите зборува за мајчинството и борбата за децата: „Зои и Картер ми се најважни во животот!“ (ВИДЕО)

Пејачката Јова, односно Јованка Житарова пред повеќе од еден месец го промовираше видеото за темата „Биди сама своја среќа“ кое што...