кариера

Пронајдени се 84 резултати на тема „кариера“
Лице в Лице

Оние што ја познаваат, знаат дека Сани оддамна е „соло“, а сега пејачката и јавно проговори за разводот од вториот сопруг: Кариерата никогаш поблескава, во бракот никако да и тргне! (ВИДЕО)

Сања Сани Гроздановска навистина има чудна ѕвезда, необична харизма, ореол над главата кога е музиката во прашање. Атрактивната кумановка ...
Лице в Лице

Кристијан Рахимовски: „Многу го сакам татко ми, од него пееше македонското срце кое чука и во мене“ (ВИДЕО)

Кристијан Рахимовски, синот на неодамна починатиот пејач Аки Рахимовски,  само неколку дена по последното испраќање на својот татко,...
Радио Милева

Бојан Маровиќ раскажа низ каква трагедија минал како дете: Татко му се самоубил, јадел бајат леб и туѓи сендвичи…! (ФОТО)

Пејачот Бојан Маровиќ презентираше непознати детали од неговиот приватен живот. Таткото на пејачот, некогашен боксерски шампион и...
Радио Милева

Ќе се снима „Кафана на Балкану“ – серија темелена на животот и кариерата на Аца Лукас: Овие две актерки се во игра да ја глумат бившата жена на пејачот

Серијата „Кафана на Балкану“, за животот и кариерата на Аца Лукас, наскоро ќе започне со снимање, а продуцентот Саша Мирковиќ бара актери...
Радио Милева

Новата бугарска фолк ѕвезда кариерата ја гради со голи гради: „Малката“ тргна во естраден прогрес, па се сликаше топлес! (ФОТО)

Младата бугарска фолк пејачка позната под естрадниот прекар „Малката“, ги покажа голите гради на плажа. Новата ѕвезда на „Пајнер“...